Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie do pchełkarzy: czy jest jakaś ogólna zasada mówiąca o tym, że w pchlach jest wygodniej spać niż w dokach lub na odwrót? Czy to jednak zależy wyłącznie od modelu pchłów lub doków?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka dni temu zgubiłem moje PT850 :( Jak na złość na allegro już ich nie ma. Gdyby ktoś chciał sprzedać swoje proszę o info na pw.

 

Na alim nadal dostępne w tej samej cenie ;) Jak byś chciał czarne to weź mu zaznacz jakoś konkretniej w wiadomości bo ja wybrałem czarne a przysłał i tak białe

 

http://www.aliexpress.com/item/MEIZU-PT850-mega-bass-earphone-3-5mm-headphones-In-ear-headset-for-PC-MP4-Mobile-Phone/791538361.html?spm=2114.01020208.3.2.zxUh8N&ws_ab_test=201526_4,201527_4_3_2_1_5_4,201409_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do pchełkarzy: czy jest jakaś ogólna zasada mówiąca o tym, że w pchlach jest wygodniej spać niż w dokach lub na odwrót? Czy to jednak zależy wyłącznie od modelu pchłów lub doków?;-)

Zależy od modelu i obudowy, wiadomo

 

Aha, weź ktoś coś skrobnij na temat tych Meizu, jak to to gra

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od modelu i obudowy, wiadomo

Jest jeszcze jeden czynnik, przynajmniej w moim przypadku - w pierwszej fazie snu zaczynam się pocić, a co za tym idzie kanały słuchowe pocą się również.

W dokach powstaje wtedy w uchu swoisty mikroklimat, niezbyt zapewne zdrowy, dla przetworników również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam takie pytanie do pchełkarzy: czy jest jakaś ogólna zasada mówiąca o tym, że w pchlach jest wygodniej spać niż w dokach lub na odwrót? Czy to jednak zależy wyłącznie od modelu pchłów lub doków?;-)

Zależy od modelu i obudowy, wiadomo

 

Aha, weź ktoś coś skrobnij na temat tych Meizu, jak to to gra

 

 

Jak dla mnie płaska średnica z wycofanym dołem, fajna nie kłująca góra. Grają na pewno lepiej niż pchełki od sansy zip, z innymi budżetowymi nie mam porównania. Za 15 zł dobry deal ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie trochę zmulone granie, przegrywają z Meizu wyraźnie, ale jak dla mnie najwygodniejsze pchełki jakie przymierzałem, a ogólnie moje uszy nie trawią się z pchełkami. Gdyby nie krótki przewód (chyba 1m), to bym sobie je zostawił na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Widzę, że dobrze trafiłem bo znowu mam rozterki moralne co kupić. Jako, że słuchawki BT sobie wybiłem z głowy, doków nie powinienem używać i bardzo nie lubię to wracam do tematu pchełek. Tutaj tylko kilka ale: małe, wygodne (z naciskiem na wygodne do małych uszu, wszelkie AKG i Sennheiser powyżej 15mm mi uszy krzywdzą), jasne, nie zbasowane, z dobrą separacją i max 200zł.
W ringu:

- Sennheiser MX980/985 - ceny zabijają więc myślę, że odpadają??
- Cresyn C500E - według wszelkich recek do metalu i klasyki się nadają więc metal symfoniczny powinien dobrze grać?? Minusem jest natomiast fakt, że tylko jeden sprzedawca na eBayu je ma i cholera wie czy oryginał.
- SM EP30 - powiadają, że jak C500E ale wygodniejsze i mniejsze, to mi się podoba ale czy brzmienie faktycznie jest jak w C500E?? Z plusów fakt, że od ręki są tu w sklepie dostępne.
- MrZ Tomahawk - piszecie, że jak MX980 ale kolejne, niedostępne prawie nigdzie a nawet jeśli to nie ma mowy o jakiejkolwiek gwarancji itd.

- AKG K318 - używałem K316 i grały ładnie, trochę płasko ale do zniesienia, kolejne już prawie niedostępne i dosyć duże.

Co do okablowania to raczej i tak po zakupie pójdą pod lutownicę bo kabel z mikrofonem będę chciał wlutować więc każde poza K318 dostaną przeszczep więc nie ma znaczenia. Ważne, żeby to ładnie grało i ucho od tego nie napuchło (od PMX70 puchną ale w nich kopułka ma ponad 16mm średnicy).
Pomożecie??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niezłe są, sam ich nie sprawdzałem

 

Jakby ktoś chciał, fajne źródło informacji na temat pchełek. Sporo fajnych mieli przewija się przez ten temat

 

http://www.head-fi.org/t/441400/earbuds-round-up-update-april-25th-2015

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EP30 dostałem i przetestowałem. Na pierwszy rzut oka: sama kopułka nieźle wykonana, kabel za to jak w słuchawkach za 15zł. Faktycznie małe, ładnie leżą w uchu, okaże się jak na dłuższą metę. Co do dźwięku to faktycznie jasne, dosyć mała scena, lekki brak niskich tonów ale założenie gąbeczek lekko to maskuje jednakowo z drugiej strony przytłumiając dźwięk ale coś za coś. Niezła separacja jak na pchełki choć może to złudzenie spowodowane małą sceną. Dźwięk ogólnie czysty i jak najbardziej znośny.
Porównując do K314P i PMX70 bo tylko takie obecnie w domu pchełki mam to mniejsza scena niż K314P i sporo mniejsza niż w PMX70, z lekka czystsze brzmienie niż AKG i porównywalne z Sennheiser. Góra lepsza niż w K314P, środek porównywalny, dół ciężko powiedzieć. W porównaniu do Sennheiserów środek i dół słabiej ale góra na korzyść EP30.
Ogólnie poza słabym kablem (pewnie i tak go zmienię), małą sceną i lekkimi problemami z górą bez założonych gąbeczek (lekko brzęczy i jakby się dźwięk gubił) to za tą cenę nie mam więcej zastrzeżeń. Zobaczymy jak będą się sprawować po wygrzaniu, no i oczywiście podczas dłuższego używania.

Edytowane przez Chamelleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AKG k319 lecz pianki za dużo mi zabierały wiec wyciąłem otworek :D o i teraz mi się podobają :) swoboda dźwięku ahhh
Od razu mówię radzę mały otworek wycinać i zakładać odwrotnie, fabrycznym otworem do uszu.

 

Teraz będą odsłuchy ale już dźwiękowo okej a wygoda nie cierpi jak bez pianek (ostre krawędzie).

gallery_39810_531_154867.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooobra, skoro to fanklub pchełek to wypadałoby żeby wszyscy, którzy tu wejdą wiedzieli, że :

 

Sennki MX 980, 985 to najlepsze pchełki na świecie :ph34r:

To jest dźwiękowo król pchełek.

 

The end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play, daj spokój. Za to "ponoć" mam zapłacić 1280 $ ???

 

edit : korekta - niżej stoi, że 128$

 

Sam sobie kupuj :P

;)

 

Przerzuciłem mnóstwo pchełek - Mx-y królem "som" i basta.

 

Przyznaję - MrZ Tomahawk nie słuchałem, ale wiem od Ciebie, że to podobna liga, potem chyba długo, długo ... nic.

 

Mx-y mam ponad 2 lata. Nic się z nimi nie dzieje. Regulowany wtyk jak nowy. Jedynie strzał w stopę to z tym ciężkim potkiem, ale regulacja głośności działa ze wszystkim co udało mi się podpiąc więc żeby nie grzebać po kieszeniach jak do mnie mówią, wystarczę, że ściszę ( tak więc przydaje się ).

 

Jak gdzieś wyhaczę jeszcze MX-y to kupię na zapas. Schowam i niech leżą ...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapas weź tomahawki :) ja 300-ohmowych pchełek nie chcę, nie widzi mi się latanie z kanapką. Ale gdyby nadarzyła się okazja, to byłbym pierwszy, który by je tutaj sprawdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapas weź tomahawki :) ja 300-ohmowych pchełek nie chcę, nie widzi mi się latanie z kanapką. Ale gdyby nadarzyła się okazja, to byłbym pierwszy, który by je tutaj sprawdził :)

 

Jak ktoś kupi to ja też chętnie sprawdzę. Darmowo porównam z MX-ami ;)

Tomahawki mam na uwadze. Jednak wypatruję na horyzoncie jakichś MX-ów. Może ktoś znajdzie zapomniane w szufladzie i wrzuci w Komis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności