Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, janek patufka napisał:

 

Nie bardzo wierzę... 🤪. Siedzę na zdalnej i zmieniam pchełki słuchając Korteza. Miałem dzisiaj w uszach X6, ekspresso, Iris 2.0, MK32 i TP16. Porównuję do EP01 i wracam do nich za każdym razem. Bronią się poziomem tylko RY4S z mmcx. To tak na szybko.  

Lepsze EP01 od MK32? czy tylko sygnatura bardziej odpowiada? RY4S u mnie przeszły bez echa, głównie za sprawą ergonomii i tej transparentności jak to wcześniej określiłem. Wymagają dobrego źródła bo inaczej pokażą wszystkie niedociągnięcia - zbyt mało uniwersalne wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chyba zawsze dużo zależy od źródła. MK32 to naprawdę basowe słuchaweczki wśród pchełek. Świetna przestrzeń, separacja dźwięków i brzmienie. Niestety, nie pasuje mi jak się zgrywają z AK70. Bo i DAP daje tu sporo przestrzeni, a w połączeniu z  tymi słuchawkami...robi się jako ciężko i niestrawnie... za to z Xduuo X3 II grają wspaniale. Xduuo daje im iskry do zapłonu. Grają razem rewelacyjnie. 

A EP01 jak dla mnie świetnie grają z każdym DAPów, do których je zaprzągłem. Dziś je porównywałem właśnie z RY4S z mmcx, pod AK 70 stawiałbym na RY4S. 

Ergonomia i trzymanie w uszach - bezdyskusyjnie wygrywa EP01. 

tyle ode mnie...🙄 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saudio napisał:

Czy ktoś słuchał Fiio EM5 co oni tam wymyślili? bo w Tomahawkach trochę kabelek zesztywniał i chyba trzeba coś poszukać.

 Moje najdroższe kosztowały 66 $ - WillSound MK32. Fajnie grają z jasnym źródłem. Sporo naprawdę basów, świetne brzmienie. Ogólnie fajne granie. 

EM5 - nie moja bajka. A z tańszych do biura, tramwaju albo gdy żona ogląda m jak miłość RY4S, Yincrow X6 albo RW9, Toneking TP16, Faaeal Iris 2.0 i jakieś jeszcze inne. U mnie często grają Jcally EP01, też polecam za niewielkie pieniądze. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saudio napisał:

Jakie pchełki są teraz na topie brzmieniowo?

Ponoć VE Sun, SimPhonio Dragon D3 czy Rose Maria grają całkiem fajnie...

 

Mi się marzy powrót do Ostry KC08T, ale jednak za mało używam pchełek jak na takie szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em5 słuchałem na meecie we Wro, mi się spodobały. 

Ogólnie pchełki fajnie grają z FiioMusic, ta apka moim zdaniem dobrze wpływa na ich przestrzenną prezentację. - Tak samo było z Em5. 

 

Natomiast najlepszymi w miarę tanimi pchełkami jakie dane było mi odsłuchać imo są Tingo Tg38s. Musiałbym z nimi się wybrać do sklepu i dokonać krytycznego odsłuchu wzgl. EM5. Trochę hajpu na grupie NBBA ( No BS Budget Audiophile) otrzymały ostatnimi czasy pod nazwą Tingo TC200, dotyczy to modelu z tym samym driverem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

Ponoć VE Sun, SimPhonio Dragon D3 czy Rose Maria grają całkiem fajnie...

 

Mi się marzy powrót do Ostry KC08T, ale jednak za mało używam pchełek jak na takie szaleństwo.

Dla mnie KC08T trochę za jasne są, szukam czegoś pomiędzy nimi a 1MORE, dzięki za propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś Dunu Alpha? Pierwsze hybrydowe pchelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę fajne doki. I wykonanie jak na Dunu przystało porządne. Tylko od lat cena utrzymuje się ta sama 175$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 12:13, janek patufka napisał:

 

Nie bardzo wierzę... 🤪. Siedzę na zdalnej i zmieniam pchełki słuchając Korteza. Miałem dzisiaj w uszach X6, ekspresso, Iris 2.0, MK32 i TP16. Porównuję do EP01 i wracam do nich za każdym razem. Bronią się poziomem tylko RY4S z mmcx. To tak na szybko.  

Jak się mają TP16 do X6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zOrg napisał:

Jak się mają TP16 do X6?

 

Spróbuję je porównać, nie chcę czczo popisywać. Będzie ciężko, wracam na tydzień ze zdalnej do mojej fabryki bzdur i wysłodków... 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 22:04, zOrg napisał:

Jak się mają TP16 do X6?

 

Wczoraj podjąłem heroiczną próbę naniesienia w głowie obrazu grania TP16 do obrazu X6. Używałem do tego skanowania AK70. Muza jak zwykle 3 utwory: dens z basem (INNA), REM coś tam z gitarkami i spokojne Cardigans trochę tak unplugged... Nie dałem rady. Nie słyszę szczegółów, różnicy. Fragmentami TP16 mają więcej rozlazłego basu, trochę nie do określenia między środkiem a dołem. Podejdę jeszcze raz, pożyczę dużo jaśniejsze Xduoo X3 II. 🤫

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 14:08, Jaro54 napisał:

W Smabat Store, tam najtaniej znalazłem. Ok 70 $za cały komplet z dwoma wymiennymi driverami

 

Z ciekawości podpytam, nabyłeś? Bo dziś kosztują 45,5 $.  A jeśli je już masz to jak one stoją z basem...? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem, ale od 25 listopada leżą w Liege 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stole Smabat M1 niby Pro (na pudelku tylko M1), trochę je grzeję, trochę w nich słucham. Na początku wydawało mi się, że mało dołu u nich. Rozkręcają się, zestawiałem je z Tomahawkami i EP01, zdecydowanie szerzej, bardziej klarownie i z większą ilością szczegółów w przestrzeni grają. Bas słabszy ale bardziej sprężysty, mniej rozlazły, a ogólnie grają znacznie ciszej. Jako że, jestem na zdalnej słucham smutnych piosenek o niespełnionej miłości Anny Dąbrowskiej... 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, janek patufka napisał:

U mnie na stole Smabat M1 niby Pro (na pudelku tylko M1), trochę je grzeję, trochę w nich słucham. Na początku wydawało mi się, że mało dołu u nich. Rozkręcają się, zestawiałem je z Tomahawkami i EP01, zdecydowanie szerzej, bardziej klarownie i z większą ilością szczegółów w przestrzeni grają. Bas słabszy ale bardziej sprężysty, mniej rozlazły, a ogólnie grają znacznie ciszej. Jako że, jestem na zdalnej słucham smutnych piosenek o niespełnionej miłości Anny Dąbrowskiej... 😏

Ja mam Smabat ST-10, też 32 Ohm. Trzeba je nieźle potencjometrem rozkręcić.

Też je z Tomahawkami porównywałem, ale jak lubiłem "toporki" tak teraz tylko w Smabatach słucham 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 23:56, Jaro54 napisał:

Nabyłem, ale od 25 listopada leżą w Liege

To nie mam najgorzej. Moje od 30 też leżą w Liege. Najdziwniejsze, że wtyczki do fostexów zakupione 10 dni później już doszły(również przez Liege). Jakieś cło będzie czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności