Skocz do zawartości

Mikrofon do komunikacji VOIP


TomaszBarney

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Posiadam AKG Q701 i nie chcę z nich rezygnować, ale potrzebuję do tego mikrofonu... Mógłbym iść w rozwiązania XLR + interfejs, ale nie do końca widzi mi się zasłanianie ekranu mikrofonem, a jak wiadomo im dalej ustawi się mikrofon od źródła dźwięku tym więcej dźwięków otoczenia zostanie zarejestrowanych.

 

Jakieś magiczne sposoby na headset z AKG Q701?

 

O modmic słyszałem, ale opinie są podzielone. Wiele osób wspomina o szumie, a ja w SC808 matce nie mam dedykowanego wejścia mikrofonowego więc rewelacji na wejściu mikrofonowym z płyty głównej się nie spodziewam.

 

Cóż uczynić mam? Powoli nawet się zastanawiam nad jakimś headsetem, który zakładałbym na kark tak tylko, żeby z mikrofonu korzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnostojącego nie chcę, bo to są zdaje się mikrofony dookólne/wielokierunkowe, a mnie zależałoby na mikrofonie jednokierunkowym lub kardioidalnym.

 

Nawet przez chwilę ponownie zainteresowałem się produktem znanym jako Antlion Modmic, ale jak sobie to policzyłem to wychodzi około 250 zł za sam mikrofon, jeśli kiedyś zdecydowałbym się zakupić parę słuchawek zamkniętych to prawdopodobnie byłby to koszt 650-700 zł (jakieś zamknięte Beyery). Suma sumarum wychodziłoby to 900-950 zł, a w cenie 999zł mam Qpad QH-1339 czyli rebrand Beyerdynamic MMX 300, a więc DT 770 32ohm + lepszy mikrofon niż Modmic.

 

Ratujcie moją duszę, bo czuję, że błądze z tymi Qpadami... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość możliwości sam wymieniłeś. Jeśli nie chcesz by mikrofon zbierał dźwięk z otoczenia to mikrofon dynamiczny + interfejs audio. Poniżej 500 zł jesteś w stanie zamknąć takie koszta.

Jeżeli nie straszne tobie kombinowanie to można zapytać forumowego magika o przejściówkę z mini xlr na jack. Wpiąć to do q701 do tego vmoda boom mikrofon i kabelek jack jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon dynamiczny + interfejs audio - myślałem o tym, ale obawiam się, że nie o to mi chodzi, tzn. po prostu wolałbym uniknąć rozwiązań stojących na biurku przed twarzą i w jakiś mniejszy bądź większy sposób ograniczający pole widzenia. Myślałem nawet o czymś w rodzaju Shure WH20 XLR, ale wydaje mi się, że nakładanie na to słuchawek nie byłoby zbyt komfortowe. Cały czas mimo wszystko skłaniam się bardziej ku rozwiązaniom "portable" tzn. ku czemuś, co mógłbym zabrać z domu i użyć na jakimś "turnieju" czy po prostu u kogoś innego w domu bez dźwigania statywu i interfejsu typu Scarlett itd.

 

Mimo wszystko, doceniam wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnostojącego nie chcę, bo to są zdaje się mikrofony dookólne/wielokierunkowe, a mnie zależałoby na mikrofonie jednokierunkowym lub kardioidalnym.

 

Nawet przez chwilę ponownie zainteresowałem się produktem znanym jako Antlion Modmic, ale jak sobie to policzyłem to wychodzi około 250 zł za sam mikrofon, jeśli kiedyś zdecydowałbym się zakupić parę słuchawek zamkniętych to prawdopodobnie byłby to koszt 650-700 zł (jakieś zamknięte Beyery). Suma sumarum wychodziłoby to 900-950 zł, a w cenie 999zł mam Qpad QH-1339 czyli rebrand Beyerdynamic MMX 300, a więc DT 770 32ohm + lepszy mikrofon niż Modmic.

 

Ratujcie moją duszę, bo czuję, że błądze z tymi Qpadami... ;(

Heh, ależ ten świat jest mały:)

Tutaj masz super cenę na mod mica- sam nie wiem dlaczego wcześniej przegapiłem tą ofertę

http://www.morele.net/mikrofon-antlion-audio-modmic-v4-gdl-0422-715060/

Zastanów się jeszcze nad Hyperx Cloud (I-wsza wersja) to rebrand Qpad qh-90(nawet na niektórych elementach logo Qpad zostało), które z kolei są Takstarami pro80 z dołączonym mikrofonem, do tego polecam dokupić pady od Brainwavz hm5.

https://www.youtube.com/watch?v=NaMi8dMWNbI

https://www.youtube.com/watch?v=qeoyJBwHc3U

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21567-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-super-soft.html

Z kodem BON20 20zł taniej

W rzeczonych HyperX jest odłączany mikrofon na Jack 3,5 mm, zastanawiam się czy nie dorobić do innych moich słuchawek(AKG :P) wtyczki, wtedy mógł bym używać mikrofonu zamiennie.

Pozdrawiam

Daniel

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wolnostojącego nie chcę, bo to są zdaje się mikrofony dookólne/wielokierunkowe, a mnie zależałoby na mikrofonie jednokierunkowym lub kardioidalnym.

 

Nawet przez chwilę ponownie zainteresowałem się produktem znanym jako Antlion Modmic, ale jak sobie to policzyłem to wychodzi około 250 zł za sam mikrofon, jeśli kiedyś zdecydowałbym się zakupić parę słuchawek zamkniętych to prawdopodobnie byłby to koszt 650-700 zł (jakieś zamknięte Beyery). Suma sumarum wychodziłoby to 900-950 zł, a w cenie 999zł mam Qpad QH-1339 czyli rebrand Beyerdynamic MMX 300, a więc DT 770 32ohm + lepszy mikrofon niż Modmic.

 

Ratujcie moją duszę, bo czuję, że błądze z tymi Qpadami... ;(

Heh, ależ ten świat jest mały:)

Tutaj masz super cenę na mod mica- sam nie wiem dlaczego wcześniej przegapiłem tą ofertę

http://www.morele.net/mikrofon-antlion-audio-modmic-v4-gdl-0422-715060/

Zastanów się jeszcze nad Hyperx Cloud (I-wsza wersja) to rebrand Qpad qh-90(nawet na niektórych elementach logo Qpad zostało), które z kolei są Takstarami pro80 z dołączonym mikrofonem, do tego polecam dokupić pady od Brainwavz hm5.

https://www.youtube.com/watch?v=NaMi8dMWNbI

https://www.youtube.com/watch?v=qeoyJBwHc3U

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21567-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-super-soft.html

Z kodem BON20 20zł taniej

W rzeczonych HyperX jest odłączany mikrofon na Jack 3,5 mm, zastanawiam się czy nie dorobić do innych moich słuchawek(AKG :P) wtyczki, wtedy mógł bym używać mikrofonu zamiennie.

Pozdrawiam

Daniel

 

Tak jak dyskutowaliśmy w jednym z tematów - Modmic nie jest wart tych pieniędzy. Na standardowym wejściu mikrofonowym będzie prawdopodobnie cichy z odrobiną szumów, po dodaniu wzmocnienia będzie brzmiał podobnie jak mikrofony 80% tańsze czyli kiepsko.

 

Z mikrofonem w Hyperx Cloud jest podobnie, różnica jest taka, że za 70zł więcej niż cena Modmica dostajemy przyzwoite słuchawki z dołączanym kiepskim, bo kiepskim, ale jednak mikrofonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie niejako podsumować temat.

 

1.

Zamówiłem słuchawki Hyperx Cloud sądząc, że skoro gracze na większych turniejach potrafią grac z nimi zawieszonymi na szyji korzystając tylko z ich mikrofonu to i ja będę mógł je tak wykorzystać... Mocno się myliłem... Gdybym musiał tak grać to pewnie bym się przemógł, ale słuchawki siedzą na szyji dość ciasno i muszle właściwie dotykają żuchwy nawet przy najbardziej rozszerzonym pałąku. Było to dla mnie dość niewygodne. Spróbowałem więc po prostu zagrać z słuchawkami Hyperx Cloud na uszach. Z przykrością stwierdzam, że dla kogoś przyzwyczajonego do charakterystyki dźwięku Q701, korzystanie z Hyperx Cloud podczas gry jest udręką. Odgłosy strzałów właściwie zagłuszały całą resztę, a ja miałem wrażenie, że cały czas słyszę tylko strzały i granaty.

 

Mikrofon w Hyperx Cloud przy podłączeniu go do ALC1150 na płycie AsRock H87 Performance, włączeniu wzmocnienia +30 dB oraz włączeniu tłumienia zakłóceń brzmi całkiem nieźle - spodziewałem się czegoś gorszego. Mimo wszystko zamknięta charakterystyka Cloudów oraz niski komfort korzystania z samego mikrofonu przy słuchawkach zawieszonych na szyji spowodowały, że słuchawki odesłałem.

 

2.

Zamówiłem mikrofon pojemnościowy Samson C01U Pro. Miałem teoretyczną wiedzę na temat zasady działania, charakterystyki i różnic pomiędzy mikrofonami pojemnościowymi, a dynamicznymi, ale nigdy nie miałem okazji sprawdzić jak mikrofon pojemnościowy poradzi sobie w tak niekorzystnych warunkach jak bliskie towrzystwo PCeta i klawiatury mechanicznej. Niewielki trójnóg dołączony przez producenta pozytywnie mnie zaskoczył - spodziewałem się plastikowego szajsu, a dostałem szajs, ale jednak metalowy. Kabel USB dołączony przez producenta był bardzo krótki, nie mierzyłem, ale na oko miał może z 1,5m i przy stanowisku 2 monitorowym oraz niemalże półmetrowej podkładce pod mysz był po prostu za krótki. Sam mikrofon robił wrażenie solidnie wykonanego.

 

Mikrofon brzmiał świetnie, gdy nachyliłem się do niego i mówiłem z odległości 6-10 cm. Gdy oddaliłem się od niego słychać było szum wentylatorów komputera oraz mój głos z charakterystycznym echem dźwięku odbijającego się od elementów pomieszczenia. Konstrukcja wspomnianego trójnogu niestety nie zapewniała amortyzacji wstrząsów, a więc każdorazowe uderzenie w klawisze, bądź uniesienie i ponowne położenie myszy na podkładce skutkowało przeniesieniem wibracji na kapsułe mikrofonu.

 

Krótko mówiąc, mikrofon jak za takie pieniądze świetny, ale żeby miało to sens należałoby się zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria tj. statyw mikrofonowy + koszyk antywstrząsowy. Odesłałem.

 

3.

Mimo negatywnego nastawienia, zamówiłem Antlion Modmic 4.0 w wersji jednokierunkowej. Było trochę zabawy z montażem mikrofonu, ale to ze względu na kabel Q701, który trochę przeszkadzał w odpowiednim pozycjonowaniu Modmica. Ostatecznie okazało się, że zarówno modmica, jak i cały jego kabel mogę odpowiednio uformować tak, aby pasował do słuchawek.

 

Mikrofon przy podłączeniu go do ALC1150 na płycie AsRock H87 Performance, włączeniu wzmocnienia +30 dB oraz włączeniu tłumienia zakłóceń brzmi dobrze, wydaje mi się, że nieco lepiej niż Hyperx Cloud, aczkolwiek nie porównywałem ich do siebie w tym samym czasie. Dźwięk nie brzmi w każdym razie jakby został 100krotnie poddany kompresji, brzmi dość naturalnie. Jestem zadowolony, mikrofon zostaje.

 

nPoKMzm.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podczepię się pod temat, mikrofon do rozmowy najbardziej taki aby był na ramieniu, sporo chodzę w słuchawkach i rozmawiam więc ten typ byłby najlepszy. Coś poradzicie tylko nie w cenie modi :D coś w ten deseń ...

 

715060_1_i500.jpeg

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności