Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, hammerh34d napisał:

Mogę wydać kasę na pchełki, ... Bo mam wrażenie, że te peany o basie i scenie są nie obiektywnie, a w kategorii...

 

Z dobrym basem, nawet kolega z piętra @hibiwyżej wspomniał: Yincrow X6, RW9. Od siebie jeszcze na szybko np: 

https://pl.aliexpress.com/item/32805136073.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dHY80WY

 

https://pl.aliexpress.com/item/32435966900.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dEsJAXg

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001589119116.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dEsJAXg

 

https://pl.aliexpress.com/item/32708733770.html

 

najtańsze chyba około 30 złotych, ja bym spróbował...😷 Wg mnie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hammerh34d napisał:

A zagrają lepiej od zenków mx 980?... :)

Może nie lepsze, ale przy senkach nie ma wstydu. Tylko nie wiem jak góra jakościowo, bo senków dawno nie słuchałem. Ale serio, te yincrow są rasowe jak na tę cenę

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale zenki grają - dla mnie - tragicznie. Nawet nie zbliżają się pod kątem dynamiki, muzykalności i basu do znacznie tańszych Bose SoundTrue, czyli czegoś w rodzaju hybrydy między pchełką a dokiem, w stylu modu Perula w sumie.
Nie kręci mnie manie pchełek dla mania. Kręci mnie manie słuchawek co dobrze grają. Z tego co piszecie, to wychodzi mi że żadne pchelki nie zagrają sensownie. Dziękuję w tej sytuacji za pozbawienie mnie zludzeń, odpuszczę sobie default_smile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, hammerh34d napisał:

wychodzi mi że żadne pchelki nie zagrają sensownie. Dziękuję w tej sytuacji za pozbawienie mnie zludzeń, odpuszczę sobie default_smile.png
 

 

Zagrają sensownie. Mylisz się. Za 30 - 50 zeta to bym zawsze spróbował... 🥴 jakieś dziwne masz podejście...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, hammerh34d napisał:

Nie kręci mnie manie pchełek dla mania. Kręci mnie manie słuchawek co dobrze grają. Z tego co piszecie, to wychodzi mi że żadne pchelki nie zagrają sensownie. Dziękuję w tej sytuacji za pozbawienie mnie zludzeń, odpuszczę sobie default_smile.png
 

 

Raczej trudno szukać wybitnego grania za kilkadziesiąt zł, nieważne czy to pchełki czy dokanałówki, czy nauszne :)

Pchełki też mają swoją wyższą półkę - Moondrop Chaconne ponoć są świetne, Fiio EM5 też dostały pozytywne recenzje.

 

Pchełki to też jest trochę inne zastosowanie, mają przewagi nad innymi słuchawkami - przede wszystkim wygoda, można je mieć wiele godzin w uszach i nic się nie czuje, po drugie nie izolują, co w pewnych sytuacjach też może być ważne (np. w pracy jak ktoś nie może się całkiem odciąć). Ja np. spędzam w pchełkach po kilka godzin dziennie, choć praktycznie nie używam ich do słuchania muzyki :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zagrają sensownie. Mylisz się. Za 30 - 50 zeta to bym zawsze spróbował...  jakieś dziwne masz podejście...  
Dlaczego dziwne?
Lubię słuchać muzyki. Im lepiej gra, tym bardziej. Po co mam kupować coś, co nie da mi ułamka tego, co już mam? Bo tanie? Kaman :)

Większość dnia spędzam teraz w słuchawkach. Albo nausznych jabrach do telekonferencji, albo w beyerach T1. Mam sentyment do pchełek, ale jakość to priorytet. I tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hammerh34d napisał:

Miałem zenki mx980. Dlatego pytałem czy coś gra lepiej od nich. Nie gra. No to po co? :)

Nie słuchałem mx980, X6 grają bardzo dobrze także ten - kładę na szalę swój słuch ;) 

30 zł vs 500 zł :D 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hammerh34d napisał:

Miałem zenki mx980. Dlatego pytałem czy coś gra lepiej od nich. Nie gra. No to po co? :)

Ja miałem ostatnio te Senki u siebie jakieś 6 lat temu. Wybacz, że nie mogę bardzo precyzyjnie pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hammerh34d napisał:

Z tego co piszecie, to wychodzi mi że żadne pchelki nie zagrają sensownie

Zgadza się, pchełki z racji swojej konstrukcji, nie zagrają jak doki, bo dźwięk z nich nie jest skierowany bezpośrednio do kanału.

Co innego z takimi nakładkami, jak w moim modzie (niestety naturalność średnich trochę traci przez nie), lub w takim kształcie.

Ewentualnie lata temu były takie jakby "pchełki z pałąkiem", które dobrze i blisko kanału się dzięki temu pałąkowi trzymały, ostatnio nie widziałem takich konstrukcji (może słabo szukałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale co to za poruszenie :D

Pchełki to nie jest półka obok, to jest bardziej inny regał niż dokanałowe. Miałem kiedyś właśnie taką ułomność, że słuchałem wyłącznie tego co oferuje bezwzględnie najlepszą jakość i potem połowa sprzętu leżała odłogiem. Wszystko ma swoje przeznaczenie. Ja lubię te pchełki, bo wiem, że się nie rozładują na zimnie i często ich używałem w trakcie wyjazdu na snowboard, gdzie spisywały się super. Izolacji nie potrzebowałem, dźwięk potrafi być naprawdę przyjemny, a pchełki dla mnie są i tak wygodniejsze niż jakiekolwiek dokanałowe. Choć muszę przyznać zdziwił mnie komfort Galaxy Buds+ i dlatego kupiłem nakładki podobnej budowy do pchełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunwa, wyjąłem dziś do posłuchania chyba dopiero trzeci raz yincrowy i już prawa słuchawka nie działa. Co za szajs
Chińska tania jakość. Moje EP01 nie doczekały się praktycznie używania. Po pierwszym telefonie poszły do kosza, bo okazało się że mikrofon nie działa ...

P.S.
W ciągu roku 3 pary słuchawek poszło do kosza a 1 zgubiłem.
1x kabel ułamany przy wtyczce
1x przesłała działać 1 słuchawka
1x nie działający mikrofon
1x hmmmm gdzieś zostawiłem ....

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarły dziś yincrow x6.

Grają dobrze, wszystko co można chcieć od pchełek jest. Pierwszy odsłuch i od razu myśl, mam już takie ....
No to do pudełka z pchełkami, wyciągam, włączam i ... tak, mam już prawie identyczne .... odrobinkę jaśniejsze - RY4S. Tyle, że to może być wpływ gąbek. Muszę trochę pozamieniać gąbki i się okaże.
Niby dobrze ale RY4S są o połowę tańsze i mają normalną wtyczkę kątowa a nie 45*.

Mój subiektywny ranking pchełek.
1. Yincrow x6
2. RY4S - ale przez cenę i wtyczkę zdecydowanie w ogólnej ocenie wygrywają
3. Faaeal Iris v2
4. Fengru mx500 (kmx/lmx)
5. Nicehck me80/b40 vido
6. DIY MX500
7. Feal Iris v1
8. Jcally ep01.
Z tym, że:
- pkt.1 zdecydowanie odstaje cenowo - nie słyszę sensu w płaceniu 2x więcej niż za pkt.2.
- pkt. 7 i pkt.8 zbyt odstają dźwiękowo aby się nimi interesować.

Koniec z zakupami. Pchełek mam dla siebie i dla dzieciaków na długo ....

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irys 2 a x6 - nie licząc kabla .... w irysach 2 jest troszkę mniejsza V i troszkę wyżej nacisk w basie. X6 ma troszkę bardziej dociążony bas i chyba odrobinkę więcej w wysokich.
Ale to są kosmetyczne różnice. W cichym pokoju słychać, na ulicy zapomnij.
Nie widzę sensu płacenia 2x drożej za x6.

Ciekawe czy w ślepych próbach wyłapałbym różnice pomiędzy x6, ry4s i iris2.

Źródło to tidal hifi z HTC10.
Muszę jeszcze posłuchać z Meizu hifi ale to w wolniej chwili.

P.S.
Irys 2 to inny świat niż Irys 1.
Irys 1 - nie ma co sobie głowy zawracać.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka







  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły dziś yincrow x6.

Grają dobrze, wszystko co można chcieć od pchełek jest. Pierwszy odsłuch i od razu myśl, mam już takie ....
No to do pudełka z pchełkami, wyciągam, włączam i ... tak, mam już prawie identyczne .... odrobinkę jaśniejsze - RY4S. Tyle, że to może być wpływ gąbek. Muszę trochę pozamieniać gąbki i się okaże.
Niby dobrze ale RY4S są o połowę tańsze i mają normalną wtyczkę kątowa a nie 45*.

Mój subiektywny ranking pchełek.
1. Yincrow x6
2. RY4S - ale przez cenę i wtyczkę zdecydowanie w ogólnej ocenie wygrywają
3. Faaeal Iris v2
4. Fengru mx500 (kmx/lmx)
5. Nicehck me80/b40 vido
6. DIY MX500
7. Feal Iris v1
8. Jcally ep01.
Z tym, że:
- pkt.1 zdecydowanie odstaje cenowo - nie słyszę sensu w płaceniu 2x więcej niż za pkt.2.
- pkt. 7 i pkt.8 zbyt odstają dźwiękowo aby się nimi interesować.

Koniec z zakupami. Pchełek mam dla siebie i dla dzieciaków na długo ....

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


basu więcej w RY4S czy yincrow x6?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności