Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Perul - co w planach i na tapecie


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Względem poprzedniej wersji usunąłem gąbkę przysłaniającą jeden z dwóch basportów z boku przetwornika (czyli jest tak jak w oryginale) - zmieniło to trochę charakter basu na ten wyższy (obecnie najbardziej podbite jest 125HZ a nie 90Hz) ale też dodało go całościowo. Niestety jest też trochę wolniejszy. Druga sprawa to słuchawki zrekablowane są wewnętrznie kablem Sonolene i wcześniej wchodził on do muszli dodatkowo w termokurczce, co uszczelniało otwór, a obecnie termokurczkę usunąłem. To też dodało trochę basu.

Co do wysokich (obcięte 6 i 8kHz) to zastosowałem filtr z pianki pod panele + filc 1mm (bardziej dla poprawy wyglądu ;) ).

 

Gąbkę w otwory po korkach (a właściwie pod korkami) miałem ciut większą, z jakichś poprzednich modów mi zostały takie krążki. W sumie nie ma za bardzo znaczenia co się tam włoży, byle dość dobrze pochłaniało dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Mam dzięki uprzejmości Perula zmodowane przez niego Fostexy T50RP. Bardzo dobra robota. Modyfikacja Mad Dog które kiedyś miałem nie umywa się moim zdaniem do efektu pracy Perula.

Generalnie widać że Perul wie co robi i ma doświadczenie i wyczucie w modowaniu słuchawek. Polecam i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie poza lekkim domuleniem i zmianą padów na kątowe skórki HM5 nic. Gra to zdecydowanie lepiej niż fabryczne, ale postaram się więcej niskiego basu jakoś wykrzesać, bo dla mnie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstar Pro 80 stock i mod ;). Z korespondencji z Perulem

 

"Pierwsze wrażenie - moje stockowe jakby ostrzejsze. Trochę suche i bardzo jasne. Modowane, na kablu miedzi Perula, ciemniejsze trochę, bardziej "analogowe", zaokraglone .

Na nagraniu Knust Part Two z płyty Concerts Kellera i Schonwaldera słychać to ostrzejsze brzmienie stockowych. (zestaw PC + DacMagic Plus + FCL II Fatso production). Twoje złagodziły to "cykanie" (posłuchaj fragmentów, to zobaczysz o co mi chodzi). Brzmią łagodniej. To może być zaleta bo mniej męczą. Stocki moje (z HM-5 jednak) przypominac mi zaczynają w tym zestawieniu BD T90."

 

(..)

Przestrzeń w stockowych wydaje mi się jednak ciut większa. Na pewno przy modzie dla mnie trzeba dać trochę więcej góry.

Co do sceny - stockowa przestrzeń jest większa ale muzyka gra chyba bliżej głowy.

mod Perula na tym egzemplarzu , moim zdaniem "analogizuje" te słuchawki. Lekko je przyciemnia. i powoduje,że mozna ich dłuzej słuchać. Stock jest ciekawy sam w sobie ale wydaje mi się,że w dłuższym słuchaniu, szczególnie elektroniki agresywniejszej ("szybkie" kawałki Jarre'a, koncertowe) może męczyć."

 

Mod dla mnie musiałby mieć trochę więcej góry. Złagodzenie tej co jest ale w mniejszym stopniu niż słuchane teraz.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki użytkownikowi scooby uzyskałem możliwość odsłuchu takstarów pro80 modowanych przez Perula - mod wewnętrzny + rekablink - i muszę przyznać, że jestem mocno zaskoczony. Z racji dość dużej popularności, odniosę się bezpośrednio do pro80 (w moim posiadaniu od prawie roku) modyfikowanych przez powszechnie znanego człowieka spod Wrocławia ;)

Na dzień dobry, brzmią zdecydowanie równiej, na pewno nie płasko. To wciąż Vka, ale bardziej vkunia, vłeczka niż zdecydowane V :D
Scena lekko mniejsza, bardziej ściśnięta, różnica jest mała i sam nie jest pewien, czy nie wynika po prostu z odmiennej prezentacji dźwięku.
Ilość i faktura dołu podobna, nie twierdzę że identyczna, ale podobna na tyle, że dla mnie bez różnicy. Średnica - cudo, nie spodziewałem się po Takstarach takiej prezentacji wokali, wyraźne i wciągające. Góra - zdecydowanie łagodniejsza, nic nie tnie, nie krzyczy, nie domaga się natychmiastowej uwagi.

Ogólnie w porównaniu grają absolutnie nie męcząco. Nie zliczę ile razy łapałem się na tym: założone na chwilę, ściągałem, z zaskoczeniem stwierdzając, że minęły ponad 2 godziny i z bezpośrednich porównań nici :)


A odpowiedź na słynne pytanie z działu "Co kupić":
- Które grają lepiej? Co wybrać?
- Wybrać obie wersje

One się tak ładnie uzupełniają, że po prawie dwóch tygodniach posiadania, wciąż nie mogłem i dalej (chociaż dzisiaj się z nimi z przykrością pożegnałem) nie mogę określić, które bym wybrał jako te jedyne.

Słuchane na:
- nikomu tutaj nie znanym dacu Hifime uae27v1 (ES9018K2M) + O2
- D03K + zasilacz DIY (chociaż w sumie kupiony, nie mam złudzeń - zrobiony przeze mnie, spaliłby mieszkanie) + O2
- ipody: touch 4G, classic 7G, nano 2G - wszystkie w opcji DAP i jako źródło poprzez line out do O2 (tak, O2 to jedyny wzmacniacz w moim posiadaniu :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinię, a zwłaszcza za porównanie z modowanymi w inny sposób.

 

Taka ogólna uwaga co do moich modów - od jakiegoś czasu, brzmienie staram się zrobić naturalne i uniwersalne, żeby każdy rodzaj muzyki zabrzmiał co najmniej dobrze.

Preferuję szkołę Sennheisera, bo w moim odczuciu właśnie ku takiemu brzmieniu dąży, i w tym samym kierunku dążą moje mody.

 

Moje komentarze co do samego porównania, to

- V-ka zawsze daje wrażenie oddalenia sceny względem równiejszej charakterystyki. Chodzi tu głównie o pierwszy plan (z reguły wokal czyli średnie tony), który odtwarzany jest głośniej w związku z czym odbierany bliżej.

- Basu (basportów) nie ruszałem i z tego co wiem Fatso również nie ruszał, więc powinno być tu podobnie. Osobiście preferuję niższy bas niż w tych słuchawkach i nawet w pierwszej wersji modu taki zrobiłem, ale niestety odbiło się to na jego ilości, więc wróciłem do oryginału.

- Góra - no cóż Sennheiser wzorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę swoje Pro80 na meet 14 maja to możemy porównać :)

Tylko, że ja nie mam pro80. Jeśli @scooby dotrze ze swoimi to wtedy będzie można porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio miałem okazję posłuchać u Sebastiana Tonsility po najnowszym modzie. Są zrecablowane magiczną miedzią Perula. Słuchałem ich na jego sprzęcie stacjonarnym, o który proszę już go pytać, szczególnie o wzmak produkcji jego brata.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego, ile udało mu się wycisnąć z tych słuchawek. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to świetna scena, która roztacza się przed nami. Trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że te słuchawki będą grać bardziej na boki. Kolejną rzeczą jest bardzo dobre pozycjonowanie instrumentów oraz plany i holografia. Bas jest zwarty i dociążony (szczególnie niższy bas). Góra jest dość łagodna i nie ma mowy o żadnym "kłuciu" wysokimi tonami. Tej najwyższej góry niektórym może czasem brakować, ale to w zależności od indywidualnych preferencji. Odniosłem wrażenie, że średnica jest lekko oddalona, co wspaniale sprawdza się w muzyce klasycznej.

Słuchawki naprawdę warte zapoznania.

Wrażenie z odsłuchów innych słuchawek i kabli, jakie zamówiłem u Sebastiana, zamieszczę na początku września.

Edytowane przez GryfPomorski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przydałoby się coś napisać.

 

Może najpierw o modowanych T50RP z kablem na magicznej miedzi.

Stokowo nie dało się ich słuchać. Po modach i recablingu srebrzoną miedzią by Perul zmiana jest ogromna. Słuchawki mają naprawdę sporo powietrza i dobrą scenę. Są szczegółowe. Muzyka jest przed nami, a niektóre szczegóły rozbrzmiewają po bokach, z lekkiej oddali. Bas schodzi naprawdę nisko i jest dobrze dociążony i kontrolowany. Niewiele dzieli teraz te słuchawki do HE-500.

 

DIY Uniwersum Fatality, które mają drivery do fatality, też wypadają super, trochę gorzej modowanych T50RP przy bezpośrednim porównaniu. Bardzo przyjemne, funowe granie.

 

Co do różnicy między srebrzoną miedzią, a magiczną miedzią Perula, to ten drugi ma więcej "mięsa", potężniejszy i mocniejszy bas. Super się to sprawdza w modowanych HP 100 i T50RP.

 

Jeszcze coś o kablu do HD 800 na magicznej miedzi Perula. Kabel jest naprawdę dobrze zrobiony, miękki i elastyczny. Dźwiękowo porównywałem go z hybrydą od Jimmi Dragona. Różnice są chyba na granicy słyszalności/naprawdę minimalne. Perulowy sprawia, że słuchawki tracą trochę ze swojej sykliwości/ostrości (dźwięk jest przyjemniejszy w odbiorze, lekko zaokrąglony). Hybryda zdaje się odrobinkę bardziej ostrzejsza od konkurenta, mieć trochę więcej szczegółów (są bardziej słyszalne).

Są to ilości naprawdę minimalne i możliwe że w ślepym odsłuchu bym pomylił oba kabelki. Oba przewody są warte zakupu. Najlepiej kupić oba :)

 

 

Platforma testowa: DAC 80 i Sonic Pearl 2 rev. C, X3, C4 i DX 80.

 

Dobra robota! Gdybym kiedyś zakładał firmę produkującą słuchawki, to na bank bym zatrudnił Perula do projektowania wygłuszenia słuchawek i doboru kabli :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinie :)

 

Nie spodziewałem się tak małych różnic dźwiękowych między kablami do HD800 jak opisujesz. Że góra będzie łagodniejsza to jak najbardziej, ale myślałem, że bas będzie miał trochę mocniejsze uderzenie na MMP niż na hybrydzie.

 

No jak dla mnie to jednak rozbieżności między T50rp a DIY Fatality są spore - w fostexach szybszy bas i lepiej rozciągnięta góra. No ale w końcu w Fatality sporo tańszy przetwornik i w innej technologii - raczej więcej niż w DIY Fatallity czy Tonsility się z niego nie wyciągnie.

 

Z modu T50rp jestem dumny, bo rzeczywiście zmiany względem stocka są duże, zwłaszcza scena i bas zyskały kilka klas :) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo bas i scena w obu kablach do HD 800 się dużo nie różnią. Tak, jak pisałem, hybryda bardziej wyciąga szczegóły i jest bardziej "techniczna" (raczej zasługa srebra), a MMP jest przyjemniejszy w odbiorze.

 

Ten mod T50RP naprawdę super się udał. Mają te przetworniki potencjał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nasz Miszcz wnosi nowe wartości do słuchawek stockowych !

Może napisz dla potomności w czym rzecz ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Sebastian wziął się za Meizu HD50, znacznie je poprawił i zmienił ich charakter. Przede wszystkim zmniejszył ilość basu i zrobił go bardziej punktowym. Poza tym schłodził dźwięk i dodał góry. Powiększył przestrzeń i poprawił holografię. Średnica też jest lepsza.

Perul ma także opcję dalszego kształtowania ich dźwięku, gdyby słuchaczowi wydało się to potrzebne.

Szczegóły techniczne zostawiam autorowi modu (opisał mi je ale to w końcu Jego praca i triki). Słuchawki teź zostają ze mną :). Są zdecydowanie lepsze niż bez modu. Świetne jako portable. Grają zarówno z AK300 jak i z T5g i Note4. I to całkiem dobrze.

Dostaną też kabelek z większą ilością miedzi niż stockowy.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro mówisz że słuchawki na miasto to chce to zobaczyć jak ktoś w tym żółtym czymś chodzi po warszawce :D

Mogę mieć ataki padaczki mogę być posądzony o dopalacze albo zakuty w biały fartuch :ph34r:

 

Ale ktoś kto pracuje przy hałaśliwej maszynie będzie Ci dozgonnie wdzięczny że chroni słuch i raczy się dobrą muzyką, Perul muzyczny indzynier Peltor-a :D

No to walnac spray'em na czarno i juz nie bedzie sie tak rzucac w oczy xD
Są takie sluchawki w kolorze khaki i fajnie wyglądaja i są tez czarne

 

amati74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw tych modowanych Fostexów...

 

Perul muszę oddać Ci do eksperymentów YH100 i YH1000 - podejmujesz wyzwanie? ;)

Fostexy dla Ciebie za mało basowe będą, a przynajmniej ten mój egzemplarz. Chociaż po udanych eksperymentach na Gryfowych T50rp zamierzam i w swoich więcej basu zrobić (jakoś tak od 2 miesięcy i ciągle zapominam ;) ).

 

Co do YH100/1000 to mogę spróbować. Ciekawe czy YH100 przebiją moje DK220 - z tego co pamiętam (a dawno temu słuchałem) to raczej nie ;) .

 

PS. Najnowszy ZENek tre już powinien dać radę ortodynamikom - projekt jeszcze na etapie poprawek, ale egzemplarz testowy już mam u siebie :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W YH100 można mocno zmienić brzmienie, miałem jakiś czas temu egzemplarz aasata z ah modowany przez sim1 i to były tak odmiennie grające od stocka (i moda intuosa też) słuchawki, że szok, tak więc jakiekolwiek bitwy z niemieckimi planarami można urządzać po głębokim modzie. Mój obecny egzemplarz jest stockowy w kwestii środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DK220 też stockowe poza padami - naprawdę udany model, ale i prądożerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności