Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO K5 - AMP/stacja dokująca


LoGo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się gdzieś kupić przewód, którym można połączyć DAP pod tylne wejście?

Na chwile obecną nie ale zawsze możesz zastosować kabel minijack-rca i podłączyć line out DAP'a do line in w K5. Jedyne co zdaje się wtedy tracisz to wyjście zbalansowane w wypadku X5II i X7 i automatycznie wyłączanie DAP'a przy wyłączeniu K5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zdaje się wtedy tracisz to wyjście zbalansowane w wypadku X5II i X7 i automatycznie wyłączanie DAP'a przy wyłączeniu K5.

A to ciekawe, bo mój X7 nie wyłącza się sam po przekręceniu maksymalnie gały głośności w lewą. Jest na to jakaś opcja w grajku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i jest problem...

 

Wczoraj sluchalem do po polnocy wlasciwie lecial kawalek za kawalkiem bez przerwy przez kolejne 3 godziny. Na koniec zaczalem skakac po aplikacjach coby potestowac 3rd party playery i jakies funkcje sieciowe no i zonk! Nagle przy klikaniu w dowolna ikone pulpitu tudzież przy przeskakiwaniu pomiedzy menu playera X7mki zaczely sie pojawiać przesterowania, brzeczenia, buczeina itd. Jak odpalam muzyke wszystko sie uspokaja i problem znika. Jak wylacze odtwarzanie, chwile jest dobrze i po kilku zmianach menu znow problem sie pojawia. Problem oczywiscie uwydatnia sie przy podglasnianiu. Problem nie wystepuje na samej X7mce, jedynie w polaczeniu z K5. Testowalem na 3 roznych sluchawkach i to samo. Nie jest zwiazany z wifi jak, ktorys z was moglby zapytac, pojawia sie i przy wlaczonym i przy wylaczonym wifi. Hmmm no nic, dzwonie do sklepu...

Może być, że ze sprzętem jest wszystko w porządku. W instrukcji do K5 jest punkt gdzie jest napisane, iż w przypadku X7 są własnie zakłócenia w dźwięku ale tylko w momencie korzystania z ekranu dotykowego.

Dzieki za uwage, nie wiedzialem o tym zapisie. Niemniej jednak te zaklucenia sa na tyle wyrazne, ze zdaja sie jednak byc zwiazane z jakims defektem.

 

Ktokolwiek z uzytkownikow combo X7/K5 zauwazyl u siebie podobny problem?

 

 

u mnie grobowa cisza

 

Czy da się gdzieś kupić przewód, którym można połączyć DAP pod tylne wejście?

 

chyba jeszcze nie ma kabelka 11pin usb mikro, ale może zadziała opcja mikro USB/USB B

 

 

Jedyne co zdaje się wtedy tracisz to wyjście zbalansowane w wypadku X5II i X7 i automatycznie wyłączanie DAP'a przy wyłączeniu K5.

A to ciekawe, bo mój X7 nie wyłącza się sam po przekręceniu maksymalnie gały głośności w lewą. Jest na to jakaś opcja w grajku?

 

 

u mnie pojawia się komunikat shut down or reboot i czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie generalnie lagi jakieś? W sensie wciskasz "play" i jest jakaś różnica 0,5-1 sekundy zanim dźwięk płynie

Wydaje mi się, że można zmniejszyć trochę ten "efekt" ustawiając w tym sterowniku z ikonka "T" Buffer settings -> USB Streaming Mode -> Minimum Latency. Ja mam tak ustawione i mam bardzo duże wrażenie, że opóźnienie reakcji na wszelkie zmiany z foobara jest zauważalnie mniejsze. ASIO Buffer Size nie ruszałem i domyślnie mam na "2048 samples".

 

Równie dobrze może mi się to tylko wydawać :blink:

Edytowane przez Coyotex83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie męczę z X7 z K5 na Fidelio L1.

 

 

Jest cacy. W stosunku do ampa z X7. Pierwsza rzecz która bije po uszach to znaczna poprawa przestrzeni i ilości powietrza w nagraniach. Potem zauważamy lepsze zaakcentowanie górnych i dolny części pasma. Nie wiem czy to kwestia podbicia czy po prostu K5 pod tym kątem gada lepiej z moimi Philipsami niż dziurka w X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Śmiało mogę powiedzieć, że ibasso dx50 + k5 + dt990 to jest dobre połączenie. Ten k5 to jest można powiedzieć o jedno oczko poziom wyżej niż ZENek UNO v2. Od ZENka odróżnia go to, że jest jaśniejszy i daje przestrzeń. Myślę, że z powodzeniem można podpinać inne DAPy, nie tylko Fiio. Można też pomyśleć o jakimś DAC-u po usb i z powodzeniem zastąpi integrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności