Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Perul napisał:

A czy przetwornik siedzi dobrze w obudowie? Jak brak szczelności i są "przedmuchy" między przodem a tyłem, to bas tamtędy wylatuje i ogólnie wrzaskliwie i kartonowo się robi.

Trochę poczytałem o pchełkach DIY i tych przetwornikach, będę walczyć z nimi jeszcze :)
Dziś przelutowałem kabel na lepszy, później się pobawię w strojenie gąbką lub watą etc. Sprawdzę też szczelność. Czym polecasz uszczelniać jakby co?

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... Sprawdzę też szczelność. Czym polecasz uszczelniać jakby co?

Jak duże nieszczelności to "termoglutem" jak małe, to jakimś gumowatym klejem np Supercement.


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na główną stronę NiceHCK, tam miga ich zajawka reklama...😉

 

ps. masz już te Smabaty co stały w Europie?

Edytowane przez janek patufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy w WER Warszawa się pojawiły po 1,5 miesiąca pałętania się po Beneluksie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 12:28, zOrg napisał:

Jakieś porównanie do Monków plus?

Mam podobne odczucia jak kolega janek patufka - monki są cichsze i nieco ciemniejsze. EP01 na pewno mają też większą scenę. Nie mówię oczywiście, że VE są złe, ale póki co odkładam je na półkę i katuję Jcally ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły wreszcie moje Smabaty, ale niedość, że 1,5 miesiaca szly z czego 1 miesiąc w Beneluksie, to jeszcze zamiast 150 Ohm drivera to przysłali podstawowy i do tego uszkodzon. Nie kupujcie w sklepie Smabata

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Przyszły wreszcie moje Smabaty, ale niedość, że 1,5 miesiaca szly z czego 1 miesiąc w Beneluksie, to jeszcze zamiast 150 Ohm drivera to przysłali podstawowy i do tego uszkodzon. Nie kupujcie w sklepie Smabata

No szkoda bardzo 😞

Ja uważam  Smabat ST-10 (takie akurat mam, piewrsza wersja) za całkiem zacne pchły. Jeśli tylko dogadują się z naszymi uszami to jest naprawdę dobrze. Nie wiem jak model ST-10S, bo nie miałem okazji posłuchać. Czytałem tylko na forach, że brzmi trochę gorzej niż 10-ka bez "S".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, paratykus napisał:

No szkoda bardzo 😞

Ja uważam  Smabat ST-10 (takie akurat mam, piewrsza wersja) za całkiem zacne pchły. Jeśli tylko dogadują się z naszymi uszami to jest naprawdę dobrze. Nie wiem jak model ST-10S, bo nie miałem okazji posłuchać. Czytałem tylko na forach, że brzmi trochę gorzej niż 10-ka bez "S".

Te nowe są dwie wersje:

silver - brzmi ponoć gorzej, bo słabszy bas

Gold - niby lepsza od wersji zielonej

Edytowane przez zOrg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek patufka napisał:

Przewiń taśmę do 14 października, kolega @Jaro54 zapodał . Też nad nimi podumałem...😷

dzięki, ale ten typ słuchawek odpada (miałem kiedyś podobne i nie leżą mi w ogóle) 😕 jeśli douszne, to tylko i wyłącznie toleruję klasyczną budowę. Ale widzę, że ciężko będzie coś takiego kupić. Tak więc pewnie skończy się na odbiorniku BT->jack 3.5 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paratykus napisał:

No szkoda bardzo 😞

Ja uważam  Smabat ST-10 (takie akurat mam, piewrsza wersja) za całkiem zacne pchły. Jeśli tylko dogadują się z naszymi uszami to jest naprawdę dobrze. Nie wiem jak model ST-10S, bo nie miałem okazji posłuchać. Czytałem tylko na forach, że brzmi trochę gorzej niż 10-ka bez "S".

A mnie Zdzichu przeszła ochota na zakupy w Chinach. Użeranie się, chyba Polaków zatrudnili ;) Kiedyś nasi sprzedawcy mogli się kultury uczyć od Chińczyków a dziś oni stali się opryskliwi jak polscy sprzedawcy. Za to dostali odpowiedni komentarz i 3x po jednej gwiazdce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem dzisiaj i posłuchałem dwóch kawałków po kilkanaście sekund Jcally EP10, nie da rady wytrzymać, poszły do szafy do grzania.. Dam znać za kilka dni minimum..🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus Krótkie porównanie pchełek:

Tone King Tomahawk - najwęższa i najmniejsza scena, dość wąsko, w porównania z pozostałymi basu prawie nie ma, do tego dość jasna tonacja.

1MORE E1008- dość przyjemne granie nie ma tej jasności dominującej jak w Tomahawkach, basu jest już w miarę jak na pchełki odpowiednio. Przestrzeń większa zwłaszcza na głębokość. W bezpośrednim porównaniu z Tomahawkami jest bardziej muzykalnie, tak przyjemnie, sporo łagodniej na górze.

OSTRY KC08T- Przestrzeń nieznacznie większa na szerokość, głębia już sporo większa niż 1MORE, no i bas, wreszcie jest w ilości odpowiedniej nawet trochę subbasu, ale to dopiero na Ultimie, wcześniej na DX220 brakowało basu. Góra to mocna strona OSTRY jest jej sporo, nawet za dużo w nieodpowiednich zestawieniach.

FiiO  EM5 - Dość podobne do KC08T, trochę mniejsza ilośc basu, niestety subbasu już można powiedzieć że nie ma. Przestrzennie wypadają najlepiej, grają z największą głębią i szerokością. Góry nieco mniej niż w OSTRY, dlatego są bardziej po stronie neutralności, na OSTRY jest jaśniej/ostrzej, EM5 grają nieco dalej.

KC08T są bardziej rozrywkowe takie trochę V, gdzie EM5 są równiejsze, jazz, klasyka to jednak Fiio, elektronika zwłaszcza jak potrzebujemy więcej basu to dobrze napędzone OSTRY.

Wygodą u mnie wszystkie są podobne, trzymają się w uchu, nie czuć dyskomfortu.

FiiO ma wymienne wtyki więc spora przewaga możliwości podłączenia również zbalansowanego. To tak na szybko. Możliwe, że Fiio potrzebują jeszcze trochę czasu, bo są jeszcze nowe, no i sporo zyskują na podłączeniu zbalansowanym, ale porównania były na 3,5mm.

40E0AB4E-B310-4229-AB68-76F4DEEBA34C.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 22:05, janek patufka napisał:

Otworzyłem dzisiaj i posłuchałem dwóch kawałków po kilkanaście sekund Jcally EP10, nie da rady wytrzymać, poszły do szafy do grzania.. Dam znać za kilka dni minimum..🙄

Sam się zacytuję. Jak na razie po kilku dniach grzania to wywalone pieniądze, piszę o EP10. Mulą strasznie rozlanym basem bez wyrazu. Góra schowana jakby pod wpływem środka i dołów. Możliwe, że za krótko jeszcze grały. Odłożyłem je na później. Wróciłem do Skunk Anansie na EP01 z przerabianego przez @requal Ziszana Z3... 😷

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać po prostu tak grają - przerobiłem setki słuchawek i nigdy żadne nie zmieniły nagle sygnatury, niezależnie od ilości przepracowanych godzin (nie licząc uszkodzeń ;)). Choć czasami drobne zmiany, jakie przy wygrzewaniu potrafią się pojawić, są w stanie zauważalnie wpłynąć na nasz odbiór, to jak coś wali basem i ma schowaną górę, to dalej będzie waliło basem i miało schowaną górę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Inszy napisał:

 to jak coś wali basem i ma schowaną górę, to dalej będzie waliło basem i miało schowaną górę :) 

 

To prawda, też tak uważam, nie wierzę w istotne zmiany, trzeba je schować do pudełeczka...  😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To prawda, też tak uważam, nie wierzę w istotne zmiany, trzeba je schować do pudełeczka...  
A ja się przekonałem na przykładzie tfz no3, że może się to zmienić istotnie. Na początku, po początkowym wygrzaniu waliły basem strasznie i góra też nie była najlepsza. Podjąłem decyzję o sprzedaży, nie miałem czasu wystawić. Spróbowałem jeszcze, zostawiłem do wygrzewu na jeden dzień i jest bajka

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły EP01.
Grają fajnie ale ...
Wolę RY4S (mx500) jak też FENGRU mx500.
MX500 są dla mnie wygodniejsze, lepiej leżą. Dźwiękowo inne. Góra i środek ep01 ale dół z mx500. Również połączenie całości z mx500. W EP01 dół za szybko się urywa, przez to może jest czyściej ale po prostu mam odczucie braku dociążenia (wiem, że to pchły).
Muszę jeszcze coś zamówić na koniec roku .... Może monki plus.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

A ktoś słuchał pchełek Moondropa? Bo ciągle jakieś mniej lub bardziej dziwne chińczyki,, a o nich cisza.

 

A jakie masz na myśli..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał:

A ktoś słuchał pchełek Moondropa? Bo ciągle jakieś mniej lub bardziej dziwne chińczyki,, a o nich cisza.

Shiro Yuki. Neutralne, dobra rozdzielczość, bas słaby (jak dla mnie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności