Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki otwarte z dociążoną średnicą, efektowną sceną, na miarę możl


BURNART

Pytanie

Zakładam wątek ze względu na spore zainteresowanie :)
W moim przypadku w zamyśle szukam słuchawek dopełniających do Focali Spirit Pro. Najlepiej jakby były łatwo napędzalne i do 400zł.
Dotychczasowe propozycje użytkowników:

EvilKillaruna - AKG M220, ew. poza budżetem: K7XX, K812
Perul - SHP9500 po modach, DIY Tonsility, ATH-TAD400
Sir Harvester - AKG K612
Retter - HD668b. SD426, DT990 PRO po modach
Inszy - ATH AD500X
Crysis94 - ATH AD500X

Kwota 400zł byłaby na miejscu ale jak pisałem w statusie interesowałyby mnie same przetworniki do wsadzenia w budę.

Dyskusję czas zacząć :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To może lepiej opisz czego oczekujesz bo listę już masz. Ale bez kryterium lepszości do nadal za dużo.

Oraz do czego będą podłączane, akg są tu wybredne >> poczytaj fanklub AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przetworniki - jasne, ale przecież od budy też będzie zależało, jak to zagra

(tak mi się w każdym razie zdaje)

 

Bardzo słuszna uwaga. Pominąłem to w statusach, ale housing również jest bardzo ważny, tak samo jak damping. Przykładów jest mnóstwo, bo np.:

- K240 DF vs K240 Monitor = ten sam przetwornik, ale inaczej dampingowany na bassportach i w rezultacie różnice w brzmieniu, mimo tej samej obudowy.

- DT770 / 880 / 990 = jak pamiętam ten sam przetwornik ale różniący się czy to otwartością komory, czy też przesłanianiem przetwornika od strony ucha i kapsuły (880 vs 990 głównie)

 

Także parafrazując starożytny mod: I najlepszy przetwornik d*pa, jeśli komora akustyczna k*pa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podpinane będą pod Iphone 4s i integra z Acer VN7 (stosunkowo głośna i na poziomie Macbooka Air). W przyszłości jakiś DAC na usb, ale toru stacjonarnego nie mam zamiaru budować ze względu na złapanego króliczka w zamkniętych Focal Spirit Pro. Marzy mi się dźwięk duży (tak jak w TS671 - inaczej tego nazwać nie umiem), szeroka i głęboka scena, dociążona średnica, góra szczegółowa z pominięciem żyletek, bas zróżnicowany, bez uczucia ,,kartonowości".

UP: TS671 były niewygodne (wiem, ze retter wsadził je w inną budę) i bas był taki.. no mało go było. Myślałem żeby ten przetwornik z TS671 wsadzić w drewnianą budę, ale.. trochę sie cykam :D

Edytowane przez BURNART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Perlu podkleił plastrem pady ts671 i było lepiej, ale do basu i detali to one potrzebują wiadra prądu jak akg, ale to jeśli tolerujesz chiński welur. Scena jest rozdmuchana temu dźwięk wielki.

Grado sr60 sr80? najlepiej z E jeśli tolerujesz ich wygodę znaczy trzeba mieć drewniane uszy :D ew pady od czegoś dodać tak sr325E zyskały na basie i wygodzie dla mnie.


HD555 ? tak te pękające :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem pady podklejone i wszystko modowane według poradnika. To nie było to. Grado to chyba takie kameralne granie i blisko, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę :P

HD555 są podobno sporo gorsze od HD525 np. które w cenie się mieszczą.

Myślę że do 400zł tego po prostu nie ma więc jak ktoś ma pomysł na coś powyżej tej granicy to proszę o radę :)

Edit: ATH AD500 bez X to jakaś różnica?

Edytowane przez BURNART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, nowsza rewizja, bier z X.

Nowsza znaczy lepsza? nie kumam tak podawanych argumentów ...

Zawsze można nie iść na łatwiznę, przeczytać durną recenzje i różnice będą wiadome.

Jak polecam nowszą rewizje to znaczy, że jest lepsza // bliższa wymaganiom autora (+ taniej dostępna w PL).

Nie musisz kumać, nie jesteś żaba.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności