Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips Fidelio M1/00 rozpadające sie pady.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

05619850-photo-philips-fidelio-m1.jpg

 

Witam Wszystkich, ostatnio jest niezbyt obecny na forum. A dzisiaj wpadam do Was z problemem nauszników w moich ukochanych portable. Zna ktoś temat rozpadających się nauszników w Fidelio M1? Jakieś źródło części, tutków instruujących o tym jak je wymieniać?

 

Słuchawki w serwisie Philipsa mają status niesupportowanych już. Więc oficjalnie drogi odpadają.

 

W skrajnym wypadku, jakieś udane i podobne konstrukcje do tych Fidelio są dostępne na rynku?

PS.

Edge nie lubi się z BBCode. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, pady w M1 to powszechny problem, sam miałem egzemplarz z tą wadą.

 

Pierwszy właściciel próbował je kleić i przez jakiś czas dawało to radę, ale kolejny nabywca ponownie ma z tym problemy.

Ja widzę trzy opcje:

 

- klejenie, samemu bądź przekazanie komuś kto to ogarnie

- szycie, lepiej zlecić komuś doświadczonemu

- dać komuś do wymiany/modowania padów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje już kilkukrotnie kleiłem, ale klej puszcza w świeżych miejscach. Wiec po prostu tak mają? Lipa paaanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak mają, a szkoda bo to zacne słuchaweczki.

 

Prawdopodobnie szycie byłoby najlepszym(najtrwalszym) rozwiązaniem ale lepiej zlecić to komuś, kto ma wprawę i doświadczenie - samemu też można ale efekt może być różny.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys kupilem u nas z komisu M1 gdzie zaczynalo puszczac klejenie. Poprzedni wlasciciel mowil, ze probowal podklejac, ale sie rozlazi i to byl jeden z powodow sprzedazy. Po kilku nalozeniach rozlazlo mi sie ponad pol nausznika.

 

Ktos rzucil pomysl kleju szewskiego, bo jak popatrzec to szycie za duzo nie da (gdyby to byla twarda skora to co innego). Tak sie zlozylo, ze mialem w domu klej uniwersalny kupiony gdzies kiedys (UHE czy jakos tak) i tym klejem juz kiedys latalem gumowa podeszwe w bucie. Klejenie padow zajelo mi w sumie kilka minut - nakladalem z uzyciem wykalaczki tak po 1-2cm i kleilem na zakladke tak jak jest oryginalnie. Nic sie nie rozkleja poki co, laczenie nie jest sztywne i kruche jak po superglue i wyglada to w miare estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady te co masz nie będą pasować, bo to nie jest sama "otoczka", tylko cała poducha z gąbką stanowi jeden element. Ewentualnie podobne pady jak małe Fidelio widziałem w SHL5605, tylko inna kolorystyka.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wymiana padów w Fidelio L1 - jak ja to zrobiłem ?

Kupiłem pady od chińczyka na ebay:

Replacement Ear Pad Cushion For Sony MDR NC50 NC 50 Noise-Cancelling Headphones

sprzedawca: wang_yifei

5 min roboty

1. Zrywasz stare pady (niszcząc je przy okazji).

2. Odkręcasz 4 śrubki na słuchawce.

3. Odklejasz dookólną gąbkę (nie niszcząc jej) jest przyklejona w dwóch miejscach.

4. Zakładasz pada na plastikowy nausznik.

5. Nakładasz gąbkę która się z powrotem przyklei swoim klejem.

6. Skręcasz całość 4 śrubkami.

7. Wkładasz do wewnątrz gąbeczkę maskującą, która jest z padami.

8. Gotowe

 

Pady są bardziej jajowate więc ucho się lepiej chowa.

Wszystko wygląda jak oryginał.

Fotki na priv. jacyj23(malpa)tlen.pl

Edytowane przez Jacy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uploadfromtaptalk1466453164390.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

W moim przypadku, potargalo się obszycie padów tylko a gabka została.....jak widać.....wiec mamy prawie grado ;)

Teraz tak, pod gabką żółtą jest czarny pierścień ale też miękki, pytanie czy nie zerwać żółtej gąbki i tego pierscienia po czym dopasować pady z innych sluchawek??

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Gabki żółte mają fi ok 75-76mm

Pierscien dolny, czarny to 70mm

Gruby na 5,5mm

Ten pierscień ścisnę do fi 62mm

 

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Żólte gąbki są grube na 12mm

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności