Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od kilku miesięcy używam słuchawek Phiaton MS400 podłączony do LG G3s. Zestaw po pierwsze - zawodzi dźwiękowo, po drugie - zawodzi dźwiękowo, po trzecie-...

Kupiłem je w atrakcyjnej cenie po zniszczeniu wcześniejszych sennheiser px100, który był podłączony do cowona iaudio F2 (utonął).

W poprzednim zestawie po 2ch latach słuchania zaczął dopiero doskwierać mi zbyt ciemny charakter odtwarzanej muzyki. Nie chodzi o to, że dźwięk był brudny. Odnośnie tonów wysokich brakowało mi trochę szczegółów i i najwyższa partia była jakby ucięta. Średnica jak wspomniałem zbyt ciemna, wina px100 :) A jeśli miałbym przypomnieć sobie tony niskie to nie mam zarzutu...pamiętam, że prawdopodobnie brakowało mi trochę niższego zejścia jednak zbyt dawno miałem tego zestawu na uszach. Usuwając te wady miałbym zestaw, który bardzo by mi odpowiadał.

Posiadam także Sennheiser 380pro...miażdżą MS400 pod każdym względem... jednak potrzebowałem słuchawek na miasto czy trening. Gdyby nie ich rozmiar oraz kabel kupiłbym wzmacniacz słuchawkowy i nie szukał niczego więcej :)

 

Słucham dubstepu z wokalem, rocka, rapu, i czasem zdarza mi się posłuchać poszczególnych utworów z innych gatunków.

To tyle odnośnie moich upodobań.

 

MS 400 z LG G3s gra zbyt płytko, monotonnie, wąska scena, najwyższe tony syczą, średnica jakby schowana/przytłumiona. Jedynie punktowy,posiadający sporo powietrza i głęboko uderzający bas daje mi nadzieję na wyciągnięcie czegoś więcej z tych słuchawek.

Przez 2 minuty słuchałem MS400 podłączonych do fiio X1. Może nie ten zestaw, może nie te ustawienia equalizera, może to przez muzykę (lżejszy metal), której nie słucham ale to połączenie mnie odrzuciło. Brak basu, środek grający tylko górą, i aż zbyt krystaliczne tony wysokie.

 

Na waszym forum znalazłem opinie, że MS400 grają dobrze z cowonem x7, którego niestety nie można już kupić. Jeszcze w innym miejscu słuchawki wypadły bardzo dobrze w teście z fiio e17.

I w tym miejscu proszę o waszą pomoc.

1. Czy warto szukać nowego źródła pod te słuchawki, ponieważ zagrają o wiele, wiele lepiej, czy je sprzedać i szukać przykładowo czegoś pokroju Sennheiser Momentum On-Ear.

2.Jeśli je zostawić to jaki odtwarzacz mp3/DAC/wzmacniacz słuchawkowy spełniłby moje wymagania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli MS400 graja po prostu jak duze MS300 to masz racje, ze kiepsko to brzmi z X1. Probowalem sie zmusic i wrocilem tam do Fidelio M1. MS300 nie zagralo mi tez fajnie z DX50, ale niektorzy chwala Phiatony, ze znacznie lepsze od Fidelio, wiec albo zlapali z czyms synergie, albo maja inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności