Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, emadine napisał(a):

Jcally ep01 za 8zl ;)

PS Jak one grają będzie wtopa ? 😁

Jeśli chodzi o SQ, to podobnie jak sporo droższe Iris 2, natomiast mają więcej basu i łatwiej mi je ułożyć w uchu. 

 

Do mnie niedawno przyszły te 2 pary zamówione do eksperymentów, ale jeszcze nie miałem okazji nawet rozpakować, więc nie wiem nawet wersja z jakim kablem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, emadine napisał(a):

one są takie jakoś metaliczne czy mi się wydaje ?

Moje to są metaliczno-midbasowe. Zresztą tak skrajne opinie spotkałem na temat tych słuchawek że jestem pewien że lądują rożne przetworniki. 

Było tu trochę na ich temat już z rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ostatnich nabytków ze sklepu yuming Store. Ładne i ładnie grające. Strasznie fajny punktowy bas. Na zdjęciu z Z3. Warte zakupu.

 

https://tiny.pl/wjzwn

 

0454bbaaf446dd589ca6bb0255e291bb.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez janek patufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.01.2023 o 13:06, Birken napisał(a):

Zresztą tak skrajne opinie spotkałem na temat tych słuchawek że jestem pewien że lądują rożne przetworniki

A mi się wydaje, że to kwestia ułożenia w uchu, mi się udało uzyskać zarówno dźwięk chudy i chyba trochę metaliczny, ale również  dość basowy i z lekkimi brakami w wysokich tonach. 

W każdym razie pare dni temu, po kilku eksperymentach z filtrami (filcami, gąbkami, taśmami klejącymi) udało mi się uzyskać z nich dźwięk taki, że "wyrywają z kapci". Jest nawet niski bas, może nie w najwyższej ilości, ale słychać jak "wachluje" :) .

 

Tutaj pytanie do was, czy jest coś grającego podobnie, też z większym przetwornikiem, ale z odpinanym kablem?

Niby EP05 https://pl.aliexpress.com/item/1005004784963295.html mają odpinany kabel, ale są totalnie otwarte z tyłu, więc na pewno będą grały inaczej (przetworniki na 99% mają ten sam co EP01).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

Niby EP05 https://pl.aliexpress.com/item/1005004784963295.html mają odpinany kabel,

o ile mi dobrze wiadomo to jest jakiś spartolony mmcx i nie pasuje żaden inny kabel. 

Eeeeee no nie wierzę że nie dasz rady EP01 na mmcx przerobić 😉

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

mi się udało uzyskać zarówno dźwięk chudy i chyba trochę metaliczny, ale również  dość basowy i z lekkimi brakami w wysokich tonach. 

mi się z nimi nic nie udało dobrego stworzyć. A leżą idealnie jak żadne inne.  

Dobra scenę mają fajną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego...???? Były tu u nas na forumie opisywane.

 

https://tiny.pl/wnxv2

 

Ja mam takie ale nie wiem jaki tam jest przetwornik, dobre są - https://tiny.pl/wnxbf

 

Mam też jeszcze Yinyoo BK2. Też są/były dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 12:12, Birken napisał(a):

mi się z nimi nic nie udało dobrego stworzyć. A leżą idealnie jak żadne inne.

Bo to w nieidealnym ułożeniu te inne doznania dźwiękowe. Zasadniczo trzeba skierować przetwornik w stronę kanału, do tego fajnie jak się jeszcze w miarę uszczelni, wtedy to nawet bas jest konkretny.

 

13 minut temu, emadine napisał(a):

@Perulpochwal się tym modem ep01

Robiłem fotki, więc pewnie niedługo opublikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszy lubią pchły wyjątkowo (czego nie potrafię już napisać o dokach) i jestem zadowolony z ep01 - tak z komfortu jak i grania.

Czytałem tyle rozmaitych opinii o nich, że nie sądzę aby te różnice wynikały tylko z samego ułożenia w uchu. Sam się wstrzymałem z zakupem zapasowej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chłopaki szukam pchełek które są otwarte i grają trochę jak słuchawki nauszne, otwarte. 

Jest coś takiego w ogóle na rynku?

 

Chodzi mi o to, żebym mógł słuchać muzyki i nie musieć wyciągać słuchawek z ucha kiedy moja ukochana będzie chciała ze mną zamienić parę słów? Wyciąganie ER4XR jest "uciążliwe" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FranticPhil napisał(a):

Chłopaki szukam pchełek które są otwarte i grają trochę jak słuchawki nauszne, otwarte. 

Jest coś takiego w ogóle na rynku?

 

Chodzi mi o to, żebym mógł słuchać muzyki i nie musieć wyciągać słuchawek z ucha kiedy moja ukochana będzie chciała ze mną zamienić parę słów? Wyciąganie ER4XR jest "uciążliwe" :D

Przecież Ety możesz na triflange'ach umieścić na brzegu ucha i słuchając muzyki nawet rozmawiać. Oczywiście nie jest to poziom dźwięku jaki na prawdę mają ale da się tak słuchać. Często w pracy tak robię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nigdy pchełek nie miałem (a te co używałem za dzieciaka to już niepamiętne czasy dla moich uszu).
Widziałem na necie że są pchełki "otwarte" i zwykle. Nie znam się na tym wcale i nie wiem czy ma to wpływ na brzmienie i komfort używania.
A co do ety to używam choinek ale sęk w tym że jak już je włożę do końca to wyjmowanie ich mi się nie uśmiecha


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności