Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Perul - co w planach i na tapecie


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dj1978 napisał:

Szukam alternatywnego kabelka dla Forzy Hybrid Noir.

A co chciałbyś względem Forzy zmienić? Hybrid to zdaje się takie neutralne granie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Perul napisał:

A co chciałbyś względem Forzy zmienić? Hybrid to zdaje się takie neutralne granie?

różnie jest z tą neutralności Forza, zależy w jakim gra torze. Alternatywa w sensie - potrzebny drugi kabel z wtykiem do ampa 3.5 lub 4.4 mm ale żeby mi odpowiadał dźwiękowo na moim torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mialem napisac recenzje moich Takstarow HF 580 po recablingu, dodaniu wtykow plus modyfikacje Perula :)

 

Nie jestem ekspertem nie przedstawię wam tego w detaliczny sposób. Pierwsze co mnie od razu uderzyło to to jak bardzo dynamiczne sie one staly szczegolnie wokale i bass, wokal stal sie wyrazny i emocjonujacy, bass teraz gdy uderza to zawsze mam przed oczami jak by ktos wrzucil kamien do wody i robiły sie te obręcze, dźwięki gitar bardzo zyskały i klarowności jeżeli mogę użyć tego słowa, piosenki ktore na stockowym mnie nie porywaly az tak teraz nagle zyskaly inna barwe staly sie mniej zmulone! np piosenka Prodigy - voodoo people(pendulum remix) mnie porwala czego na stocku nie zrobiła :D Lecz ciut mniej slysze te dalekie dzwieki gzie na stocku slyszalem je wyrazniej tutaj dalej sa sa pelniejsze i odbijaja sie bardziej ale juz nie sa Az tak slyszalne ale nie przeszkadza mi to :) ogólnie uwazam ze te sluchawki zyskaly szybkosc i energie Jazz czego do tej pory nie sluchalem albo Soul przez ten mod polubilem te gatunki :)  ogolnie mam duzy rozstrzal jezeli chodzi o gatunki i style nie wszystko mam we flac bo nie wszystko jest ale bylem zmuszony zrobic update starych piosenek z niskim bitrate na wyzszy bo teraz dopiero zaczelo mnie to bolec :D ogolnie nie moge sie nacieszyc i nadziwic jak bardzo sie zmienily jezeli chodzi o dzwiek mimo ze mam je podpiete pod Fiio M11 dlatego nastepne co zrobie to kupie DAC/AMP ;) nie wiem czy komus to pomoze ale smialo moge wam polecic te sluchawki :)

IMG_20210605_171623_1920x1080.thumb.jpg.29a4aa97d2f61112e0d817a0fbe029d0.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem i ja Perulotaksy

FBBA8991-720F-4D99-99BA-966BCBABCE6B.jpeg

Nie znam sztoków. Perulowe grały duuuużym basem, mięsistym, masywnym, mocarnym jak niedźwiedź.

Jednak tak jak misie w cyrku często nie wiedzą kiedy przestać wykonywać jakąś czynność, tak perulotaksobas doskonale wiedział kiedy przestać i kiedy zacząć kolejną sztuczkę; wykazywał się przy tym precyzją i bogatym repertuarem. Co do reszty nie mam zastrzeżeń, ale i powodów do zachwytów. Góra jest szczegółowa, wyrazista i mocno zaakcentowana, na szczęście nie dokucza. Średnica względem pozostałych pasm gra nieco ciszej. Czego brakuje tym taksom? Audiofilskiego wykwintu i wyrafinowania.

Jeśli chodzi o efekt 3D z dodatkowych głośniczków aktywowanych specjalnymi kablami to mi nie siadł. Pogarszał jakość góry i robił dość dziwne rzeczy ze stereo. Scena leciała mocno w głąb, gdzie większość źródeł zjeżdżała się wręcz do mono, części z nich nie byłem w stanie przypisać żadnej konkretnej lokalizacji, a cześć zostawała bliżej, ale już po bokach. Dzyndzel Ibasso dawał sobie spoko radę, ale grał wyraźnie gorzej od Kann Cube - mdło i ze słabą artykulacją względem astella, choć przyznać trzeba, że z przyjemną i dość dobrą średnicą.

Edytowane przez audionanik
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je przed @audionanikiem. Nie wiem, jak to się stało, że tu zapomniałem wkleić swoich wrażeń. Jakby ktoś chciał więcej zachwytów, to służę: 

Cytat

Bohaterem (sonicznym) tego wpisu są perulowe takstar hf580, które ten Mistrz zmiodził. Dał im pady nowe komfortowe, wentylację w drukarce 3d chyba zaprojektowaną i wykonaną, headband, kable sfastrygował zbalansowane i standardowe, gniazda pod te kable, coby mieć frajdę z przepinania. I dodał słuchawkom efekt 3D, z możliwością jego włączenia i wyłączenia kablem. Czyli mamy kilka par w jednej, de facto.

I last but not least zestroił owe takstary pod budżetowy dac-amp pod telefon/komputer DC01. Co oznacza, że możemy ni mniej ni więcej łazić z tymi słuchawkami zasilając je z telefonu z wyjściem usb-c, co jest teraz standardem (minus apple 😀 )

Więcej na:

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/07/04/pobojowisko/

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
On 9/4/2021 at 9:08 PM, Wuja_ said:

@Perulwykonał dla mnie kabel zbalansowany do HifiMan Sundara.

Zapytał, czego oczekuję brzmieniowo, ja odpowiedziałem i właśnie to dostałem. Więc jak tu nie być zadowolonym? :)

 

Napisz może co chciałeś i co dostałeś. Też szukam właśnie balansu do Sundar. 

PS Czym napędzasz sundary (dać+amp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian dokonał przeróbki moich Hd545. Pierwotnie zrobił dla nich kabelek zbalansowany na jego międzi, a ostatnio dokonał przeróbek, dzięki którym niski bas pojawia się w takich ilościach, jakie mnie satysfakcjonują oraz pewne fragmenty góry się nie wybijają, dzięki czemu brzmienie jest ciepłe, łagodne i względnie równe. Polecam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli można to kilka zdań ode mnie na temat nowego kabla od Perula.

Ostatnio zakupiłem nauszniki Hifiman HE400i v 2020 (polecam zakup bezpośrednio z ich sklepu internetowego - ceny niskie a przesyłka jest w Europie więc nie ma cła i podatku) - i postanowiłem sprawdzić co mogą tanie słuchawki (wcześniej miałem głownie droższe modele). Na kablu stock'owym jest słabo... i nie ma porównania do wyższych modeli znanych producentów.

 

Ale... - zamówiłem u Perula jego nowy kabel litz - core... i wrażenia się takie, że (nie jestem ekspertem od pisania recenzji):

  • słuchawki od razu wskakują na inny poziom - kompletnie znika chęć próbowania wyższych modeli, jest po prostu bardzo dobrze i nie potrzeba żadnych upgrade'ów
  • przede wszystkim znacznie poprawia się dynamika i sprężystość dźwięku
  • scena jest bardziej przejrzysta, ma się wrażenie że poprawia się również rozdzielczość i jest więcej detali
  • miła energetyczność HE400i v2020 jest jeszcze lepiej eksponowana - fajnie się tego słucha po prostu

 

Powiem, że nie spodziewałem się aż tak dużego wpływu kabla core+litz by @Perul.

Z drugiej strony jeśli chodzi o interkonekty to moje ulubione modele w większości są oparte o kabel typu litz.

 

Tak czy inaczej - polecam kabelki od Perula, i na pewno będę wykorzystywał jego produkty w przyszłości.

@Perul - myślałeś żeby zgłosić się do Hifimana i zaproponować im produkcję kabli firmowych dla nich? 😉

Jeszcze raz dziękuję.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosin72 napisał:

Jeżeli można to kilka zdań ode mnie na temat nowego kabla od Perula.

Ostatnio zakupiłem nauszniki Hifiman HE400i v 2020 (polecam zakup bezpośrednio z ich sklepu internetowego - ceny niskie a przesyłka jest w Europie więc nie ma cła i podatku) - i postanowiłem sprawdzić co mogą tanie słuchawki (wcześniej miałem głownie droższe modele). Na kablu stock'owym jest słabo... i nie ma porównania do wyższych modeli znanych producentów.

 

Ale... - zamówiłem u Perula jego nowy kabel litz - core... i wrażenia się takie, że (nie jestem ekspertem od pisania recenzji):

  • słuchawki od razu wskakują na inny poziom - kompletnie znika chęć próbowania wyższych modeli, jest po prostu bardzo dobrze i nie potrzeba żadnych upgrade'ów
  • przede wszystkim znacznie poprawia się dynamika i sprężystość dźwięku
  • scena jest bardziej przejrzysta, ma się wrażenie że poprawia się również rozdzielczość i jest więcej detali
  • miła energetyczność HE400i v2020 jest jeszcze lepiej eksponowana - fajnie się tego słucha po prostu

 

Powiem, że nie spodziewałem się aż tak dużego wpływu kabla core+litz by @Perul.

Z drugiej strony jeśli chodzi o interkonekty to moje ulubione modele w większości są oparte o kabel typu litz.

 

Tak czy inaczej - polecam kabelki od Perula, i na pewno będę wykorzystywał jego produkty w przyszłości.

@Perul - myślałeś żeby zgłosić się do Hifimana i zaproponować im produkcję kabli firmowych dla nich? 😉

Jeszcze raz dziękuję.

 

 

A zdjęcia gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując HE400se wiedziałem, że stockowy przewód jest nieporozumieniem. Wspominał o tym praktycznie każdy recenzent. I nawet nie chodzi tu już o irytujący efekt mikrofonowy na który cierpi ten przewód, ale o pewne rozjaśnienie, które moim zdaniem nie służy tym nausznikom. Poza wszystkim chciałem też wykorzystać wejście zbalansowane w swoim wzmacniaczu.

 

Zacząłem poszukiwania alternatywy i pod wpływem sugestii @manuelvetro oraz @Compton zdecydowałem się na kabel od @Perul W pierwszej kolejności myślałem o solid core, ale po rozmowie, w której przedstawiłem swoje oczekiwania, wybór padł na 4 żyły z miedzi Perula 0.25mm2 w oplocie. Efekt? Znakomity! Dół jest teraz mocniejszy, ale i bardziej uporządkowany, pełny. Średnica została lekko wypchnięta, ale ta akurat zmiana jest kosmetyczna. Góra zaś stała się po prostu idealna, taka, jaką lubię. Znacząco poprawiła się scena, separacja instrumentów i kanałów (to zasługa balansu), przekaz jest teraz… szlachetniejszy. Cieplejszy i bardziej muzykalny, ale HE400se wciąż zachowują swój lekko analityczny charakter. No i wejście zbalansowane ma zdecydowanie większą moc.

 

Nie ukrywam, że cała ta operacja zachęciła mnie do dalszych eksperymentów. Rozważam w przyszłości wypróbowanie kabla solid core od kolegi @Perul , bardzo jestem ciekaw jak wówczas moje HIFIMANy zabrzmią. Myślę również o wymianie padów na hybrydowe od Dekoni. Tak czy siak, pierwsza operacja recablingu w moich słuchawkach zakończyła się pełnym sukcesem.

IMG_0022.jpeg

IMG_0023.jpeg

IMG_0024.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zleciłem jakiś czas temu wykonanie interkonekta u @Perul.
Mieszanka solid core (8 żył), na rodowanych wtykach od Plussound (4.4mm).
Wszystko zgodnie z ustaleniami, również odnośnie kolorystyki.


Brzmienie:
Bardzo dobrze rozciągnięte. Dobry bas (zejście, impakt, ilość i jakość) oraz detaliczność. Ładna góra.
Kabelek gra z bardzo dobrą rozdzielczością, wyczynowo, zachowując naturalne brzmienie.
Nie skupia się na konkretnym paśmie, a odtwarza wszystko równo i wszędzie na bogato.
Zdecydowanie polecam. Wzorowy kontakt i elastyczność w doborze komponentów.

Jakością na pewno nie będziecie zawiedzeni, a sporo można ugrać względem tańszej alternatywy.

 

solid_core.jpg

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

20210822_101438.jpg

 

Z własnej strony też chciałbym podziękować @Perulza możliwość sprawdzenia zmodyfikowanych przez Niego Takstarów HF-580 oraz dongla iBasso DC01, który nadawał się idealnie do słuchawek o niskiej impedancji, wysokiej skuteczności, jak choćby słuchawek z serii Sonorous od Final Audio Design. Największe wrażenie po podłączeniu tej konstrukcji na kostce DAC AKM4493 do Samsunga Galaxy Note 9 robiła wyjątkowo duża przestrzeń, którą dość trudno wydobyć szczególnie w szczytowym modelu dynamicznym tego producenta. Ponadto dźwięk charakteryzował się dobrą rozdzielczością, detaliczności, a także satysfakcjonującą precyzją oraz wypełnieniem źródeł pozornych. Ogólny charakter brzmienia (oczywiście nie była to ta sama klasa brzmienia) przywodził mi na myśl znacznie droższy, stacjonarny wzmacniacz stacjonarny, na którym miałem przyjemność słuchać na początku roku Sonorousów X, mianowicie RME ADI 2 DAC. Jednak biorąc pod uwagę cenę, wielkość i idącą za nią mobilność, nie wykluczam, że w przyszłości zaopatrzę się w iBasso DC01. Szczególnie jeśli w najbliższym roku czekałyby mnie dłuższe podróże. 

 

Pozytywne wrażenie wywarły na mnie również modowane Takstary HF-580. 

 

20210901_123240.jpg

 

Jednak nie było tak przy podłączeniu ich do dongla iBasso, przy którym zdecydowanie brakowało mi większej energii, impaktu i nasycenia. Dźwięk był bardzo przestrzenny, ale niezwykle eteryczny oraz delikatny. Przypomniała mi się sytuacja z Sivgami P-II, które z kolei podłączone do odtwarzacza TEAC HA-P90SD też nie ukazywały swojego potencjału dźwiękowego i dopiero sytuacja ulegała po podłączeniu ich do systemu stacjonarnego. Tak też uczyniłem w przypadku Takstarów podpinając je również do FLUXa FA10 -> Twin Head ASL mark II (lampy sterujące Dario E188CC) -->Copland DAC215 -> PC (steaming oraz pliki high res z foobar), korzystając z przesłanych przez @Perula kabli oraz tych, które posiadam. Różnica była natychmiast odczuwalna. Bas uległ wypełnieniu, nabrał mocy, potęgi z odczuwalnym impaktem. Średnica stała się barwniejsza, bardziej organiczna (nie tak bardzo jak w Sivgach P-II), ujmując bardzo dobrze reprodukowanymi wokalami żeńskimi, jak i męskimi, z delikatną górą pasma, która była zdecydowanie mniej zaakcentowana niż w porównywanych bezpośrednio z nimi Sennheiserach HD800 (zdjęcie) oraz Sony MDR-CD3000, a także całościowo neutralniejsze niż Audioquesty Nighthawki. Te cechy sprawiały, że na Takstarach szczególnie przyjemnie słuchało się elektroniki (ilościowo basu miały więcej niż HD800), popu, czy klasycznego rocka. W muzyce klasycznej oraz filmowej brakowało mi trochę bardziej zaakcentowanej, dźwięcznejszej góry pasma oraz większej sceny, szczególnie po przechodzeniu na nie z HD800 oraz CD3000. W przypadku zmodowanego egzemplarza przejawiała ona bardziej holograficzny, napowietrzony charakter, z dalej odsuniętym, mniej namacalnym, bezpośrednim pierwszym planem względem egzemplarza stockowego, który miałem wypożyczony później od @MrBrainwash (dziękuję!). Podobnie sytuacja prezentowała się między zmodowanymi Yamahami YH-100 oraz moim egzemplarzem stockowym. 

 

Dziękuję @Perul za możliwość wypróbowania u siebie wspomnianych Takstarów (z dodanymi do paczki kabelkami) i iBasso oraz spędzenia z tym sprzętem wielu miłych muzycznie chwil! 🙂👍🥇🥇

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, żeby się nie zgubiło - też trochę wrażeń o modyfikowanych HF580

https://forum.mp3store.pl/topic/203217-takstar-hf580-modyfikowane-przez-perula-testy/#comment-1864938

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości @Perula miałem możliwość przetestować kabel demo na solid core z końcówkami 4.4mm i 2x 3.5mm. Słuchałem w systemie DAC: Hugo 2, MHDT Orchid (R2R z buforem lampowym ECC188 Mullard); wzmacniacz: Audio-gd Master 19 wyjście zbanowane poprzez adapter XLR -> 4.4mm. Słuchawki: Sony Z1R, Hifiman HE6, Beyerdynamic T1v2.

 

Kabel wyraźniej pokazuje instrumenty i jest bardzo przestrzenny. Wyraźnie słychać pozycjonowanie poszczególnych instrumentów, rozłożenie na szerokość i głębokość. W jasnym systemie z H2 i HE6 system zagrał jasno, detalicznie, z utwardzonym, "kopiącym" basem i obfitymi, rozciągniętymi wysokimi. Ta dobroć na górze wynika m.in. z tego, że wyraźnie pokazuje kontury brzmienia i fortepian czy blachy zyskują kopa. Kontrabas rewelacyjnie wybrzmiewa, czuć to drewno i wibrację strun. "Stary" rock zagrał na tym kablu bardzo dobrze z mocnym pierwszym planem.

Z HE6 brakowało jednak trochę dołu i wypełnienia, ale to słuchawki po jasnej stronie mocy. Bardzo dobrze zgrał się za to z Sony Z1R, które zyskały poprzez rozjaśnienie. 

Bardzo dobry kabel, moim zdaniem bardziej do ciemniejszych czy neutralnych systemów (ale ja lubię takie mięsiste, gęste granie). Tan kabel nie jest ostry, po prostu niczego nie maskuje i nie ukrywa, wręcz przeciwnie wyciąga i pokazuje w sposób wyraźny. 

Wykonanie super, o dziwo jak na solid core wygodny, bardzo dobrze się układa. 

Porównywałem z kablami stokowymi, Forza Noir Hybrid a dodatkowo Z1R z kablem robionym w kooperacji Sony z Kimber Kable.

Dla siebie zamówiłem wersję XLR z lekką modyfikacją poprzez zmianę wewnętrznej geometrii. Ma dodać więcej nasycenia kosztem przestrzeni. 

 

Gdyby ktoś chciał wypożyczyć, to Peru zgadza się, abym wysłał w jego imieniu. Dlatego proszę o kontakt, z tym, że we wtorek idę do szpitala, dlatego wysyłka najpóźniej do 25.04. 

IMG_0212.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otrzymałem zamówiony u @Perula kabel solid core XLR na 3.5mm w zmodyfikowanej wersji poprzez zmianę wewnętrznej geometrii. Kabel skrojony dla HE6, czyli bardziej masywny i nasycony od testowanego. Połączony ze słuchawkami poprzez przejściówki SMC z gniazdem 3.5mm też robione przez Perula. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Słuchawki faktycznie zyskały masy w brzmieniu. To co lubię odrobinę zwężyła się scena, przez co fajnie zyskała głębia. Bardzo wygodny kabel, pomimo tego, że solid core jest giętki i dobrze się układa. 

Dzięki Peru, dobra robota i tradycyjnie bardzo dobry kontakt :) 

 

 

IMG_0238.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch kabli wykonanych u @Perul do moich słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000 (ostatnio również dodatkowo do dokupionych Audio-Technica ATH-WP900) oraz combo iFi Audio ZEN DAC + iFi Audio ZEN CAN jako źródła dźwięku. Moja opinia jest całkowicie subiektywna i opisałem to na tyle, na ile potrafię przekazać słowami.

 

Na wstępie zaznaczę, że przed zakupem obu kabli posiadałem już oprócz kabli fabrycznych (do ATH-ADX500 był tylko 6.3 mm, do ATH-WP900 były 3.5 mm oraz 4.4 mm) kabel konfekcjonowany z Chin z jackiem 3.5 mm o długości 5 metrów (tak długi, gdyż lubię mieć możliwość np. podejścia do okna lub przechadzać się po pokoju bez zdejmowania słuchawek), który jest oparty o OCC, Litz oraz posrebrzany.

 

O kablach fabrycznych mogę powiedzieć tyle, że mają efekt mikrofonowy, co je niejako eliminuje u mnie z odsłuchu (nie są złe, ale niczym się specjalnie nie wyróżniają).

 

Co do kabla chińskiego, czułem na nim niedosyt przy odsłuchu ATH-ADX5000 ze względu na słabe odzwierciedlanie linii basu, czegoś wyraźnie brakowało, natomiast średnica i góra były świetne, tu nie miałem zastrzeżeń.

 

Przechodząc do produktów @Perul (wszystkie obserwacje pochodzą z odsłuchu słuchawek ATH-ADX5000) :

P
ierwszy zakupiony kabel, po wysłuchaniu moich oczekiwań przez @Perul oparty o miedź Perula i jack 4.4 mm również o długości 5 metrów, reprezentuje zupełnie inną definicję dźwięku - tu najważniejszy jest bas, który jest potężny niezależnie od źródła dźwięku, potrafi długo wybrzmieć, nadaje wysokie ciśnienie i idealnie sprawdza się do ciężkiej muzyki jak metal. Ponadto kabel ten właściwość "odchudzania" dźwięku, co nie oznacza, że nie słychać szczegółów - one pozostają, ale są wyraźnie wycofane. Za najlepsze zobrazowanie tego efektu uważam odniesienie się do najtańszego sprzętu muzycznego, jakiego słuchałem w dzieciństwie, powiedzmy słuchawek do 50 zł - wtedy pierwsze wrażenie słuchania metalu było ogromne i nie zwracałem uwagi na szczegóły, bo ich nie było najzwyczajniej w świecie słychać na takim sprzęcie. Ten kabel oddaje te same emocje, koncentrując się dzięki swojej charakterystyce na motywie przewodnim każdego słuchanego utworu, a to przynajmniej dla mnie jak najbardziej pożądana cecha.

 

Drugi zakupiony kabel, oparty po kolejnych konsultacjach z @Perul o srebrzone solid core, ponownie jack 4.4 mm i 5 metrów długości, to efekt porównań kabla z Chin oraz kabla miedzianego, gdzie chciałem w pewnym sensie połączyć obie definicje dźwięku. Rezultat jest dla mnie zaskakujący - szczegółowość przerasta niekiedy kabel z Chin, natomiast bas przy odpowiednim repertuarze jest rewelacyjnie kontrolowany i ma inną fakturę niż na kablu miedzianym, niemniej jednak z całą pewnością go tutaj nie brakuje, a zatem zamiast połączenia obu definicji otrzymałem coś jeszcze innego, otwierającego nowe horyzonty w poznawaniu tak dobrze mi już (wydawałoby się) znanych utworów. Czystość i dynamika dźwięku na tym kablu potrafi wprawić w osłupienie, separacja (podobnie jak na kablu miedzianym) jest znakomita, podczas gdy na chińskim była "jedynie" bardzo dobra. Tego trzeba posłuchać, ktokolwiek lubi dużo szczegółów w muzyce, temu zalecam odsłuch przynajmniej na testowym kablu, o ile będzie dostępny pod konkretne złącza słuchawkowe.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z obu kabli, spełniły moje oczekiwania z nawiązką i pokrywają cały repertuar muzyczny, jakiego słucham. Jednocześnie nie jest tak, że cokolwiek zabrzmi na nich źle, co najwyżej inaczej, ale z zachowaniem wysokiej klasy reprodukowania dźwięku. Polecam serdecznie każdemu niezdecydowanemu!

Na załączonej fotografii od lewej do prawej kable: chiński, srebrzony solid core oraz miedziany, zaś z tyłu Audio-Technica ATH-ADX5000.

IMG_2022.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałem krótko podziękować Perulowi za cierpliwość i wykonanie znakomitego zestawu kabli do modyfikacji Lumina.

Dzięki wykonanym kablom mogę próbować Lumina z zasilaczem liniowym (HDPlex) i robi to różnicę.

Jak zawsze kable wykonane pierwsza klasa. Po prostu polecam, szczera rekomendacja!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem podziękować koledze @Perul za fachowe wykonanie moda montażu gniazd 3.5mm dla słuchawek AKG k340. Nie było to proste zadanie dla tych słuchawek, jednak @Perul zaproponował ciekawe bezinwazyjne rozwiązanie. Jestem bardzo zadowolony z modyfikacji, gorąco polecam! 

 

 

image.thumb.jpeg.19c3f6b73409f43c6a9f819232d64db9.jpeg

image.thumb.jpeg.93beccaa82376d7f5d3194b1f27ecadd.jpeg

Edytowane przez aasat77
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć wszystkim 

 

Wykonany został dla mnie na zamówienie kabelek interkonekt xlr .

Założeniem dźwiękowym było :

Cytat

chciałbym "przekazać jak najwięcej informacji" przy zachowaniu muzykalnego charakteru aune (w tym przypadku s17pro) . Interkonekt raczej neutralny przekazujący "całe spektrum" , nic nie ucinający , dobre właściwości sceniczne

Baza kabelka to miedź solid core ,w wersji przestrzennej , zakończony wtykami xlr 4pin . 

Przewód z ekranowaniem . Wtyki w wersji rodowanej . Pograł u mnie już trochę czasu i podzielę się z wami moimi wrażeniami .

Do porównania posłużyły mi głównie melodika purple rain ,gold reference mk2 od johny z naszego forum,inakustik premium , monkey cable concept oraz supra Supra EFF-I. Wszystko w połączeniach zbalansowanych .

Sprzęt testowy jako amp smsl sp400 oraz słuchawki Hifiman he1000se, konfiguracja ta w moim mniemaniu pozwala na wychwycenie wszelkich zmian w torze i zachowuję wysoką przejrzystość , neutralność . Bardzo szybko jesteśmy w stanie wyłapać charakter składowych .

Jako źródło czy dac służyły shanling em5, fiio k9pro ess ,cayin idac6 mk2 , wiim pro plus , w różnych konfiguracjach . Jako amp uzywałem tez aune s17 pro .

Pierwsze wnioski jakie się wysuwają to przede wszystkim bardzo dobra umiejętność przeniesienia charakteru źródła na wzmacniacz . Przekaz odbywa się bez wszelkich podbarwień ale i obcinania czegokolwiek . Co ważne okraszony jest genialnym oddaniem holgrafii,dynamiki  oraz naturalności brzmienia poszczególnych instrumentów czy wokali , ich barwy . 

Kabelek przy tym zachowuje dobrą kontrolę basu (sprężystość , energia), naturalność średnich tonów i co dla mnie ważne w przypadku hifiman dobre rozciągnięcie i detal góry ale bez żadnych wyostrzeń . 

Tak naprawdę jeśli porównywać do wspomnianych przeze mnie wcześniej kabli , walkę nawiązuję z gold reference mk2 . Pozostałę wypadają gorzej , jeśli chodzi o wyrafinowanie , oddanie detalu , naturalność , scenę i jeszcze parę aspektów , oczywiście w zależności od kabelka . Przykładowo supra zachowuje wysoką szczegółowość ale kosztem rozjaśnienia , natomiast monkey  concept fajne ciepełko ale gubi detal.....

Ogólnie rzecz biorąc i uproszczając jakościowo kabelek od Perula wypada podobnie właśnie do gold reference mk2 , porównując po krótce gold dla mnie zachowuje większą organiczność brzmienia a omawiany przewód wyższą neutralność i odrobinę bardziej szczegółowy przekaz . Różnice są naprawdę niewielkie . 

 

Krótkie wnioski w różnych połączeniach za pośrednictwem kabelka od Perula 

- k9pro ess+sp400 , totalne przeniesienie charakteru 9038 pro , zachowanie wysokiej neutralności ,chłodny charakter , dobra dynamika ,szczegół , bardzo fajne kreowanie sceny w różnych płaszczyznach 

- shanling em5+sp400 , zabawowy charakter shanlinga wychodzi na wierzch , mniejsza scena ale lepsze kopanie basem , skupienie na średnicy ,lekko złagodzona góra , przyjemnie to brzmi 

- cayin idac 6mk2 + sp400 , tak jak się spodziewałem od razu zawitała płynność , gładkość cayina , nie zwracamy tak uwagi na detal ale na przyjemność ogólnego przekazu , bardzo fajna holografia , scena większa niż przy shanling , jej rozmiar podobny do wyjścia dac z k9pro ess ale szersza na boki 

 

Jeśli chodzi o połączenie z aune s17pro sprawa wygląda tak , że niezależnie od źródła przekaz będzie posiadał złagodzony charakter , kabelek w tym przypadku niczego nie zmnienia ale oczywiście pomaga wykorzystać pełen potencjał źródła i przy tym samego wzmacniacza . Nie wchodząc tutaj jak gra sam aune . 

 

Podsumowując nie sposób nie pochwalić oczywiście Perula za dobrą robotę ! 

Kabelek posiada naprawdę wysoki potencjał , odzwierciedleniem może być chociażby moje własne porównanie gold reference mk2 do przewodów wielokrotnie droższych ,gdzie jakościowo nie raz wychodził jako zwycięzca, tutaj kabel od Perula jakościowo ta sama półka . Jak dla mnie referencja bez rozbicia banku 😀

Oczywiście wszystko to moja subiektywna ocena.

 

P.S

Słuchawki podpinane do wzmacniacza za pośrednictwem kabla xlr , wykonanego również przez Perula ,w wersji solid core przestrzennej . 

Co do wspomnianych droższych przewodów interkonekt , spokojnie można przyjąć wypasione markowe konstrukcje na miedzi 102SSC (np.oyaide),tuned aray chorda, rsc od tary czy nawet jeszcze droższych hybryd znanych producentów . (żonglowałem trochę kabelkiem w swoim systemie stereo oraz korzystając z uprzejmości i zaopatrzenia pewnego salonu ) W moim mniemaniu tytułowy przewód solid core zachowuje niezwykłą wierność , przy utrzymaniu płynności,gładkości i dynamiki brzmienia . Pamiętając również o bardzo dobrym aspekcie scenicznym . 

 

Pozdrawiam 

1Krystian

Cytat

 

 

415858806_1097501408259232_8222503268066453500_n.jpg.89cd73dbef02852575686823f9f118bb.jpg

d8cfa8cf-4b46-4a73-bc8d-356b265057ec.jpg

6a6e058f-7002-47ba-be4c-4efd3e4ad916.jpg

3d4f073d-4d23-459d-8d30-c9803b0d22d9.jpg

f14af4fd-78ec-46f2-adbd-cb1efab1e039.jpg

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności