Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w wyborze 2 par słuchawek dokanałowych


robert87

Pytanie

Witam,

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze słuchawek dokanałowych dla mnie i mojej siostry w cenie do 150 zł za sztukę. Przyznam, że będą to moje pierwsze słuchawki dokanałowe dlatego, że do tej pory korzystałem z dousznych z jakiegoś starego modelu Sony Erricson Wlakman ale kabel zaczął już się łamać. Ja słucham głównie muzyki elektronicznej, trance czasem klasycznej a czasami jakiś soundtrack przykładowo: Deus Ex Human Revolution. Mobilne urządzenia z jakich korzystam to Samsung Galaxy Nexus i9250 oraz Dell Venue 8 Pro. Siostra słucha zdecydowanie muzyki pop, dobrze jakby słuchawki sprawdziły się do filmów. Urządzenia to HTC (nie znam modelu) oraz laptop MSI. Zastanawiam się jeszcze nad słuchawkami Brainwavz Alpha Delta oraz proAlpha. Czy warto jeszcze rozważyć jako dodatek pianki Comply ?

 

Wybrałem dwa modele:

 

MEElectronics EDM Universe - dla mnie

MEElectronics MEE M9P II - dla siostry

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

EDM Universe to słuchawki z tym samym przetwornikiem co m9p II tylko zestrojonym pod kątem właśnie elektronicznego brzmienia. Wyraźnie bardziej podbity jest bas i górne partie z wycofana średnicą. Bardzo często wybierany jest ten model do elektroniki w cenie około 100zł. To basowe słuchawki i zdecydowanie lepiej w mojej ocenie sprawdzają się aniżeli ich bezpośredni konkurenci nuforce 600x czy bw alpha. Jeżeli natomiast masz budżet większy to rozważ do tego gatunku dwuprzetwornikowe M-duo, w elektronice dadzą jeszcze więcej frajdy i mocy w brzmieniu.

Bw delta to zupełnie inne granie i nie koniecznie sprawdzą się w elektronice, może zabraknąć basu.

M9p II to następca znanej pierwszej generacji tego modelu, dobre doś universalne doki z pilotem i regulacją głośności. Również trochę podbity bas i górne partie jednak zdecydowanie łagodniej w porównaniu do edm.

Pianki comply jeżeli już będziesz rozważał to podstawową wersje "S" sport (dawniej active), które zdecydowanie najmniej ingerują w brzmienie w rodzinie Comply a dają sporą wygodę. Wyższe modele już mogą trochę za bardzo ocieplić brzmienie i przymulić, w szczególności edm.

 

Alternatywą do elektronika moga być także zero audio carbo basso, które również doskonale sprawdzają się w tym gatunku.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności