Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 600zł do muzyki elektronicznej


veritas2309

Pytanie

Witam panowie stoję przed wyborem nowych słuchawek +/- za 600 zł. Źródło do jakiego będą podpięte to AIM SC808. Słucham głównie muzyki elektronicznej, dubstepowe kawałki, house, trance z dobrym wokalem. Jednak nie ograniczam się w 100% tylko do takiej muzyki.

Jestem otwarty co do konstrukcji słuchawek zależy mi na dynamicznym basie tak by nie zakłóca innych pasm, dobrej scenie oraz przestrzenność. Chce by dźwięk otulał podczas wokalu i nie był zimny. Posiadam senki 555 jednak coś mi nie odpowiada w tych słuchawkach. Dosyć powolny bas oraz kilka innych wad.

 

Czy znajdzie się coś ciekawego w tej kwocie.

Edytowane przez veritas2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zenek, witamy po dluzszej przerwie? :)

 

 

Zastanawia mnie co ten post wnosi do tego tematu. Jak chcecie Panowie sobie porozmawiać to najlepiej na PW. Trzymajmy się pewnych zasad dyskusyjnych.

 

Tak czy inaczej z mojej strony spróbowałbym K612 PRO, ew. po bassport modzie. Pod elektronikę można też spróbować złapać DT990 PRO, może nawet Edition. Te ostatnie całkiem ładnie wypadały na SC808 z 2xLME49720 + LM6172IN.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K551 to chyba słaby pomysł do elektroniki, przynajmniej jeżeli chodzi o bas, już chyba lepiej SM HP100/150 tylko scena inna/mniejsza niż w k551.

Co prawda mi K551 odpowiadają w każdym gatunku ale u mnie bas nie jest priorytetem.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takiej muzie nie musi być 100% naturalnie, warto posłuchać Senków HD380 pro, i ATH M50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jest powiedzianek że bas jest priorytetem w 100% zależy mi by nie był monotonny, powolny tylko bardziej dynamiczny. Nie chce przebasowionych słuchawek.

Na poczatku upatrywałem swojego faworyta jako DT990 PRO jednak wydałęm gotówkę na co innego i zostałem ze starymi senkami. Teraz wracam po przerwie do tematu i każdą propozycję z chęcią rozważe.

 

Na pewno z chęcią odsłucham K551, K612 PRO może jeszcze jeśli się uda w stacjonarnym sklepie to jeszcze te ATH M50, senki omijam z racji zawodu przy 555 nie wiem co mnie skusiło do zakupu ale jakoś nie odpowiadały mi te słuchawki.

Mało wygodne, delikatny plastik oraz nie spasowały mi jak grają. Nie wybijały się przy żadnym rodzaju muzyki były poprawne do każdego gatunku. HD380 pro mają skurzane pady więc pewnie bardziej męczył bym się niż przy hd555.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje co fajnie zgra się z AIMem to z chęcią wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie jeśli ciągle masz Sennki to możesz przeprowadzić HD595 moda (zwanego też foam modem), trochę poprawia dynamikę basu i impakt, a do tego cała operacja zajmuje góra 10 minut.

 

380 Pro w porównaniu do proponowanych AKGsów raczej nie porwą sceną.

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K551 zagrają żwawiej. K612 nie wiem jak na tej karcie będą wysterowane, ale jeśli ona je bezproblemowo napędza to będzie kryształ na górze i punktowo w basie. K551 jednak dadzą nieco więcwj basu.

Tylko uprzedzam - obydwa modele zdecydowanie jaśniejsze od zenków trzeba posłuchać bo to inny biegun grania.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja na hd 380 słucham sporo elektroniki i naprawdę fajnie się to sorawdza, i właśnie jak na zamknięte to scena jest szeroka. U mnie wielki plus za ogromne pady, mam wielkie uszyska a mimo to pierwszy raz idealnie się mieszczą nawet Shp9500 gorzej leżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wspomniane Soundmagic HP100/HP150 też powinny się sprawdzić, tylko, że w HP100 czasem pęka pałąk, nie wiem czy poprawili tą wadę w HP150 - póki co nikt na forum się nie skarżył. Od siebie dodam, że te słuchawki mają potencjał i po modach graja (wg mnie) rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak zwykle nikt nie wspomniał więc ja to uczynię. Elektroniki świetnie mi się słucha w HFI 580. Jasne słuchawki z konkretnym basem. Podobno dobrze się z AIMem zgrywają (prawda Fex?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie odświeżę temat bo mam pytanie. Słuchawek nie zakupiłem, $ wydałem na podłączenie światłowodu do domu tak by nie męczyć się na beznadziejnym necie orange. Dzisiaj mam umówić się z gościem po odbiór nowych słuchawek Fidelio ale wersji M1 MK II w cenie 350zł. Jaka jest różnica pomiędzy L2. M1 nadają się do w/w zastosowań i po części spełnią moje oczekiwania. Czy od razu dać sobie spokój i dozbierać brakującą gotówkę do L2-jek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam (a właściwie to żona ma) M1 - trochę przyciemnione granie, brzmieniem powinny pasować, ale przestrzenność jest średnia.

Za 350 to już używane HP100 da radę kupić i to wydaje mi się rozsądniejszym wyborem, bo i SQ lepsze i przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim, L2 są wokółuszne, M1 są nauszne. L2 są półotwarte, M1 zamknięte. Kolejna sprawa - w pierwszej wersji M1 był problem z rozklejającymi się padami i był to problem nagminny, nie wiem jak jest w wersji MKII.

 

Tak jak Perul pisze - M1 to trochę przyciemnione ale nadal fajne granie i dla mnie lepsze od Momentum Over Ear(jeżeli chodzi o charakter/barwę).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info, w środę umówiłem się po odbiór słuchawek, mam je centralnie pod nosem do tego gość zejdzie do 300zł, jeśli mi nie podpisują to wystawie po cenie i wybiorę coś innego.

M1 za 300 to będzie ciężko sprzedać, one w okazjach z Allegro bywały po 150-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności