Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne + DAC do ~1000 zł


ditko

Pytanie

Witam,

 

Poszukuję nowego sprzętu grającego - słuchawek otwartych wokółusznych, których będę używał w zaciszu domowym podłączonych do... właśnie, do czego?

 

Aktualnie używam AKG K520 z metalowym pałąkiem zrobionym przez użytkownika @Perul. Zawsze nie po drodze było mi z kupnem karty dźwiękowej, więc grają teraz z integry (nano 6g utopił się w pralce). Generalnie lekko ciepłe brzmienie tych słuchawek mi odpowiada - słucham głównie metalu, elektroniki i muzyki filmowej, brzmienie Shure srh-240 było dla mnie zbyt płaskie, za to po modzie Perula było o wiele lepiej. Chciałbym, żeby w nowych słuchawkach bas był widoczny, ale także aby nie przesłaniał innych pasm - powiedzmy, że interesuje mnie lekka V-ka z szeroką sceną. Słuchawki powinny także być w jak największym stopniu wygodne - nie chcę z niechęcią zakładać ich na głowę. Powinny też być trwałe, nie chcę np. pękającego pałąka, jak to było z k520.

 

Słuchawki, które wpadły mi w oko - Beyerdynamic dt 990 edition - podobno wygodniejsze i mniej uciskają od wersji pro. Czy będzie to dla mnie dobry wybór? Czy są lepsi kandydaci? Która wersja? Z mojego riserczu wynika, że 600 omowe grają lepiej, ale trzeba je też napędzić, a więc dochodzi sprawa...

 

Zakupu zewnętrznej karty dźwiękowej i wzmacniacza. Natrafiłem na urządzenie FiiO e10k Olympus 2 - czy takie połączenie dobrze zagra? Czy ten wzmacniacz nie będzie miał problemów z 600-omowymi słuchawkami?

 

Generalnie moje zakupy są dość dalekosiężne - na razie dysponuję budżetem około 500 zł, więc mogę kupić sam dac+amp do tych k520, ale czy jest sens? Słuchawki kupię pewnie początkiem następnego roku, ewentualnie na święta słuchawki a jakoś później dac+amp, która opcja jest lepsza?

 

Na wszystko (słuchawki, dac, amp) mogę wydać około 1000 zł, budżet jest lekko elastyczny w obie strony :)

DAC nie musi być połączony ze wzmacniaczem, po prostu znalazłem takie urządzenie i wydaje mi się dość wygodne i niedrogie.

 

Jeżeli w którymś miejscu się mylę, lub ktoś ma inne pomysły, proszę o przedstawienie ich w tym temacie. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ditko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Również ostatnio szukałem słuchawek opisanych wg Twoich preferencji. W założonym zmieszczą się np ath-ad500x.

Miałem dt990pro (250ohm), jednak zbyt natarczywa góra (na kanapce ipod touch 4g/xduoo x2 + Fiio E12) odbierała przyjemność ze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W recenzji @maciux pisze właśnie, że nie mają natarczywej góry, nie wiem, może w dt 990 pro jest to bardziej wyraźne, niż w edition. Mam do przeznaczenia więcej, niż te ok. 500 zł na ATH ad500x, rozumiem, że drożdze nie zawsze znaczy lepsze, ale czy dt 990 nie są po prostu lepsze jakościowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dt990 na pewno są ładniejsze, mają aluminiowe elementy. wersja 600ohm jest ponoć łagodniejsza. w dt990pro na litość nie licz ;) tną od głowy.

Nie było mi dane posłuchać, ani dt990, basi sd500x. Ale skłaniałbym się ku tym drugim. Cała seria dt990 będzie miała pewną natarczywość w sopranie.

 

Droższe nie znaczy lepsze, ale ktoś osłuchany może Ci dalej podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A po co przy ograniczonym budżecie pchać się w trudne słuchawki? Posłuchaj momentumów w media czy gdzieś - cudownie grają i wystarczy do nich e07k. W tysiaku dostajesz petardę. Mnie się cholernie podobały nawet z clipa sport. Taniej, a teżz klasą taksy hd6000 - ja będę ich orędownikiem już chyba do końca :)

Ath m50 - baaardzo fajne granie, z przyjemnie pulsującym basikiem. Focal spirit one - ciemnawe, ciepławe. Wszystkie propozycje do tak trudnych jak dt990 nie należą. A masz jeszcze hd25, K551. Do wyboru do koloru. Z tymże te ostatnie odbiegają barwowo od Twoich oczekiwań. Mega wygodne i ładne są HM5, niestety nie każdy lubi bas odmierzany po aptekarsku, a szkoda, bo to świetne słuchafony i trochę żałuję, że za pierwszym razem nie dałem im szansy. Posłuchaj tych modeli z telefonu a się zdziwisz (zwłaszcza te sennki) - dla mnie największe wow ostatnich miesięcy, chociaż po zachwytach Lorda na tym forum trochę podejrzewałem że mogę się tego spodziewać.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A faktycznie - umknęło mi, że mają być otwarte :)

To ja bym w takim wypadku chyba poszedł w Zenka od Perula i jednak 990PRO 250Ohm. Będzie fajnie i pluszowo. Ewentualnie po taniości taksy http://www.mp3store.pl/article/takstar-hi2050-ean.6947381000042,2013081248721120539.html lub http://www.mp3store.pl/article/takstar-ts671-ean.6920026970771,2013261249330120525.html. Polubiłem i jedne i drugie, ale chyba 671 były dla mnie przyjemniejsze i bardziej zaokrąglone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja trochę rozwinę to co powyżej zaporponowano:

- DAC - Stoner Acoustics UD110, AMP - ZENek Duo, słuchawy - DT990pro

lub alternatywnie

- DAC - FiiO D03k, AMP - ZENek Duo, słuchawy - DT990pro z open modem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności