Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Perul - co w planach i na tapecie


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kolega @Perul zmodyfikował moje HM5.

 

Po modzie uspokoiły się, nie są takie krzykliwe i "nerwowe" dodatkowo powiekszyła się scena.

 

Bardzo lubię te słuchawki już w stocku (to moja czwarta para - miłość, która wraca :D), natomiast po modzie jest naprawdę bardzo bardzo dobrze :P

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kolejne słuchawki wróciły do życia:

20 letnie Kossy Port Pro z wymienionym kablem zagrały jak młodzieniaszki, 

CALe po wymianie kabla i modzie delikatnie podkreślającym bas i niższą średnicę brzmią naprawdę  fajnie, miały pójść dla córki ale teraz będę miał problem co wybrać zamiast nich

a i jeszcze kabelek do LG V30 - robi to co miał zrobić

wszystko zrobione estetycznie:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Recenzja kabelka 8x solid core - wklejam tu, żeby było łatwiej znaleźć ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Korzystałem kiedyś z usług Perula - robił mi recabling słuchawek - Denon hp500. Wyszło bardzo fajnie. Po paru latach wracam z pytaniem (wiem, że się da): Nie jestem audiofilem, nie zależy mi na mega jakości dźwięku, a raczej na funkcjonalności. Chciałbym przerobić moje Denony Hp500 lub Denon hp600 na bezprzewodowe. Czy Ma to sens? Czy jest trudne? Czy jest drogie? Czy jest szansa na montaż mikrofonu do rozmów telefonicznych? Dzięki za info Perul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 18:47, RaaDeeK napisał:

Witam. Korzystałem kiedyś z usług Perula - robił mi recabling słuchawek - Denon hp500. Wyszło bardzo fajnie. Po paru latach wracam z pytaniem (wiem, że się da): Nie jestem audiofilem, nie zależy mi na mega jakości dźwięku, a raczej na funkcjonalności. Chciałbym przerobić moje Denony Hp500 lub Denon hp600 na bezprzewodowe. Czy Ma to sens? Czy jest trudne? Czy jest drogie? Czy jest szansa na montaż mikrofonu do rozmów telefonicznych? Dzięki za info Perul.

Najprościej by było zamontować gniazdko w muszli i dokupić coś w tym stylu http://www.hagibis.com.cn/x2-p00095p1.html , można słuchawek używać wtedy z tym odbiornikiem albo zwykłym kablem jack-jack.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Najprościej by było zamontować gniazdko w muszli i dokupić coś w tym stylu http://www.hagibis.com.cn/x2-p00095p1.html , można słuchawek używać wtedy z tym odbiornikiem albo zwykłym kablem jack-jack.

Uzywam z Meizu HD50 - sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchałem kabelków Mistrza @Perula.

Zelony kabel jakoś mi nie podszedł. Dźwięk jakby przyduszony, zniechęcający. Jakby "Kocyk". Czarny natomiast - fajny, przestrzenny, nie męczący. Słuchałem na nim znacznie dłużej zestawu AK300/380 plus Oppo PM-2.

Czerwony. Skraje pasma lekko podkreślone, brzmienie twardsze, przestrzenne, lekko suche. Bas nawet bardziej podkreślony. Też dobrze się słucha. Ale grubaśny jest w porównaniu z innymi kablami. Jak wyjaśnił twórca kabelków :

"Zielony to miedź, równa brzmieniowo, ten czarny to trochę rozjaśnia, bo jest z cynowanej miedzi, a czerwony solid core, czyli podkreśla skraje pasma .(żyły są daleko od siebie i ma małą pojemność.)

 

Bardzo zacne kable, dobrze wykonane !

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

używam od jakichś dwóch miesięcy modowanych przez Perula  Superluxów HD669. Superluxy jak to Superluxy - ostra góra, problemy wyższej średnicy (w tym przypadku mało jej było) i nieco zbyt boomowaty bas. Perul ogarnął mi górę (jak na takie tanie słuchawki to góra wyszła naprawdę fajnie), dołożył wyższej średnicy i bas przerobił na bardziej kopiący (acz tu dużej różnicy nie ma, bo dużo nie trzeba było). do tego poprawił zdecydowanie separację i pozycjonowanie instrumentów. do tego dołożył mi gniazdo słuchawkowe. 

używam ich z Hagibisem X2, jest barwnie, dynamicznie, z  wykopem i naprawdę sporą sceną jak na taką taniochę. jak porównywałem niedawno z Beyerkami Custom One Pro Plus, to nie czułem jakiejś różnicy jakościowej. wręcz Beyerki mi się mniej podobały, bo były zbyt suche na średnicy i nie mogłem dobrać ilości basu przez bassporty, bo było mi albo za mało, albo za dużo i zbyt mulaście. no ale Perul zrobił te Superluxy specjalnie pode mnie :) także kolejna świetna robota i kolejny raz Perul wycisnął z tanich słuchawek naprawdę fajne granie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowniku czy zapasy miedzi Perulowej jeszcze są na stanie? 

 

Idą do mnie (wkońcu!) K701 i na pewno będzie modzik łagodzący 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pierotero napisał:

Kierowniku czy zapasy miedzi Perulowej jeszcze są na stanie?

Jest, niedawno uzupełniłem :) .

Obecnie mam lepsze brzmieniowo (technicznie) kable niż miedź Perula. Tylko nie wiem czy to akurat pod K701 będzie pasować, bo one są techniczne z natury. Ale jakby połączyć je z modem dociążającym/łagodzącym to miałoby rację bytu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Kilka lat temu, będzie z pięć, kupiłem u@Perul kabel do Fostex th600. Grało lepiej od oryginału, więc byłem zadowolony. Jednak w przypływie głupoty, tak, ona nie boli, a krąży nad nami jak sęp, zrezygnowałem z materiałowego oplotu. No i nadszedł jego koniec, zaczął rwać się dźwięk przy poruszaniu głową. Zatem co tu zrobić? Napisałem znów do perula i mam nowy. Jakie było moje zdziwienie, że ten stary to gra tak beznadziejnie, a ten nowy dźwięki wypełnia masą, dociążeniem. To takie silne różnice jak wymiana słuchawek na droższe o dwa tysiące... Tak więc bardzo bardzo bardzo dziękuję koledze za pomoc w uprzyjemnieniu życia, bo o to chyba w życiu chodzi, by cieszyć się małymi rzeczami

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę doszedł zbalansowany 4,4 kabelek do Owli, jak zwykle pierwsza klasa. Sówki z Kann Cubem dostały  wigoru i dynamiki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kolega Perul dostrajał mi słuchawki już po raz trzeci. Super kontakt i strojenie w punkt.

EDIT: nie te same słuchawki, ale stroił mi trzecią parę ;)

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

20210515_111517.jpg

 

Chciałbym wyrazić wdzięczność @Perulza możliwość wypróbowania wykonanych świetnych kabli z moimi słuchawkami (zielony z miedzi "mikrofonowej", czerwony z miedzi solid core, czarny z miedzi cynowanej a'la solid core do Hawków, pozostałe z 3,5 mm), a także modowanych Yamah YH100, o których wspomnę po dłuższym osłuchanie w innym wątku :) Jeszcze raz dziękuję! :)👍

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 11:30, Tytus1988 napisał:

(przede wszystkim z Hawkami, do których jest aż pięć kompletów kabli)

Do Hawków to chyba dwa czy trzy, reszta to do D8000 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 11:30, Tytus1988 napisał:

Chciałbym wyrazić wdzięczność @Perulza możliwość wypróbowania wykonanych świetnych kabli z moimi słuchawkami 

Możliwość wypróbowania oznacza kable testowe, czy to jakiś hurtowy zakup u @Perula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul dziękuję za zwrócenie uwagi -poprawione 😉👍

 

@dj1978 w tej chwili testowane, a na zakup przyjdzie jeszcze pora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dj1978 napisał:

Możliwość wypróbowania oznacza kable testowe

Tak, zrobiłem trochę nadprogramowych kabli. 

Choć te z wtyczkami 3,5mm to mam do czego podpiąć, tylko te z 2,5mm można nazwać typowo testowymi - kiedyś @audionanik mnie o nie "męczył" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Tak, zrobiłem trochę nadprogramowych kabli. 

Choć te z wtyczkami 3,5mm to mam do czego podpiąć, tylko te z 2,5mm można nazwać typowo testowymi - kiedyś @audionanik mnie o nie "męczył" ;) .

Gdyby miały wracać od @Tytus1988 te z wtykami 3.5 mm, będzie to  jakiś kłopot jeśli pojadą okrężną drogą przez śląsk?🙂 Szukam alternatywnego kabelka dla Forzy Hybrid Noir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności