Skocz do zawartości

Cowon J3 vs. X9 vs. Fiio X3 I (vs. versus)


Rekomendowane odpowiedzi

*WERSJA TL;DR NA KOŃCU POSTA*

Ostatnio zaczęła mnie dobijać kwestia dźwięku mojego telefonu - budżetowa Xperia T3 niezbyt daje radę w połączeniu z moimi M4U1; bas Soniaka dudni jak młot pneumatyczny, a poza tym - to tylko smartphone. Zacząłem zatem myśleć o zainwestowaniu w coś, co sprawdziłoby się z moimi "nausznikami." Przez jakiś czas przeglądałem recenzje różnych DACów i wzmacniaczy, ale na wyjście z domu DAC odpada, a sam amp niewiele by dał z tak niskim jakościowo źródłem, jak mój telefon, więc wybór padł na odtwarzacz.

Zależy mi, przede wszystkim, na niekoloryzowanym, neutralnym brzmieniu (ewentualnie lekko ocieplonym w średnich midach), bez basów a'la Monster ani "funowej" V-ki. Słucham głównie soundtracków i indie/prog rocka, więc taka opcja byłaby najsensowniejsza, szczególnie że już moje same słuchawki mają lekko wzmocnione niższe pasma. Do pary, szeroka scena też byłaby miła. I, oczywiście, obsługa FLACów i slot na kartę pamięci. Nie interesują mnie poza tym żadne multimedialne funkcje - od nich mam Xperię, a mój mjuzik plejer ma plejać mój mjuzik. Wiem, #inglisz_skilz.

Z recenzji, które dotychczas przeczytałem, upatrzyłem sobie:

- Cowon J3,

- Cowon X9,

- Fiio X3 I generacji,

- iPod Classic gen. 5/7,

(i iBasso DX50, którego używanych egzemplarzy niestety nigdzie nie widzę, a nowy jest cenowo poza moim zasięgiem :( ).

Nie mam pojęcia, co byłoby z tej listy najlepszym wyjściem (pomijając mały szczegół, że wiem - DX50...), więc postanowiłem poprosić forumowiczów o pomoc w wyborze. Może ktoś miałby jakieś sugestie: co jest najbardziej opłacalne, alternatywy dla moich pozycji, czy opłaca się dopłacić do kanapki i jaka kombinacja by najlepiej służyła?

 

 

TL;DR

Szukam neutralnie brzmiącego (ew. lekko ciepłego; bez dudniących basów) odtwarzacza do pary z moimi PSB M4U1 do soundtracków i prog/indie rocka. Bez zbędnych aplikacji do czytania e-booków, przeglądania prognozy pogody i funkcji golenia brody; chcę po prostu dobrego odtwarzacza z dużą pojemnością na flaki. Cena, powiedzmy, sklepowa do 1000 zł. "Powiedzmy," bo zamierzam i tak kupować używany sprzęt. Listę urządzeń, które mi się, jak dotąd, spodobały macie wcześniej. Mile widziane sugestie. WIem, że mogłem napisać to tak zwięźle od razu. :P

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za to TL;DR ;)

 

Fiio X3I ... na najnowszym FW ... spełnia wymagania, a jest teraz tani jak barszcz, po wejściu X3II.

Jest w komisie.

 

i iBasso DX50 ... chyba dźwiękowo trochę lepiej wpisuje się w wymagania.

Yedi ma modowanego (kondensatory Philipsa) iBasso DX50, mod przybliża go do DX90 (miałem tą konkretną sztukę, więc wiem co mówię, Yedi woli jednak X5). Myślę, że w to bym własnie celował.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do tego Fiio, mimo zamieszczenia go na liście, nadal się waham, bo niby na audiofanatyku wyczytałem, że jest czystszy od mojego e10, ale nadal - Fiio, z tego co mi wiadomo, ma bardzo ciepłe brzmienie, a tego chcę tym razem uniknąć. Do tego, nie wiem, jak się do niego odnieść, bo niektórzy recenzenci pisali o nim jako o naturalnie brzmiącym urządzeniu z lekkim boostem mid-basu, a inni, że jest kompletnie ciepłe i przeznaczone przez to głównie na outdoor - a ja chciałbym sobie też posłuchać muzyki w domu "na poważnie"... Może ktoś tu rozwieje moje wątpliwości? :mellow:

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na najnowszym FW

...

Włącz mózg. Przeczytaj jeszcze raz.

...

Dalej nic?

...

Teraz zobacz sobie z kiedy jest najnowsze FW i z kiedy jest recenzja.

 

Nie, nie chciałem Cię obrażać ;)


I mimo wszystko wciąż doradzam DX50.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Szczęśliwie, niełatwo się obrażam. :v

Yay, czyli że aktualizacja firmware'u jednak może dużo zmienić w brzmieniu? Dobrze wiedzieć, jako raczkujący w temacie.

No i wiem, że DX50 to złoto, ale dla mnie jest teraz jak drapanie pleców dla T-Rexów - kompletnie poza zasięgiem (zanim spytasz - tak, musiałem)... Chociaż niby mi się nie spieszy i mogę wstrzymać się na razie z kupnem.

 

Sent from my D5103 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności