Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Perul - co w planach i na tapecie


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik dla Superluxów HD669 http://pokazywarka.pl/hd669_mod/ - póki co bez tematu na forum, bo zamierzam jeszcze pobawić się w zmianę brzmienia jak następny egzemplarz do mnie trafi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Perulowe Siberie, więc co nieco napiszę z tego, co dzisiaj ogarnąłem na swojej kanapce (iMod +E12A).

 

W porównaniu do stockowych Siberii mojego szefa, słuchawki są diametralnie inne. Na pewno scena jest szersza, podobnie jak separacja uległa wyraźnej poprawie. Stockowe grają całkiem przyjemnie, misiowato i z podkreślonym basem, ale czuć kocyk na wysokich i nieco schowany środek. Mod Perula odciąża bas, który staje się punktowy i szybki, wyciąga średnicę i przede wszystkim ściąga koc, dzięki czemu góra staje się lepiej rozciągnięta i pięknie błyszczy. Małżonka wczoraj ich słuchała i powiedziała, że brzmią łagodnie i miło :> Dźwięk faktycznie jest angażujący, przyjemny i nie męczy. Jedynie brakuje mi nieco dołu, ale to chyba efekt tego, że rozpieściły mnie moje Fidue, które mają fenomenalne zejście, zwłaszcza jak na doki :D Ogólnie powiem tak - dać im rekabling na porządnej miedzi i będzie zarypiście.

 

EDYTA. masywnego dołu, to ja tam nie poczułem, ale jak wrzucam bass boosta na E12A, to od razu robi się fajniej :) Ogólnie gdyby tylko pady były głębsze, to byłoby cudnie.

Edytowane przez Noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :)

 

Kolejny poradnik - jak vintage DT440/Revoxy przerobić na DT880/990 (bardziej chyba DT880) http://forum.mp3store.pl/topic/134750-beyerdynamic-dt440-vintagerevox-dt880990-mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod koniec grudnia ubiegłego roku miałem możliwość wpaść do Sebastiana na wieczorek odsłuchowy.

Czego tam nie posłuchałem...

Zacznijmy od przerobionych fostexów T50RP, zmodowanych wewnątrz i zrecablowanych srebrzoną miedzią. Grały bardzo relaksująco, gładko i przyjemnie. Miałem wrażenie, że słucham dwóch kolumn a nie słuchawek. Cały czas chodzą mi po głowie :)

Kolejną rzeczą był wzmak (nie przypominam sobie, aby miał jakąś konkretną nazwę, pewnie zmontowany przez jego brata). Wspaniale pędził hd 800. Potrafił je dociążyć.

Bardzo dobrze wyszły też drivery od fatality w budzie po tonsilach (zwane też tonsility). Różniły się trochę od tej wersji z wiosennego meeta. Dźwięk stał się bardziej przestrzenny, szczegółowy. Słuchawki stały się bardziej uniwersalne, chyba troszkę odchudzone z basu w porównaniu z poprzednią wersją.

Sebastianowi dobrze wyszły też K701, które po modach bardziej złagodniały i się ociepliły. Porównywaliśmy je z moimi, zmodowanymi przez Fatso. Moje miały z tego co pamiętam bardziej przybliżony pierwszy plan, ale chyba Sebastian swoje jeszcze potem przerabiał. Jednak K701 po modach i recablingu zdają mi się łatwiejsze do napędzenia/ wysterowania.

Mile wspominam też modowane dt 801, które są idealnymi słuchawkami do ostrego grania, metalu, trashu. Grają szerzej od dt 931.

Revoxy pomimo upływu lat też potrafiły pokazać klasę. Jednak 600 ohm robi swoje.

Teraz muszę jedynie poczekać na finalny efekt moich Fatality DIY Universum.

edit. zapomniałem o hp 100. W kategorii dużych słuchawek portable po modach produkt godny polecenia. Po modach urosła scena, doszło więcej szczegółów i góra się uporządkowała (to tak z pamięci, bo trochę słuchawek tego wieczoru słuchałem). Niemodowana wersja ma jedynie taką pewną, nie wiem jak to opisać, ziarnistość w górnych pasmach. Jednak słuchawki ogólnie bardzo zyskują po modach.

Edytowane przez GryfPomorski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (może mylnie), że te pady są na tyle duże, że można je założyć na zewnątrz muszli, tak jak w HD681.

 

Superlux.HD681.jpg

 

Nie trzeba kombinować z podkładkami i miałbyś sporo mniej roboty. Pewnie i wygląd też lepszy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciut za małe :(

One się dobrze rozciągają, niby na 9,5cm średnicy a co poniektórzy na 10,5cm (HiFimany) je naciągają. Warto robić rozciąganie etapami, bo czasem potrafi pęknąć ten rant.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są raczej jasne i od razu rzuca się w uszy. Pierwsze co słychać to wypchnięta do przodu średnica. Jak już przy niej jesteśmy to trzeba podkreślić iż jest bardzo szczegółowa z dobra separacją. Wyczuwalna jest górka na wyższej średnicy. Jest analityczna, a muzykalnością nie grzeszy. Dół jest najsłabszym pasmem. Nie jest go za dużo, raczej jest w oszczędnej formie. Brakuje mu zwartej formy jak w dt150 czy dociążenia jak w d600. Na plus jest raczej płaski w swoich częstotliwościach (nie ma podbicia midbasu) i ładnie słodzi do samego dołu. Góra jest super. Wyrazista z fajną zadziornością, nie zauważyłem problemu z sybilantami. Charakterystyka brzmienia jest wg mnie taka ze spadek na basie i górka na wyższej srednicy, a tak to raczej płasko. Scena fajnie jest kreowana w głąb, ale brak jej odrobinę swobodności, ale za to super kreowany jest pierwszy i drugi plan. I teraz chciałbym napisać to co spowodowało najbardziej, że przez 2 dni szukałem szczęki po zrobieniu słuchawek. Szczegółowość tła jest niesamowita. Czegoś takiego nie słuchałem. Dźwięki są wyciągane do przodu i nie ma prawa, żaden szczegół z tła umknąć. I z grubsza to by było na tyle. Nie mam za dużego doświadczenia w słuchawkach wiec proszę o wyrozumiałość jeśli napisałem coś głupiego :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj na warsztat trafiły pro80. Całkiem udana konstrukcja już fabrycznie, ale i tak wprowadziłem kilka zmian.

Wywaliłem korki ze środka i wstawiłem w ich miejsce gąbkę, wywaliłem mniejszy filc ze środka i zastąpiłem watoliną - sporo scena się się pogłębiła i sybilacji trochę ubyło.

Prócz tego filc/płatek z dziurą po środku przed przetwornik (redukcja sybilnatów), i zaklejenie jednego (z dwóch) dużego basportu z tyłu przetwornika (4 małe zostawić).

No i jeszcze pady HM5 trafiły na nie w celu poprawy wygody (trochę sceny też).

Oczywiście także rekabling kablem Sonolene (imo bardzo równy kabel) i wstawienie gniazdka w muszlę.

Nadal nie są to mistrzowie łagodności, ale jest zdecydowanie lepiej .

Poniżej charakterystyka wg http://newt.phys.unsw.edu.au/jw/hearing.html - należy ją czytać "do góry nogami", czyli tam gdzie jest najniżej to jest najwięcej. Oczywiście należy też uwzględnić wrażliwość ucha ludzkiego na poszczególne częstotliwości (czyli średnie słyszy się dużo lepiej) no i niedobory w moim słuchu ;) (dlatego 16kHz nie zaznaczałem, bo teoretycznie jeszcze słyszę, ale już dość głośno musi być). Jak dla mnie to nadal jest lekkie "v".

 

Pro80-mod.png

 

Z resztą można samemu sprawdzić swoje słuchawki porównać z powyższym wykresem, to będzie wiadomo z grubsza czego więcej a czego mniej.

 

Co jeszcze o zmianach po modzie, to scena się oddaliła, prezentacja wokalu jest podobna do K701, podobnie jak one bardzo wyciągają detale tła. Zdecydowanie jednak ostrzejsza góra od K701.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod sprawdzi się w klasycznej elektronice ?

 

Czy możesz wrucić zdjęcie jak wygląda gniazdko w muszli słuchawkowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod sprawdzi się w klasycznej elektronice ?

 

Czy możesz wrucić zdjęcie jak wygląda gniazdko w muszli słuchawkowej ?

 

Gniazdko wygląda tak - idealnie pasuje w fabryczny otwór, nic nie trzeba rozwiercać itp.

 

20160216_125702.jpg

 

Czy się sprawdzi w elektronice, wydaje mi się, że tak - scena urosła, mega detal tła, dość naturalne brzmienie w lekkie "v", bez nadmiaru buczącego basu. Wszystko pięknie odseparowane i z dobrą holografią :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-36702-0-45240000-1455618272.png

 

Taki wykres dałby więcej jeśli odjęło by się od niego charakterystykę ludzkiego słuchu (a każdy też słyszy inaczej), no ale do porównań całkiem ok jeśli wykonuje to jedna osoba.

Kup jakiś przeciętny mikrofon, podepnij pod coś lepszego niż integra (żeby 50% sygnału nie było szumem i buczeniem), słuchawki załóż na karton i zrób dziurę na mikrofon, będziesz mógł robić pseudo pomiary. Nie ma co się na takim czymś wzorować, ale do porównań patent bardzo dobry jeśli nie mamy pewności co się zmieniło lub po prostu chcemy komuś pokazać zmiany. Korzystałem, polecam

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten model ma potencjał :)

A jak porównanie do Fatality DIY Universum?

Na górze jest dużo agresywnej niż w DIY, mniej średnicowo, za to bas ma lepszy impakt i szybkość.

Inszy, źle zinterpretowałeś wykres, ja musiałem sporo bardziej głośność basu podbić niż na Twoim wykresie. Na pewno jest to mniej niż w Siberiach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inszy, źle zinterpretowałeś wykres, ja musiałem sporo bardziej głośność basu podbić niż na Twoim wykresie. Na pewno jest to mniej niż w Siberiach.

 

Jak najbardziej masz rację. Ale w takim razie przeraża mnie brak basu, bo nawet na jasnych ATH-AD700X mam bardziej płaski wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inszy, źle zinterpretowałeś wykres, ja musiałem sporo bardziej głośność basu podbić niż na Twoim wykresie. Na pewno jest to mniej niż w Siberiach.

 

Jak najbardziej masz rację. Ale w takim razie przeraża mnie brak basu, bo nawet na jasnych ATH-AD700X mam bardziej płaski wykres.

 

To jeszcze zależy na jakiej głośności robiłeś test swoim, bo im ciszej, tym szybciej bas i góra zanika (krzywa słyszenia bardziej wygięta po środku ku górze) - tak patrząc po średnich wynikach to raczej większa głośność była niż w moim przypadku.

 

Tak jak już wcześniej pisałem te słuchawki grają lekką v-ką a nie odwróconą v-ką., zwłaszcza góra jest dobrze zaznaczona (z tym jeszcze powalczę ;) ).

 

Hmm brzmi nieźle. Wiesz doskonale jakie mam upodobania muzyczne :)

Jedynie przed snem raczej słucham czegoś łagodniejszego.

A jak z izolacją na tych padach od hm5?

No wiem, że Tobie by podeszły - izolacja jest całkiem dobra :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

post-36702-0-45240000-1455618272.png

 

 

...

No i udało mi się ułagodzić górę :) . Basu też przybyło, aczkolwiek w mniejszym stopniu i to tego boomy a nie najniższego - uwzględniając krzywą słyszenia to całkiem naturalne brzmienie wyszło, może ciut mało basu, ale da rade się przyzwyczaić - może jeszcze będę basreflexy rozwiercał ;) .

 

post-36702-0-53065100-1455799492.png

 

Pro80-mod 2.png

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności