Skocz do zawartości

[Wydzielone] Sprzęt DIY vs. firmowy


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

 

audio-gd w samych Chinach nie ma dobrej opinii

 

No i teraz warto zastanowić się dlaczego :).

Swoją droga u mnie tez nie mają dobrej opinii - za wykonanie, które widziałem tu i ówdzie.

 

A mógłbyś coś więcej, bo nie zaglądałem do środka oceniam tylko po fotkach producenta,

a tam wygląda to wszystko ok, poza tym że tak na bogato dużo wszystkiego w środku,

rozdzielone od siebie, każda sekcja ma swoje trafo i zasilanie itd. ?

Do wyglądu mam tylko jedno zastrzeżenie, to czarne szczotkowane aluminium bardzo łatwo się rysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie nie jest to czarna szczotka, tylko anodowana obudowa i to po chińsku (czyli tylko aby był kolor), przez co bardzo łatwo się wyciera. Spasowanie obudowy w dwóch przypadkach (NFB27 i 28) wyglądało tak, jakby ktoś wcześniej jedyne co robił w życiu, to obierał kartofle szlauchem.

 

Co do środka, to klasa komponentów jest mniej więcej tego pokroju:

http://www.ebay.com/itm/Yuan-Jing-Headphone-Amplifier-Kit-Board-BD139-BD140-LM833-Y3-320-6504-/221601705116?hash=item33987dac9c

Tak jak pisze FeX, spam kolorkami do środka aby było tego więcej. Takiemu SMSLowi można jeszcze wybaczyć, bo to budżetówka:

http://i00.i.aliimg.com/img/pb/827/575/373/373575827_081.jpg

ale Audio-GD zawsze starało się kreować na markę jako tako premium. Niby.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczesniej w tym watku byl post z linkiem do strony goscia ktoremu nie podobalo sie wnetrze Sonic Pearl Majkela - jego wrazenia byly rownie merytoryczne. Co NFB-27 to nie bede sie wypowiadal bo go nie slyszalem ale mialem porownanie MDAC'a i mojego 10ES2 i wybralem tego drugiego. Mnie na przyklad brak firmowego brzmienia nie przeszkadza bo nie jestem przywiazany do zadnej marki i kupuje po odsluchach a nie liczac na to ze wyzszy model to bedzie to samo tylko lepiej

 

Szkoda że nie napiszesz merytorycznie o tym co masz w sygnaturce i jest tematem wątku czyli np. porównanie headonica

i audio-gd.

 

 

10ES2 (jako combo) gra surowiej i z mniejsza glebia niz Headonic - przez to zgrywa sie lepiej z cieplejszymi sluchawkami (jak YH100 albo D5k) ale zdecydowanie gorzej z jasniejszymi T5p. Gdybym mial go porownywac poziomem to powiedzialbym ze jest na poziomie dobrego klona LC. Z dobra dynamika i szczegolowoscia ale brakuje mu tej kropki nad i ktora stawia Headonic

Bo właśnie nie jest to czarna szczotka, tylko anodowana obudowa i to po chińsku (czyli tylko aby był kolor), przez co bardzo łatwo się wyciera. Spasowanie obudowy w dwóch przypadkach (NFB27 i 28) wyglądało tak, jakby ktoś wcześniej jedyne co robił w życiu, to obierał kartofle szlauchem.

 

Co do środka, to klasa komponentów jest mniej więcej tego pokroju:

http://www.ebay.com/itm/Yuan-Jing-Headphone-Amplifier-Kit-Board-BD139-BD140-LM833-Y3-320-6504-/221601705116?hash=item33987dac9c

Tak jak pisze FeX, spam kolorkami do środka aby było tego więcej. Takiemu SMSLowi można jeszcze wybaczyć, bo to budżetówka:

http://i00.i.aliimg.com/img/pb/827/575/373/373575827_081.jpg

ale Audio-GD zawsze starało się kreować na markę jako tako premium. Niby.

 

To generalna przypadlosc chinczykow - na to samo cierpi kazdy z chinskich wzmacniaczy ktory mialem w rekach (mowa o anodyzowaniu). Spasowanie mojego egzemplarza, i innych ktore widzialem, jest OK ale cudow nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ze spasowaniem nie ma problemu.

Granie zgola inne niz headonic... Ale do moich sluchawek nfb28 sprawdzil sie lepiej. Wvporownaniu z gungnir plus mjolnir bylo inaczej. Ale ze wzgledu na grubsza i lagodniejsza gore znow wybralem AGD. Headonica z pm3 bym chcial jeszcze sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Chiński wzmacniacz nie narzekam jeżeli chodzi o wygląd i jakość wykonania, wprawdzie nie jest czarny

ale jakościowo jest ok, no i nie zajmuje tyle miejsca co nfb-27. Na razie jest taką odskocznią od lampy i gra jak

dla mnie super, chodzi o Taurusa. Mocy też mu wystarczy do othodynamików, dlatego cieszę się muzyką.

Ale człowiek jest ciekawy i mimo wszystko dalej szuka, trochę to dziwne ale tak już mam, może dlatego

że wiem że może być lepiej, a może dlatego że to takie hobby aby ciągle coś poprawiać?

Ale chyba najważniejsze aby nie zapomnieć o tym po co to jest i dlatego warto słuchać muzyki, kupować płyty

czy też jak niektórzy korzystać z Tidala czy innych streamingów, akurat w tym przypadku jestem starej daty i jakoś tak płyta

póki co daje mi możliwość obcowania z czymś fizycznym taka chwila na obejrzenie okładki, samej płyty jej wykonania itd.

Tak na marginesie mam wszystkie płyty zripowane ale jakoś taka nostalgia, trochę jak z kasetami, które są jeszcze gdzieś

schowane i wyciągam je co kilka lat aby powspominać, podłączyć stary kaseciak Pioneera, bo jeszcze działa w przeciwieństwie do CD :)

PS. Sorry za offtop;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem Audio-gd 17.2 miałem, co do niego spore oczekiwania. W końcu to DAC zbalansowany itd. itp. a rynkowa wartość to 2k PLN. Mimo, że cena sama w sobie nie przemawia do mnie, to jednak zawsze podświadomie wyższa cena coś nam mąci w głowie.

 

Jak na poniższym zdjęciu widać napakowany jest elektroniką. Czy mnie porwał? W żadnym wypadku, ale grał dobrze, zgrywał się lepiej z jasnymi słuchawkami, jak K612Pro z którymi tworzył dobrą synergię wraz z ZENkiem. Tylko no właśnie na tym synergie mi się skończyły, a ja nie zamierzałem długo trzymać jednego toru :)

 

NFB177.JPG

 

Firmowe sprzęty według mnie dzięki gwarancji oraz powtarzalności odbieram, jako bezpieczniejszy i droższy zakup. Z drugiej strony gwarancja, serwis i inne sprawy trochę kosztują, więc przy sprzęcie DIY można trochę zaoszczędzić kosztem bezpieczeństwa. Wybór prosty nie jest, każdy ma inne podejście. Gdy minie gwarancja w firmowym to już mu bliżej do DIY :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam czy zawsze firmówki są droższe od DIY przy zbliżonej "klasie jakości dźwięku". Bo obserwując kiedyś temat ile kosztują podzespoły lub w ogóle elementy elektroniczne użyte do produkcji zauważyłem że kupując nawet w niewielkim hurcie i tak taniej wychodziło kupić gotowe niż składać samemu. Dawno nie szukałem już schematu urządzenia i nie porównywałem jego ceny z ceną podzespołów. Zresztą który producent teraz podaje pełny schemat...

 

U mnie jest trochę sprzętu firmowego, i takim sprzętem jest DAC, wzmacniacze do kolumn, słuchawki(po modach ale dalej w sumie to te same słuchawki). Ale jest to coś co było wiekowe i przeszło naprawę moimi rękami, albo jest to typowy tani chińczyk. Powód jest prosty, tak jest taniej. A i jak mnie łapki będą świerzbiły nie będę musiał długo płakać za uciekającą gwarancją xD Także jedyną zaletą firmówek według mnie jest to że mniej wysiłku kosztuje nas ich zdobycie, nie musimy ich składać zastanawiać się nad ich poprawnością. Albo chociaż poszukać kogoś kto to zrobi. Jedyne co musimy zrobić aby posiąść taką "firmówkę" to zarobić pieniądze i kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ale niestety czesto tak jest - bo koszt produkcji (wraz ze sztabem okoloprodukcyjnym i procesami okoloprodukcyjnymi jak marketing), importu, dystrybucji, kazdy daje swoje marze itp itd...

Ale czesto jest za co doplacic. Jesli chodzi o moja klasyfikacje to dwa najlepsze wzmaki jakie slyszalem to violectric v281 i z lamp wba virtuss-01wraz z konstrukcja Cytryniarza (chetnie bym je porownal leb w leb bo tak to troche strzelanie, bo oba byly swietne). Tu pojawia sie DIY lampowe... wysoko bo w mojej "top liscie".

Potem na rowni stawiam nfb28, RA, Headonica bateryjnego - wiec tu sie pojawia nasze "DIY" w postaci RA. NA rowni ale kazdy z czym innym zagra dobrze i dla kogo innego sobrze. Jeden doceni zwiewnosc i perfekcyjna separacje i spokoj sceniczny Headonica, drugi nieco czaru lampowego i dynamike RA, a trzeci masywnosc, analogowosc gory i rozmach NFB28. Dla kazdego cos dobrego i o to w tym chodzi!

A sprzetu idealnego nie ma... acz dla mnie wlasnie blisko niego z tych co slyszalem jest Viola...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać w tym poście że dla mnie to jak są wyceniane firmowe wzmacniacze słuchawkowe (w stosunku do tego co oferują) to złodziejstwo ale jednak wtedy zabrakło by mi określenia na to co robi Astell&Kern ze swoimi produktami więc się powstrzymałem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tu ale mam krótkie szybkie pytanko: Jak oceniacie możliwości takiego gniazda :) - mocy nie zabraknie?

 

 

● Headphone Balanced output Level (XLR 4-pin): 1% THD 1kHz (Max.)
400mW(12 ohm),800mW(16 ohm),1200mW(32 ohm), 2200mW (56 ohm), 700mW (300 ohm),
350mW (600 ohm)
● Headphone Unbalanced output Level (6.3mm Stereo phone jack): 1% THD 1kHz (Max.)
1100mW(12 ohm),1400mW(16 ohm),1000mW(32 ohm), 820mW (56 ohm), 190mW (300 ohm),
100mW (600 ohm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wyjście symetryczne jest ciągnięte z mniej wydajnego prądowo układu, a jack to pewnie wyjście za kolejnym stopniem desymetryzującym o większej wydajności prądowej lub znacznie niższej impedancji wyjściowej. Ogólnie logiczne podejście - zbalansowane do wysokich impedancji, gdzie ważna jest amplituda napięcia, a niezbalansowane do niskoomowych, gdzie ważniejsze jest wpompowanie sporej ilości prądu, a napięcia do tego celu aż tak wiele nie trzeba.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem parę rzeczy DIY (3 wzmacniacze, 5 zestawów głośnikowych i parę innych pierdółek) więc myślę że z hobbistycznego punktu widzenia mogę się wypowiedzieć. Są producenci którzy wyceniają swoje produkty uczciwie, ale są również tacy gdzie czasami patrząc na cenę i zastosowane komponenty brakuje słów (np. wlm). Prawda chyba leży jak zawsze po środku, a zależnie od punktu siedzenia (czy to producent czy to hobbysta) i tak będzie miał inny pogląd na ten temat. W DIY najdroższe jest sprawienie żeby taki samorobny wzmacniacz czy np. kolumny wyglądały na poziomie fabrycznego produktu (można to zrobić również taniej, ale wtedy prace się przeciągają i potrzebne jest o wiele więcej roboczogodzin). Jeśli ktoś akceptuje wygląd gorszy od fabrycznego, a najważniejszy jest dla niego dźwięk to wykonanie np. wzmacniacza albo kolumn nie jest takie drogie (porównując z fabrycznymi sprzętami które wykorzystują podobne komponenty lub są podobne schematowo itd.). Zapomniałem jeszcze o "bezpieczeństwie" dla słuchawek, kolumn itd. Są dostępne różne zabezpieczenia nie gorsze od fabrycznych. Jeżeli ktoś zmontuje prawidłowo, starannie i "zgodnie ze sztuką" sprzęt DIY i będzie miał zabezpieczenia to ten sprzęt będzie tak samo bezpieczny jak fabryczny.

 

Oczywiście to tylko mój hobbistyczny punkt widzenia.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie opowiem na pw o swoich wrażeniach. Sens ma porównywanie sprzętu na tym samym torze lub dokładne opisanie z czym się zgrywa dobrze, a z czym źle. Kiedyś Fatso fajnie opisał zestaw referencyjny. I jak chcesz porównywać słuchawki, to na jednym DACu i na jednym AMPie. Ampy i DACi na jednych sluchawkach, itd. Albo piszemy Headonic zgrywa się tak i tak z Citrone Tube DAC i ed5.

 

 

Zgadzam się w zupełności. Dlatego odnośnie porównania wzmacniaczy, a bardziej dokładnie inne ich odbieranie przez różne osoby opisałem w ramach tylko i wyłącznie ciekawostki. I akurat te osoby o których wspomniałem porównywały wspomniane sprzęty podczas pewnego spotkania, zdaje się. Ale już to zostawmy.

 

 

Ja też zawsze porównuję na tym samym torze (zresztą nie mam innego) i na tych samych słuchawkach. Inaczej to nie ma sensu.

 

 

Ciekawi mnie tylko, że dla jednej osoby Audio GD (i tu konkretny model, chodzi o NFB-28) jest np. pod względem wzmacniacza gorszy od Headonika (tu rozumiem dla Ciebie), natomiast grubbby słuchał obu tych urządzeń i jak wcześniej napisał, wybrał Audio GD. Kolejny raz nasuwa mi się proste tłumaczenie - preferencje. Słyszymy inaczej i tyle, tego się nie przeskoczy i przez to faktycznie opisy jeśli nie znamy swoich upodobań muzyczno-sprzętowych niestety nie są do końca miarodajne choćby opisujący silił się nie wiadomo na jaki obiektywizm. Ale tu Ameryki nie odkryłem :)

 

A czemu w ogóle o tym piszę - ciekawi mnie zarówno Headonic/Sonic Pearl 2 rev C jak i Audio GD NFB28. Jednakże tyle sprzecznych opinii, w sumie bardziej dotyczących Audio GD (gdzie jedni zachwalają a inni piszą, że owszem sprzęt dobry, ale nie rewelacyjny, nawet w swojej cenie), że chyba sobie daruję zainteresowanie tym drugim. W sumie swojego DAC'a nie za bardzo też chcę się pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Undertaker

A czemu w ogóle o tym piszę - ciekawi mnie zarówno Headonic/Sonic Pearl 2 rev C jak i Audio GD NFB28. Jednakże tyle sprzecznych opinii, w sumie bardziej dotyczących Audio GD (gdzie jedni zachwalają a inni piszą, że owszem sprzęt dobry, ale nie rewelacyjny, nawet w swojej cenie), że chyba sobie daruję zainteresowanie tym drugim. W sumie swojego DAC'a nie za bardzo też chcę się pozbywać.

 

Mnie zastanawia tylko jedno czy oni te audio-gd w chinach tłuką samodzielnie czy zamawiają już gotowe i tylko przyklejają swój znaczek?

 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mogą składać sprzęt nawet w igloo.

11,32 wykosił u mnie O2, ZENki, C&CBH2 (portable) i jakiś podrasowany Black Pearl.

Głównie pod słuchawkami: DT990PRO, Fidelio X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności