Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana głośnika wysokotonowego w Quadral QLX 210


TRicKYmAn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, udało mi się kupić dość tanio wspomniane kolumienki, jednak okazało się, że jeden wysokotonowy nie gra.

 

I tutaj robi się problem, bo, o ile oryginalny zamiennik jest praktycznie niedostępny, o tyle dobranie pary innych głośników

nie jest takie oczywiste. Mianowicie - nie mam pojęcia jakie parametry ma dokładnie oryginał, prócz tego, że ma 4ohm.

Niestety pan w polskim serwisie Quadrala stwierdził, że "nie może udzielić takich informacji".

 

A więc - może ktoś coś wie, albo jest w stanie coś wywnioskować ze specyfikacji kolumn? Dodatkowo załączam zdjęcie

głośnika, z takim zapisem, jaki jest (może któraś informacja jest dla mnie po prostu nieczytelna).

 

Druga sprawa - jeśli dawać zamienniki, to może dało by się od razu poprawić nimi jakość dźwięku; może dać tubowe? Jak tak, to jakich

głośników szukać?

 

Oczywiście, w miarę możliwości, nie chcę ingerować w konstrukcję kolumny, otwór na przetwornik; ewentualnie nawiercę otwory

na śrubki. No chyba że jest możliwość drastycznie poprawić jakość dźwięku, wtedy rozważę.

 

Kolumny mają moc 120W; 240W muzyczna; wysokotonowy ma 21mm przekątną; otwór w kolumnie ma 73mm.

20150914_154530.jpg

20150914_154511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie zwrotnicy (jeśli jest :P ) z tego co znalazłem efektywność 89db i podział na 3200hz musisz szukać wysokotonowego o minimalnie takiej efektywności (większą można zredukować tłumikiem) i o fs (częstotliwości rezonansowej) maks 1500-1600hz. Tuby się nadają na estradę, a nie do domu. Do domu albo kopułki albo membranowe.

Tutaj wątek z danymi tech. http://www.diyaudio.com/forums/lounge/269670-quadral-qlx-210-speakers.html

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności