Skocz do zawartości

Edifier R1700BT czy Microlab Solo 6C


cappu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po przeglądaniu miliarda postów na forach, gdzie wczytywałem się w batalie fanatyków audio na temat tego czy lepiej jest kupić Logitechy, czy stare kolumny + wzmacniacz za 35 tys. zł. doszedłem do punktu w którym staję przed wyborem: Edifier R1700BT czy Microlab Solo 6C.

O Microlabach naczytałem się cudownych rzeczy przez te parę lat od czasu ich premiery, generalnie wiem o nich wszystko, znając nawet pochodzenie najmniejszej śrubki użytej do ich montowania, jednak nigdy nie miałem okazji ich usłyszeć. Podczas wędrówek po forach i internetowych sklepach natknąłem się również na wspomniane, dwa razy, wyżej Edifiery. To co mnie w nich urzekło, by tak rzec, to Bluetooth oraz przedni Bass Reflex, co chyba wyłączało by problem ich ustawienia blisko ściany. Tutaj problem jest taki sam, jak przy Solówkach, też nie wiem jak grają. Może bylibyście w stanie przybliżyć mi coś w tym względzie i pomóc dokonać wyboru?

Ciężko zdefiniować jednoznacznie jakiej muzyki słucham, bo wachlarz gatunkowy jest naprawdę spory. Sporo muzyki poważnej, sporo szeroko pojętego pop rocka, jazzu, nawet metalu progresywnego, ale czasem również i elektroniki, choć to akurat w najmniejszym stopniu.

Preferencje co do (ładne wyrażenie) balansu tonalnego przez te wszystkie lata nieco wypaczyły mi Bose Companion 3, które wielbię i zawszę będę. Rozumiem, że nie osiągnę oczywiście z wyżej wymienionych głośników basu takiego jak w Bose'ach, jednak nie o to mi chodzi, bo bassheadem nie jestem. Ważne, by był, by nie rozlewał się na reszcie pasma, ale zaznaczał swoją obecność, a nie pukał delikatnie jak listonosz, marzący o tym, by po raz kolejny zostawić mi avizo.

Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że ktoś rozjaśni mi umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego są recenzje?

http://zakupek.pl/test/glosniki/recenzja-edifier-r1700bt/

http://zakupek.pl/test/glosniki/recenzja-edifier-r1600tiii/

 

Ale stwierdzam, że jednak kolumienki i osobny AMP grają ciekawiej ... choćby i w budżecie gotowych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolumienki i osobny AMP - w gre nie wchodzą podłogówki, bo są kompletnie nie mobilne, a niestety nie mam stałego miejsca zamieszkania, więc przy przejazdach byłby niemały problem, skoro już ledwo mieści się wszystko do samochodu. Jakaś propozycja w związku z tym?

Recenzje to jedno, jakieś porównanie to drugie, może ktoś słyszał obydwie konstrukcje i wypowie się na ten temat, jakie są różnice, bo z recenzji tego nie wywróżę.

A M-Audio AV40? Ktoś się spotkał? Jakieś odniesienie do 6C?

Edytowane przez cappu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Dzisiaj miałem przyjemność posłuchać Edifierów R1700BT w Gdańskim sklepie. Razem z Panem sprzedawcą stwierdziliśmy, że nie schodzą tak nisko z basem jak tego oboje oczekiwaliśmy. Teraz pytanie, czy to kwestia wygrzania czy czego? Ogólnie bardzo ładny środek i góra, lecz bas pozostawia trochę do życzenia. Odsłuch przeprowadziliśmy z trzech telefonów po kablu i poprzez bluetooth. Mój odtwarzacz to PowerAMP więc swoje robi na słuchawkach ale z tymi głośnikami...czegoś tam brakowało. A to coś to właśnie ten nisko schodzący bas. Aktualnie posiadam Creativy T6100 więc jestem przyzwyczajony do subwoofera. Czy to miało wpływ na doznania? Może być aczkolwiek nie koniecznie.

Koniec końców nie wziąłem Edifierów. Czy zrobiłem dobrze? Nie wiem. Wiem tylko, że chciałbym ich posłuchać po wygrzaniu. Ale niestety, dać 5 stówek za sprzęt, który może mnie w przyszłości nie zadowolić...to chyba oczywiste.


Ok, mam te głośniki. Testuję pod laptopem i TV Samsunga. Komunikacja BT bez zastrzeżeń, tv Samsa łączy się z Edifierkami bez problemów. Dźwięk...nie wiem jak opisać moje odczucia., nie jestem testerem sprzętów. Bas jest dobry, po wygrzaniu na pewno będzie lepiej. Średnica o której pisze się na forach faktycznie jest z tyłu ale da się to przeżyć. Dla zwykłego zjadacza chleba jakim jestem jest świetnie. Jestem bardzo zadowolony z głośników. A to dopiero kilka godzin grania.

Co do ceny tych głośników...co raz bardziej się przekonuję, że jednak warto. Plusem jest mobilność. Zabrałem je z biurka i przeniosłem do innej części pokoju by połączyć je z TV. Super sprawa.

Zastanawiam się jeszcze nad Modecom MC-SHF80U. 80W mocy, dobre opinie. Lecz zdarzają się jakieś awarie, jakieś nieporozumienia... Czy zostać przy R1700BT...raczej tak, nie zmienię ich. Co prawda jestem przyzwyczajony do subwoofera (jak już pisałem wcześniej) i dudnienia pod biurkiem. Jednak tu dźwięk bije Creative T6100 na głowę. Podłączyłem dwójnik jacka do lapka i pod to dwa zestawy głośników (T6100 mam w 2.1 bo pod lapka tylko tak mogę podłaczyć [tak wiem, karta dźwiękowa zewnętrzna ale nie mam]). Włączyłem muzyczkę i wyciszałem na zmianę głośniki. Edifier zjada Creativy. Czystość brzmienia stoi na bardzo wysokim poziomie.

Nie wiem co więcej mogę napisać, jest super.

Edytowane przez Melomaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności