Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki do 400 zł


JoChn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio mam niebanalny problem z doborem głośników. Mianowicie poszukuję głośników do muzyki (praktycznie każdego rodzaju), od Chopina/Mozzarta przez spokojne ambientowe, rapowe, kawałki trance-techno, po death metal. Dlaczego niebanalny? Spróbuję to opisać w paru zdaniach.

Aktualny zestaw to Creative T3100 (ok. 29W RMS) napędzany Creative Xtreme Gamer, od paru ładnych lat (czegoś mi jednak zaczyna brakować) i chciałem się przesiąść na 2.0, dlatego w grupę głośników do kupna trafiły: Edifier R1600 TIII, Edifier R1280T, Microlab solo6c (tak wiem, "Bierz microlaby!"). Udało mi się dorwać Microlaby do odsłuchu w domu, no i niestety... brakuje mi w nich basu (sprawdzany na kawałkach gdzie wykorzystywane są częstotliwości ~30-50Hz), a prawdopodobnie dlatego, że nie potrzebuję nagłaśniać 1000 m^2 i zakres głośności jakim na nich operowałem zawierał się w pierwszej 10, więc nie miały pola do popisu, drugim argumentem pojawiło się miejsce, Microlaby są zwyczajnie za wielkie. Nie potrzebuję głośników które wymiotą mnie z domu, a bardziej o miękki bass i klarowny dźwięk.

Muzyka leci w domu raczej jako tło, siedzę w odległości nie większej niż 1 metra od głośników. Wydaje mi się, że 2.0 może sobie nie poradzić z takim zadaniem i składniałbym się ku ponownemu 2.1 (chyba, że jakiś zestaw 2.0 da radę). W chwili obecnej czekam na odpowiedź katowickiego mp3store, kiedy byłaby możliwość odsłuchu Edifierów, bo czytałem, że jedne grają ciszej i klarowniej, natomiast drugi zestaw gra głośniej, ale bardziej basowo (o ile nie przekręciłem niczego). Starałem się także wyszukać na ceneo/allegro zestawy polecane na stronie audiofanatyk.pl, niestety ze względu na to, że polecane zestawy są artykułem archiwalnym, większość z nich juz nie jest dostępna. W następnym tygodniu pojadę jeszcze przesłuchać Alessis m1 active mk2, więc zobaczę czy "ciut droższy" zestaw zagra dla mnie lepiej.

Aha, "Tak, szukałem na forum odpowiedzi na moje pytanie", ale albo lecą polecenia w stronę Edifierów (których póki co raczej nie będę miał możliwości odsłuchu), albo "Bierz Microlaby!", albo temat został bez odpowiedzi. Dla porównania mam słuchawki Superlux HD 681 EVO i jak dla mnie grają w pytkę ;) Bass dobrze słyszalny, bez nadmiaru, czegoś takiego też szukam w głośnikach. No i jak w temacie kwota fajnie jakby zawarła się w tych 400zł, max 450zł.

Edytowane przez JoChn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz łup jak w evo to może weź gigaworksy t20 i sub dobierz do tego? Są zestawy modecoma z subem, ale tutaj jakość bywa kulawa i mimo że nieźle grają, są awaryjne.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo dobrze :) Dają radę z basem przy niskich głośnościach, na czym mi właśnie zależało :) A i pi3rdzielną jak potrzeba :)

Pokrętło (bass i treble) w wartości 0 jest na godzinie 12:00, wychył w obie strony to mniej więcej tak: w lewo do godziny 7:00, w prawo 5:00. Mi osobiście wystarcza przekręcenie na około 1:30 :P Kurde mam nadzieję, że jest to w miare zrozumiałe :P

Wracając do pytania, w poprzednich głośnikach brakowało mi dosyć trochę średnicy. Niestety nie mogę Ci powiedzieć jak grają w porównaniu do Edifierów, bo mp3store przestał odpowiadać na maile, w których pytałem czy mogę je odsłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Życzę Ci miłych odsłuchów!

 

No ja generalnie brałbym już pewnie dawno Edifiery gdyby nie ten kolor płyty. Za nic w świecie nie pasuje mi to do pokoju, a choć sam estetą nie jestem to ktoś inny może mnie rozszarpać za to.

 

W związku z tym zacząłem przychylać się troszkę bardziej do tych Geniusów. Ponoć Endifier basik ma jednak lepszy, a i sam głos jest znacznie czystszy. I weź tutaj wybierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności