Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio E10K Olympus2 vs Sansa Clip+


joker718

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie zapewne trochę dziwne, ale co mi tam.

 

Ponieważ żaden mój stacjonarny sprzęt nie jest nic wart, słucham wszystkiego na Sansa Clip+. Zamierzam zakupić teraz Grado SR60e. Znalazłem aukcję mp3store SR60e + Fiio E10K Olympus2 w sensownej cenie i tu moje pytanie: jak ma się Fiio E10K Olympus2 do Sansy jeśli chodzi o jakość dźwięku? Czy jest to porównywalna jakość, czy jednak Fiio jest z wyższej półki niż Clip+? Biorąc pod uwagę, że będę miał Grado SR60e i że nie przeszkadza mi słuchanie muzyki w domu z przenośnego odtwarzacza, czy warto będzie sprawić sobie E10K? Kiedyś pewnie będę wymieniał sprzęd audio na lepszy, ale na razie biorąc pod uwagę tylko te dwa urządzenia nie wiem czy Fiio da z siebie coś więcej, niż Clip+. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :)

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da więcej. Przede wszystkim odpalisz z jego pomocą muzykę z komputera w przyzwoitej jakości, a to może mieć niebagatelne znaczenie czasem (jednak nawet Rockbox nie ma Spotify ). Dźwiękowo FiiO zaoferuje ci brzmienie lepsze jakościowo, jaśniejsze, z lepiej kontrolowanym basem i generalnie dobrze do siebie z Grado pasują. ALE! Miałem ostatnio okazję podpiąć SR60i (nie wiem jak dużo zmienia wersja "e", ale nie będą to kolosalne różnice) do Clipa i okazuje się, że tworzą całkiem synergiczne połączenie. Okazuje się, że dość skutecznie słuchawki kontrują bolączki plejera. Jasne, brzmienie jest troszeczkę zgaszone, matowe, ale nadal pozostaje bardzo przyjemne. Jeśli chcesz oszczędzić, to kup najpierw te słuchawki. Jak ci czegoś będzie brakowało w połączeniu z Clipem, to wtedy kup E10k. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale z tego co pamiętam E10K to raczej jasny/sterylny DAC, Grado też stoją po jaśniejszej stronie mocy i takie połączenie nie koniecznie będzie dobre... już chyba lepiej sprawdziłby się SMSL M2 albo NuForce uDAC3, tyle że uDAC trochę nieopłacalny cenowo a M2 to tylko z ebay albo używka z forum.

 

Co do samej jakości, E10K na pewno będzie skokiem jakościowym względem Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, dobrze to gra. ;) Owszem, jasno i sterylnie, ale żyletkami po uszach się nie obrywa. Podoba mi się w każdym razie bardziej niż połączenie z M2. Natomiast jeśli ktoś liczy na nieco bardziej analogowe brzmienie, to rzeczywiście może mu E10k nie do końca spasować. Zwłaszcza, że przesiadka z ciemnawego Clipa to będzie terapia szokowa trochę.

 

Tym bardziej proponuję zostać póki co z Sansą, a dopiero potem myśleć nad DACiem, jeśli temu połączeniu będzie czegoś brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Taki jest właśnie plan, żeby kupić same słuchawki tylko że jak tylko zebrałem pieniądze i zdecydowałem że na 100% chcę Grado, wszystkie aukcje i oferty które mnie interesowały oczywiście zakończyły się :D Jednak 480zł w sklepie to trochę za dużo więc muszę czekać, a w międzyczasie wpadła mi w oko aukcja Grado + Fiio, nad którą zacząłem się zastanawiać, bo jednak ze 150zł się na niej oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności