Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

 
Ja zamówiłem 2 sztuki Kbear Stellar, obie były wadliwe. Więc zbyt pozytywnej opinii o nich nie mam
 
Używam głównie FAAEAL Iris 2.0, nieźle grają jak na pchełki, może nie do krytycznego słuchania muzyki, ale do YouTube czy audiobooków używam ich codziennie. A wykonanie jest po prostu niewiarygodnie dobre jak za coś tak taniego.
 
1689524660_FaaealIris2.0.png.131d2c3c67816329ea8d56a58af42e0b.png
 
 
Posiadam tak FAAEAL Iris 2 jak i Open Heart OH 066 i jeśli wykonanie Iris 2 jest poprawne tak OH 066 to już premium.
Kabel jest co najmniej 2 razy grubszy, spliterem jest sporej wielkości kulka. Ogólnie całość wygląda o wiele lepiej.
Co do dźwięku to bardzo subiektywnie pisząc są podobne a cena zakupu taka sama czyli koło 50 zł.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hustler napisał:

@FeX Weź mnie nie strasz, bo zamówiłem JCALLY EP01 i Headroom MS16 - czekam tylko aż Chińczyk ręcznie cenę obniży. Bardzo możliwe, że są bardzo duże rozbieżności pomiędzy konkretnymi egzemplarzami - ja nawet nie napiszę co z moimi Stellarami było nie tak, bo po prostu grały jak pchełki z kiosku za kilka zł tzn. płasko, zero dynamiki, brak basu.

 

Nie wiem, ja kupiłem JCALLY EP01 z polecenia pana parufki :D Jak przyszły to zawód totalny i to najgorsze pchełki jakich słuchałem. Straszną mają barwę, jaskrawo-basowe, bardzo nieprzyjemne i do tego grają za głową... człowiek by się chciał aż obrócić xD

4 godziny temu, paratykus napisał:

Nie ma,że boli, bo ma boleć ... Muszą być rozbieżności ... Kontrola jakości to dodatkowy koszt, bo trza "Jackie Chana" postawić, żeby "szajs" oddzielił od Prawdy. Albo wejdziecie na wyższy pułap (kasa), albo będziecie bujać się w nieskończoność, co rozumiem  i swoją chuderlawą klatą popieram, ale jak się chce więcej za mniej, to znaczy, że niepostrzeżenie zostało się przemielonym przez marketingową maszynkę do mielenia ...

 

Spokojnie :) Ja z tej mojej listy 11 par to nie poleciłbym nikomu może 3-4 par, reszty naprawdę da się słuchać, a 3-4 pary to już z przyjemnością, więc nie ma tragedii.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khem... 30 vs 59 to nie zupełnie tyle samo. Jakbyś miał wenę opisz proszę te OpenHeart. Dźwiękowo głownie bo resztę widać. 066 to te co sitko mają czy te bez?
Oh 066 są specyficznymi słuchawkami. Gdy słuchamy tylko dla przykładu gitary akustycznej to poza standardowym wychwytywaniem tracąnia palcami strun słuchać także puknięcia w pudło rezonansowe tak, że rozdzielczość stoi na wysokim poziomie ale ... problemem jest bass bo w moim odczuciu jest bardzo słabo kontrolowany. Ma tendencje do zalewania pozostałych pasm. Oczywiście słychać pasmo średnie i wysokie ale mniej są one szczegółowe i rozdzielczość zanika.
Do oglądania filmów te słuchawki są naprawdę dobre ale już muzyka, w której pojawia się bass ulega zmianie i ten ostatni wysuwa się do przodu. Myślę, że moje opinie nawet odrobinę nie są miarodajne bo za źródło służy Huaweia p10.

ps. Tak mają sitko po którego zakryciu np palcem dźwięk staje się dziwny.
ps1. Opinie podaje po około 10 godzinach a same słuchawki mają standardowe gąbki z zestawu.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FeX napisał:

 

Nie wiem, ja kupiłem JCALLY EP01 z polecenia pana parufki :D Jak przyszły to zawód totalny i to najgorsze pchełki jakich słuchałem. 

 

Taki chiński totolotek... Dla mnie, wg mnie wyższa liga chińskich pchełek... 🤪     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FeX napisał:

Nie wiem, ja kupiłem JCALLY EP01 z polecenia pana parufki :D Jak przyszły to zawód totalny i to najgorsze pchełki jakich słuchałem. Straszną mają barwę, jaskrawo-basowe, bardzo nieprzyjemne i do tego grają za głową... człowiek by się chciał aż obrócić xD

Najlepsze pchełki na świecie pod względem ergonomii. 

Dźwiękowo mają masę wad, coś tam już pisane było w tym temacie. I o ile z "jaskrawo-basowe" się z grubsza zgadzam (bo basu one maja średniego w sam raz za to niższego mało) to co do sceny absolutnie nie. Wrażenia całkiem odwrotne mam one własnie sceną mi imponują to ich największy dźwiękowy atut. Nawet modyfikować się boję własnie ze względu na ta scenę by nie zepsuć :P 

Na pewno nie wkładasz odwrotnie? 😆

Ja bym chciał takie EP01 ale grające jak takie odmulone Vido. Nic więcej mi nie potrzeba.

 

Maj frend....

3cb03ee7438b8d56c7e53790ed28.jpg

 

 

 

12 godzin temu, Matador napisał:

. Tak mają sitko po którego zakryciu np palcem

Ja muszę zakupić te drugie bez sitka własnie. Podoba mi się ich kształt, jest bardzo podobny do EP01 więc powinno być wygodnie. Cena jest wyższa ale to akurat o niczym nie świadczy. 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FeX napisał:

W sumie to one brzmią jakby im ktoś fazę odwrócił

Właśnie to Ci miałem napisać, jak przeczytałem Twój pierwszy wpis o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły do mnie X6. Na początku dość jasne granie, porównywalne z Irisami 2, ale po kilku godzinach grania góra znacząco się uspokoiła. Tak jak grają obecnie to w sumie mogłoby już zostać, bo ciężko się do czegoś przyczepić, aczkolwiek mam problem natury anatomicznej, trzeba się mocno nagimnastykować, żeby lewa miała bas taki jak prawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

Wczoraj przyszły do mnie X6. Na początku dość jasne granie, porównywalne z Irisami 2, ale po kilku godzinach grania góra znacząco się uspokoiła. Tak jak grają obecnie to w sumie mogłoby już zostać, bo ciężko się do czegoś przyczepić, aczkolwiek mam problem natury anatomicznej, trzeba się mocno nagimnastykować, żeby lewa miała bas taki jak prawa.

:) tylko kabelki pozmieniasz i będzie cacy..

Który kolor?

A  i ważne że mają ten bas..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hibi napisał:

tylko kabelki pozmieniasz i będzie cacy..

kabel jest niewymienny, ale przecież to i tak nie wpływa na złe dopasowanie lewej do ucha.

7 minut temu, hibi napisał:

Który kolor?

niebieskie

7 minut temu, hibi napisał:

A  i ważne że mają ten bas.

Mają :) , ale Irisy z gumowymi nakładkami też mają i to więcej (i na pewno góry mniej) - zanim X6 przyszły "musiałem" pobawić się w modowanie Irisów i wyszło całkiem dobrze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hustler napisał:

To takie obwódki czy skrzydełka z aliexpress?

Z aliexpress, takie, które formują taki "dziubek" do wnętrza kanału (coś w stylu "japkowych" pchełek). Tylko one same bardzo mocno redukują górę i robią średnicę taką pudełkową, żeby to zniwelować (zwłaszcza te dziwne średnie) to włożyłem do wnętrza kawałki gąbki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu tylko tak zostawię. Porównanie 11 par pchełek.

Skala ocen oczywiście względna, także najlepsze słuchawki z zestawienia otrzymują 5, gorsze wiadomo. Jeśli pojawią się lepsze od tych to oceny też polecą w dół :D

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/17zptY7h1DzUo2uEby8O-RXfTetFFlG-yxEzsayobGa8/edit?usp=sharing

Edytowane przez FeX
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednych i drugich bym drugi raz nie kupił :D

Właśnie z tymi dwoma parami tj. Stellar i MS16 miałem najwięcej problemów, jak je ocenić, bo każda z tych par ma swoje bolączki. Za pierwszym odsłuchem Stellary mi się nawet spodobały. Za drugim i trzecim już nie bardzo, a MS16 mam od dawna i od dawna nie byłem z nich zadowolony :D

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilov3 napisał:

znana Wam jest różnica między fengru diy emx500, a fengru diy emx500s?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego, co pamiętam to na head-fi pisali, że „s” gorsze niby kłujące

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dociążonym pchełkom potrafię więcej wybaczyć niż tym równiejszym. Nie ma co ukrywać, że mało które pchełki potrafią fajnie zejść, wypełnić dół, a jeśli do tego nie kuleje nic w reszcie to już robi się ciekawie.

Przez długi czas Qian69 były moimi najlepszymi pchełkami i przyzwyczaiłem się do ich lekkiego grania. Z dniem jak przyszły Yincrow X6, przestałem słuchać Qianów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dla mnie słuchanie i porównywanie 11 par słuchawek na raz to trochę za dużo.

Tak naprawdę najlepiej jesteś w stanie porównać 2 pary słuchawek, tj. jedne po drugich.

Spośród 11 par, można utworzyć 55 par bez powtórzeń, czyli porównanie musiałoby zachodzić 55 razy żeby porównać każde z każdymi :D

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności