Skocz do zawartości

FiiO K1 - przenośny AMP/DAC


LoGo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam problem z tym DAC na moim domowym pececie... Wykrywa mi go obecnie jako jakiś bravo-x usb SPDIF interface. Nic nie gra, po włączeniu dźwięku wydobywa się dziwny trzask ze słuchawek, i to tyle. Mam Windows 7. W pracy również, i tam nie mam tego problemu :(

Wiem na pewno, że są na stronie Fiio jakieś sterowniki, ale to stery ASIO (czyli nie wiem jakie). Póki co udało mi się odpalić muzę po zmianie wyjścia w foobarze na K1, ale nadal nie wiem, jak zrobić, żeby dźwięk leciał przez K1 np podczas słuchania muzyki z YT.

 

EDYTA. Odpaliłem, wystarczyło w ustawieniach systemu wyłączyć integrę z PCta. Wow, ale to daje :D

Ano, w panelu "Sounds" wybierasz urządzenia. :)

A gra bardzo fajnie, slysze roznice vs integra, vs komorka. Czysciej i dynamiczniej. No nic, bede działał żeby mi to chodziło na dokowym kompie.

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dźwiękowo powinien się dogadać ze względu na problemy z górą i środkiem w hi2050. Mocy będzie za mało żeby je dobrze napędzić.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

 

K1 wygląda na ułomka, ale nie jest taki słaby - HI2050 mają 60 omów i skuteczność 92dB - przed chwilą podpiąłem pod K1 Mee P1 - 50 omów i skuteczność 96dB z dodatkowym kablem o oporze 75 omów - czyli wyszło 125 omów - grają komfortowo na 50/100 głośności, a głośno na 80/100

 

HI2050 będą potrzebowały jeszcze mniej mocy niż "podrasowane" P1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI2050 będą potrzebowały jeszcze mniej mocy niż "podrasowane" P1

Głupstwo - kolega myli wysterowanie z napędzeniem.

Przy twojej teorii równie łatwo byłoby wysterować YH-100 150ohm 98dB/mW, a z niewiadomych powodów podpina się je pod końcówki mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HI2050 będą potrzebowały jeszcze mniej mocy niż "podrasowane" P1

 

Głupstwo - kolega myli wysterowanie z napędzeniem.

Przy twojej teorii równie łatwo byłoby wysterować YH-100 150ohm 98dB/mW, a z niewiadomych powodów podpina się je pod końcówki mocy...

A kolega może niech doczyta czy w poście powyżej chodzi o wysterowanie, czy napędzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o polepszenie pozycjonowania w grach oraz ogólnie nadanie życia słuchawkom bo na integrze pozycjonowanie czasami daje w dupe i dźwięk jest mało dynamiczny (wcześniej posiadałem xifi music i grało to bardzo przyjemnie i dynamicznie ale zmieniłem platformę na nową bez slotu PCI i musiałem kupić coś innego) i znalazłem właśnie FiiO K1 za całkiem fajne pieniądze od tutejszego użytkownika forum. Dodatkowo fajnie jak mi się uda to uruchomić ze smartfonem LG spirit 4g.

 

druga sprawa. Czy ten wynalazek nadaje się do synergii z kolumienkami genius sp-hf1800a?

 

jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio od tej strony,więc przepraszam za braki w mojej wiedzy.

Edytowane przez fliperpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć witam! :):):)
Jestem posiadaczem Fiio K1, podłączyłem go kabelkiem OTG (o takim) do Huawei P8 w odtwarzaczu Neutron, i jest ok, ale zacina się często...

Przy Mp3 320kb/s jest w miarę ok, ale tnie się trochę, a już Flac to istny horror, nie da się słuchać, tak tnie... pogra z 20 sekund i tnie...

Na laptopie śmiga bez żadnych problemów aż miło, a na telefonie już nie. :(
Wydaje mi się że to wina kabla, bo telefon jak i program są wg mnie dobrymi elementami tej układanki.

Może ktoś pomóc z tym tematem?

Edytowane przez a3c0i3d909
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć witam! :):):)

Jestem posiadaczem Fiio K1, podłączyłem go kabelkiem OTG (o takim) do Huawei P8 w odtwarzaczu Neutron, i jest ok, ale zacina się często...

Przy Mp3 320kb/s jest w miarę ok, ale tnie się trochę, a już Flac to istny horror, nie da się słuchać, tak tnie... pogra z 20 sekund i tnie...

Na laptopie śmiga bez żadnych problemów aż miło, a na telefonie już nie. :(

Wydaje mi się że to wina kabla, bo telefon jak i program są wg mnie dobrymi elementami tej układanki.

Może ktoś pomóc z tym tematem?

 

Pewnie wina niskiego napięcia na porcie usb w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności