Skocz do zawartości

Czy Focusrite scarlett 2i2 wystarczy?


Fenixx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Obecnie posiadam kartę EMU 0404 usb z którą mam problem ponieważ nie mogę korzystać jednocześnie np. z Abletona i YouTube. Obsługuje tylko jedno źródło dźwięku.

Ponad to słabo współpracuje z moimi Beyerdynamic Custom One Pro - wydaje mi się że ich nie napędza dostatecznie. Dodam, że mam jeszcze podpięte pianino pod MIDI oraz monitory KRK RP6 pod TRS.

 

 

Czy taki Focusrite Scarlett 2i2 będzie odpowiednią kartą dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowej karty nic nie da, masz wyjaśnione dlaczego w drugim temacie.

Z Custom One Pro zgrywać może się dosyć cienko, COPy mają tylko 16 Ohm a EMU 0404 USB ma stosunkowo wysoką impedancję wyjściową (z tego co pamiętam 22 Ohm) co może przekładać się na np. rozlazły bas. Nie wiem ile ma ten Focusrite ale w sprzętach teoretycznie pro trochę wyższa impedancja to standard, w takiej cenie raczej trudno będzie znaleźć coś z porządnym wzmacniaczem słuchawkowym i mniej niż 2 omami na wyjściu.

Imho najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo: Brainwavz HM5. COP to są słabe słuchawki, niestety...

Sam posiadam HM5 i wymieniam je tylko czasem na Focal Spirit Professional, także dla mnie są idealne. Służą mi w domowym studio już ładnych kilka lat. Nie wiem jak się zgrają z EMU0404, ale skoro masz problem ze sterownikami do EMU to i tak warto pomyśleć o interfejsie na poziomie Focusrite Scarlett 2i2 czy czymś podobnym, gdzie nie będzie zgrzytów pomiędzy aplikacjami ;)

 

PS. Zmień też z czasem monitory, bo to co masz to z pewnością neutralnie Ci nie gra, także jak nawet dorwiesz neutralne słuchawki to przeżyjesz szok jak nierówno te Twoje KRK grają :P

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o tych Brainwavz HM5. Przeczytałem sobie kilka recenzji - wydają się być ciekawą opcją.


Jak będę w sklepie stacjonarnym to sobie je na pewno odsłucham i zobaczę jak leżą ;) Dzięki!



Jakieś monitory aktywne do pomieszczenia 4x8m tak do 1k zł za sztukę jesteś w stanie polecić ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności