Skocz do zawartości

FiiO K5 - AMP/stacja dokująca


LoGo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki@ ClassicGOD

Czyli fajne rozwiązanie dla posiadaczy przenośnych grajkow. Jesteś na mieście słuchasz sobie przenośnego. Wracasz do domu wpinasz w stację i możesz podpiąć jakieś bardziej wymagające słuchawki.

Fajne rozwiązanie, jak bym miał jakiegoś DAPa od fiio to bym się naprawdę zastanowił, tym bardziej że fajnie wygląda

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fiio x5 II lub inny model nie miał przypadkiem problemów jak miał pełnić funkcję przetwornika ? bo coś mi się przypomina ze właśnie nie zawsze to działało, ale pewny nie jestem.

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

zastanawia mnie czy x5 II pozostawiony w doku cały czas się ładuje? I jaki to będzie miało wpływ na żywotność jego baterii? Druga sprawa to jak uważacie lepiej podpiąć K5 do wzmacniacza ( Rotel Ra-12) poprzez wejście liniowe czy zbalansowane i jakie to są różnice?

 

 

Ja swego czasu miałem Astella Ak100 (1 generacja). Caly czas siedzial w stacji dokujacej podpiętej non stop do zasilania.

Nie zauważyłem wpływu na baterię.

Nie sprawdzałem tego jeszcze w Ak380 bo ciągle sa problemy z dostępnością stacji dokującej.

 

Ale z tego co słyszałem to nawet lepiej jest jak pracuje na ładowaniu niż jeśli się ciągle doładowuje. No ale to w koncu sprzet przenośny wiec inaczej sie nie da :P

 

Jak jest w przypadku FiiO - nie wiem. Chyba powinno byc podobnie bo raczej baterie stosowane sa tego samego rodzaju. Chyba ze jeszcze kwestia jeszcze układów elektronicznych je obslugujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K5 ma wejście tylko liniowe, a wyjście zbalansowane i liniowe. A jeżeli chodzi o podanie sygnału z K5 do Rotela to przez liniowe, bo Rotel nie ma wejścia zbalansowanego, a użycie przejściówki ze zbalansowanego na liniowe może dać:

a.spalenie wzmacniacza w K5

b.załaczenie się blokady, przez co i tak nie pójdzie nic słuchać

c. jeżeli nic się nie włączy, a odtwarzacz nie spali to i tak w rotelu masy zostaną połączone i nic z zalet zbalansowanego połączenia nie otrzymasz.

Takie rzeczy nauczył mnie internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zastanawia mnie czy x5 II pozostawiony w doku cały czas się ładuje? I jaki to będzie miało wpływ na żywotność jego baterii? Druga sprawa to jak uważacie lepiej podpiąć K5 do wzmacniacza ( Rotel Ra-12) poprzez wejście liniowe czy zbalansowane i jakie to są różnice?

 

 

Ja swego czasu miałem Astella Ak100 (1 generacja). Caly czas siedzial w stacji dokujacej podpiętej non stop do zasilania.

Nie zauważyłem wpływu na baterię.

Nie sprawdzałem tego jeszcze w Ak380 bo ciągle sa problemy z dostępnością stacji dokującej.

 

Ale z tego co słyszałem to nawet lepiej jest jak pracuje na ładowaniu niż jeśli się ciągle doładowuje. No ale to w koncu sprzet przenośny wiec inaczej sie nie da :P

 

Jak jest w przypadku FiiO - nie wiem. Chyba powinno byc podobnie bo raczej baterie stosowane sa tego samego rodzaju. Chyba ze jeszcze kwestia jeszcze układów elektronicznych je obslugujących.

 

 

Nie wiem co za ogniwa wkładają producenci do dap/dac, ale są to najprawdopodobniej baterie litowo-jonowe, którym raczej częste doładowywanie nie szkodzi ;) One to wręcz lubią i wolą jak się je ładuje już przy 40% niż przy 5%. Jedyne co to czy grajek umieszczony w slocie nie grzeje się od ciepła stacji dokującej ( jeżeli ona go produkuje ) , albo czy wspólnie spięte nie wytwarzają tego ciepła więcej niż osobno.

Ogniwa nie lubią wysokich temperatur i to skraca ich żywotność.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie... oto komunikat fiiojowo-googlowy:

 

"Drodzy przyjaciele,

Dziękujemy Państwu za cierpliwość i stałej uwagi na Docking wzmacniacz słuchawkowy K5. Dostawa K5 rozpoczął się Jan 27.Uprzejmie proszę sprawdzić ten post do codziennie aktualizowanej listy krajów / regionów i agentów wysłaliśmy towary.

28 stycznia:

Australia: SoundSightFocus
Węgry: Kriptonit Kft
Włochy: Audio Azymut
Polska: MIP
Rumunia: AV Store
Wietnam: Audio Wybór"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze produkt nie jest kompletnie wrzucony, ale proszę już składać zamówienia na online:

 

http://www.mp3store.pl/search/simple/fiio%20k5/0

Zamawiam, w komentarzu do zamówienia podaje nic z forum i przelewam 445zl + przesyłka zamiast ceny w sklepie, zgadza się?

 

PS. Nie mam opcji przedpłaty, tylko za pobraniem?

Edytowane przez ClassicGOD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności