Jump to content

Perul - co w planach i na tapecie

Recommended Posts

Cześć,

Kolega @Perul zmodyfikował moje HM5.

Po modzie uspokoiły się, nie są takie krzykliwe i "nerwowe" dodatkowo powiekszyła się scena.

Bardzo lubię te słuchawki już w stocku (to moja czwarta para - miłość, która wraca :D), natomiast po modzie jest naprawdę bardzo bardzo dobrze :P

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

• Like 2
  • 1 year later...
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Perul z moderskiej ciekawości wziął na warsztat moje fostexy th-x00. Ich bolaczki, tzn. to co mnie wkurzało - nierówna średnica, momentami dźwięk jak z klaksonu, lejący dudniący bas, sybilanty, brak n

Witam wszystkich w moim zakątku na tym forum. Dziękuję, za docenienie i stworzenie działu tylko dla mnie . Było to dość nieoczekiwane, do tego trafiło w początek roku szkolnego, więc przez dłuższy c

Jakiś czas temu kupiłem Brainwavz'y HM5 na allegro, ale dotarły do mnie uszkodzone, z pękniętymi widełkami po obu stronach. Poradziłem się więc Perula na PW w kwestii kupna odpowiednich słuchawek vint

Posted Images

kolejne słuchawki wróciły do życia:

20 letnie Kossy Port Pro z wymienionym kablem zagrały jak młodzieniaszki, 

CALe po wymianie kabla i modzie delikatnie podkreślającym bas i niższą średnicę brzmią naprawdę  fajnie, miały pójść dla córki ale teraz będę miał problem co wybrać zamiast nich

a i jeszcze kabelek do LG V30 - robi to co miał zrobić

wszystko zrobione estetycznie:)

• Like 2
  • 2 months later...

Zakupiłem kable balans do FiiO K5.

robota jak zwykle piękna, wszystko w jak najlepszym porządku.

6839218C-DE81-47E3-96CD-4FB8D2F036E6.jpeg

• Like 1
  • 3 months later...

Recenzja kabelka 8x solid core - wklejam tu, żeby było łatwiej znaleźć ;)

• Like 1
  • 1 month later...

Witam. Korzystałem kiedyś z usług Perula - robił mi recabling słuchawek - Denon hp500. Wyszło bardzo fajnie. Po paru latach wracam z pytaniem (wiem, że się da): Nie jestem audiofilem, nie zależy mi na mega jakości dźwięku, a raczej na funkcjonalności. Chciałbym przerobić moje Denony Hp500 lub Denon hp600 na bezprzewodowe. Czy Ma to sens? Czy jest trudne? Czy jest drogie? Czy jest szansa na montaż mikrofonu do rozmów telefonicznych? Dzięki za info Perul.

W dniu 11.06.2020 o 18:47, RaaDeeK napisał:

Witam. Korzystałem kiedyś z usług Perula - robił mi recabling słuchawek - Denon hp500. Wyszło bardzo fajnie. Po paru latach wracam z pytaniem (wiem, że się da): Nie jestem audiofilem, nie zależy mi na mega jakości dźwięku, a raczej na funkcjonalności. Chciałbym przerobić moje Denony Hp500 lub Denon hp600 na bezprzewodowe. Czy Ma to sens? Czy jest trudne? Czy jest drogie? Czy jest szansa na montaż mikrofonu do rozmów telefonicznych? Dzięki za info Perul.

Najprościej by było zamontować gniazdko w muszli i dokupić coś w tym stylu http://www.hagibis.com.cn/x2-p00095p1.html , można słuchawek używać wtedy z tym odbiornikiem albo zwykłym kablem jack-jack.

• Like 1
2 godziny temu, Perul napisał:

Najprościej by było zamontować gniazdko w muszli i dokupić coś w tym stylu http://www.hagibis.com.cn/x2-p00095p1.html , można słuchawek używać wtedy z tym odbiornikiem albo zwykłym kablem jack-jack.

Uzywam z Meizu HD50 - sprawdza się.

• 3 weeks later...

Słuchałem kabelków Mistrza @Perula.

Zelony kabel jakoś mi nie podszedł. Dźwięk jakby przyduszony, zniechęcający. Jakby "Kocyk". Czarny natomiast - fajny, przestrzenny, nie męczący. Słuchałem na nim znacznie dłużej zestawu AK300/380 plus Oppo PM-2.

Czerwony. Skraje pasma lekko podkreślone, brzmienie twardsze, przestrzenne, lekko suche. Bas nawet bardziej podkreślony. Też dobrze się słucha. Ale grubaśny jest w porównaniu z innymi kablami. Jak wyjaśnił twórca kabelków :

"Zielony to miedź, równa brzmieniowo, ten czarny to trochę rozjaśnia, bo jest z cynowanej miedzi, a czerwony solid core, czyli podkreśla skraje pasma .(żyły są daleko od siebie i ma małą pojemność.)

Bardzo zacne kable, dobrze wykonane !

Edited by Lord Rayden
  • Like 1
  • 1 month later...

używam od jakichś dwóch miesięcy modowanych przez Perula  Superluxów HD669. Superluxy jak to Superluxy - ostra góra, problemy wyższej średnicy (w tym przypadku mało jej było) i nieco zbyt boomowaty bas. Perul ogarnął mi górę (jak na takie tanie słuchawki to góra wyszła naprawdę fajnie), dołożył wyższej średnicy i bas przerobił na bardziej kopiący (acz tu dużej różnicy nie ma, bo dużo nie trzeba było). do tego poprawił zdecydowanie separację i pozycjonowanie instrumentów. do tego dołożył mi gniazdo słuchawkowe. 

używam ich z Hagibisem X2, jest barwnie, dynamicznie, z  wykopem i naprawdę sporą sceną jak na taką taniochę. jak porównywałem niedawno z Beyerkami Custom One Pro Plus, to nie czułem jakiejś różnicy jakościowej. wręcz Beyerki mi się mniej podobały, bo były zbyt suche na średnicy i nie mogłem dobrać ilości basu przez bassporty, bo było mi albo za mało, albo za dużo i zbyt mulaście. no ale Perul zrobił te Superluxy specjalnie pode mnie :) także kolejna świetna robota i kolejny raz Perul wycisnął z tanich słuchawek naprawdę fajne granie!

• Like 2

Kierowniku czy zapasy miedzi Perulowej jeszcze są na stanie? 

Idą do mnie (wkońcu!) K701 i na pewno będzie modzik łagodzący 😊

3 godziny temu, pierotero napisał:

Kierowniku czy zapasy miedzi Perulowej jeszcze są na stanie?

Jest, niedawno uzupełniłem :) .

Obecnie mam lepsze brzmieniowo (technicznie) kable niż miedź Perula. Tylko nie wiem czy to akurat pod K701 będzie pasować, bo one są techniczne z natury. Ale jakby połączyć je z modem dociążającym/łagodzącym to miałoby rację bytu.

• Like 1
  • Thanks 1
  • 3 months later...

Dzięki Sebastian za odmianę moich ponad 10-letnich Kossów Porta Pro!

Wtyczka kątowa, kabel Canare w czarnym oplocie i mod, który zdecydowanie je odmulił.

Warte każdej wydanej złotówki ;)

Fotki w komentarzu.

• Like 2
  • 2 weeks later...

Kilka lat temu, będzie z pięć, kupiłem u@Perul kabel do Fostex th600. Grało lepiej od oryginału, więc byłem zadowolony. Jednak w przypływie głupoty, tak, ona nie boli, a krąży nad nami jak sęp, zrezygnowałem z materiałowego oplotu. No i nadszedł jego koniec, zaczął rwać się dźwięk przy poruszaniu głową. Zatem co tu zrobić? Napisałem znów do perula i mam nowy. Jakie było moje zdziwienie, że ten stary to gra tak beznadziejnie, a ten nowy dźwięki wypełnia masą, dociążeniem. To takie silne różnice jak wymiana słuchawek na droższe o dwa tysiące... Tak więc bardzo bardzo bardzo dziękuję koledze za pomoc w uprzyjemnieniu życia, bo o to chyba w życiu chodzi, by cieszyć się małymi rzeczami

• Like 2

W sobotę doszedł zbalansowany 4,4 kabelek do Owli, jak zwykle pierwsza klasa. Sówki z Kann Cubem dostały  wigoru i dynamiki.

• Like 1
  • 1 month later...