Skocz do zawartości

DAC/Karta dźwiękowa do AKG K550 i Genius SP-HF1800A za 300-400zł.


Masu91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Od pewno czasu poszerzam swój stacjonarny sprzęt i po wymianie Denonów D1100 na AKG K550 i zweryfikowaniu jak brzmi muzyka na słuchawkach (a brzmi tragicznie - zwłaszcza jakaś cięższa) uznałem za konieczne wymienić albo kartę dźwiękową albo dokupić DAC. Na pewno nie jest to wina samych słuchawek bo grają o niebo lepiej na Galaxy S6 nawet.

 

Aktualnie wygląda to tak:

 

Xonar DG, AKG K550, Genius SP-HF1800A. Do tego płyta główna MSI Z97 Gaming 3 (podobno te integry realteka już doganiają tanie Xonary jak DG).

Mam przy tym kilka pytań laika, na które nie znalazłem odpowiedzi.

 

1. Czy jeśli kupię DAC (przykładowo Audiotrak Prodigy Cube Black Edition) to mogę pod niego podpiąć i słuchawki i głośniki? Jeśli tak to gdzie, bo widzę, że ten Cube ma z tyłu wejście Line Out L i R, a ja teraz podpinam głośniki tylko tym zielonym jackiem 3,5mm do Xonara. I jaką rolę pełni wtedy Xonar DG? Mogę go sprzedać i zostawić integrę?

 

2. Czy lepszym wyjściem jest karta dźwiękowa za takie pieniądze czy właśnie DAC? Słucham dużo muzyki na głośnikach, na słuchawkach raczej gram w CS:GO lub sporadycznie trochę muzyki i aktualnie właśnie w tym obszarze widzę ogromne braki mojego sprzętu.

 

3. Czy jeśli podłączam słuchawki do wejścia słuchawkowego w głośnikach to jakość jest gorsza niż gdybym podpinał je w to zielone wejście do Xonara, odłączając głośniki?

 

4. I jak już mam kupić coś za 300-400zł to co? Jeśli DAC to myślę o Audiotrak Prodigy Cube Black Edition albo FiiO E10k Olympus2.

 

 

Przepraszam, że tak chaotycznie, ale trochę się gubię w tym temacie. Liczę na pomoc i porady. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do line out, jeśli jest tam takie. A na słuchawki jest wyjście słuchawkowe na froncie w tych dacach co piszesz.

2. Na kanale yt techyescity, którego bardzo szanuje, gościu mówił że miał minimalny lag dźwięku grając w gry na dacach usb. Miał wtedy objective dac. Ja sie na ten temat nie wypowiem ani nie podpisuje sie pod tym, bo ja mam dac podłączony kablem toslink i jest ok, ale ty możesz zrobić research. Logicznym jest natomiast że pcie jest szybsze.

3. Możliwe że jest gorsza

4. Fiio mógłbyś podłączyć latwiej do s6, jest bardziej kompaktowe. A jak chcesz karte to aim sc808

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie uzyskasz zadowalających efektów z posiadanych przez Ciebie K550. Jak sam zauważyłeś,z telefonu grają dobrze.Ten model,jak i K551 które osobiście posiadam, nie lubią wzmocnienia.Zostały zaprojektowane jako portable (wiem że są wielkie:) ) i w takiej roli najlepiej się sprawdzają. U mnie to jedyne słuchawki których nie podlączam pod stacjonarkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Fiio mógłbyś podłączyć latwiej do s6, jest bardziej kompaktowe. A jak chcesz karte to aim sc808

Źle się zrozumieliśmy. Z S6 gra wyśmienicie i tam nie będę nic usprawniał. Chodzi mi tylko o podłączenie do komputera bo tam te słuchawki nie dają rady, a zwłaszcza przy jakiejś cięższej muzyce bo przy jakiejś akustycznej, filmowej czy elektronicznej jest ok. Aim SC808 wygląda zachęcająco, ale nie rozumiem dwóch rzeczy.

 

1. Po co jest karta-córka?

2. Gdzie podłączam kolumny, które mają na wyjściu przecież tylko jeden wtyk zielony 3,5mm?

 

Zapomniałem też dodać, że osobno mam podpięty mikrofon pod wejście to różowe, tak więc rozumiem, że w tym wypadku pewnie ta karta-córka jest tym co mnie interesuje, lecz nadal nie wiem po co są dwie.

 

 

Obawiam się, że nie uzyskasz zadowalających efektów z posiadanych przez Ciebie K550. Jak sam zauważyłeś,z telefonu grają dobrze.Ten model,jak i K551 które osobiście posiadam, nie lubią wzmocnienia.Zostały zaprojektowane jako portable (wiem że są wielkie:) ) i w takiej roli najlepiej się sprawdzają. U mnie to jedyne słuchawki których nie podlączam pod stacjonarkę

Niby mógłbym kupić sobie za te pieniądze jakieś słuchawki typowo do gier, ale wtedy do muzyki w komputerze dalej nie będę miał niczego, a te do gier pewnie i tak nie będą tak wygodne jak K550. Jestem w kropce. Naprawdę nie da się ich jakoś rozkręcić przy PC?

Edytowane przez Masu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu masz wszystko rozrysowane.

Załączone miniaturki
  • post-49674-0-25927700-1442931911_thumb.j

Niby wszystko jasne, ale nie rozumiem jednego. Mam głośniki 2.0. Z tego głównego głośnika, który ma potencjometry wychodzą ogólnie 4 kable. Zasilający do gniazdka, kolejny łączy ze sobą drugą kolumnę, i pozostają dwa RCA biały i czerwony, które łączą się w kablu we wtyczkę mini jack 3,5mm z zielonym zakończeniem i to jest wpięte w Xonara. Jak mam w takim razie podłączyć głośniki skoro nie mam osobno wtyczek Line Out L oraz Line Out R (bo rozumiem, że tam to się podpina)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta córka jest po to żeby podłączyć tam mikrofon/głośniki komputerowe tak jak masz na obrazku. To takie rozszerzenie portów. A podepniesz pod front out lub rear out.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli brałbym DAC pokroju Audiotrak Prodigy Cube to wtedy muszę mieć 2 kable RCA-RCA biały i czerwony żeby podłączyć głośniki?

 

I pytanie co będzie lepsze do K550 i Genius HF1800A. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition czy AIM sc808?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności