Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie jedna rzecz zastanawia. Zawsze, jak trafię na fajne, basowe pchełki, to one wszystkie grają jak zza koca. Jakaś dziwna przypadłość, że KAŻDY model ma jakieś wybicie na wyższym basie, które powoduje muła mimo fajnej rozdzielczości na górze i braku schowanej wyższej średnicy. Zamówiłem teraz memt T5 z nadzieją, że budowa słuchawek sprawi, że tutaj nie będzie tego problemu. I zonk - jest mniejszy, ale dalej muł. I nie wiem, czy to wina budowy moich uszu, czy po prostu basowe pchełki już tak grają i inaczej nie da się ich zestroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za JCally EP01. Na razie bez gąbek. Oczywiście głównie chodzi o przycięcie góry, która gra czysto, dynamicznie ale jest za głośna. Mają dwa piki: na 5.5k i 8k. Co ciekawe jest spora różnica między lewą i prawą. Mała górka na basie, ale niewiele to daje. Bas bywa nawet przyjemny pomimo tego, że jest pozbawiony szczegółów. Niestety u mnie gitara basowa jest nieciekawa.
Środek jest bardziej normalny niż w MX500. Słucha się całkiem przyjemnie.
Załączam plik konfiguracji EQAPO, bo nie dałem rady filtrem graficznym tego zrobić.
Jcally EP01 gołe EQ.PNG

Jcally EP01 gołe.txt

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Play napisał:

Mnie jedna rzecz zastanawia. 

To przestań celować w najtańsze konstrukcje :) I nie żeby nie mogły dobrze zagrać, po prostu są strojone pod przeciętnego słuchacza, który często lubi misia. A lepiej zrobić coś, co się spodoba i sprzeda, niż wchodzić w rynek bardziej "audiofilski".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Inszy napisał:

To przestań celować w najtańsze konstrukcje :) I nie żeby nie mogły dobrze zagrać, po prostu są strojone pod przeciętnego słuchacza, który często lubi misia. A lepiej zrobić coś, co się spodoba i sprzeda, niż wchodzić w rynek bardziej "audiofilski".

Co prawda na 88-ej stronie, ale w końcu ktoś to powiedział.

Inszy na prezydenta !

😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rhalf napisał:

chodzi o przycięcie góry, która gra czysto, dynamicznie

no ja ta górę inaczej widzę. Wyższa średnica i góra to najgorszy element tych słuchawek dla mnie. Niska i wyższy bas bardzo fajne. A najbardziej to mi się chyba scena podoba co razem trochę dziwne. Nie będę miał czasu w najbliższym tygodniu ale w następnym spróbuję coś zmodyfikować/popsuć.

Czy ten pik i brak subbasu to aby na pewno nie wina zbyt ciasnej obudowy? Nie znam drugich tak małych i tak zamkniętych jednocześnie. No ale ja tylko pytam bo za głupi jestem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

To przestań celować w najtańsze konstrukcje :) I nie żeby nie mogły dobrze zagrać, po prostu są strojone pod przeciętnego słuchacza, który często lubi misia. A lepiej zrobić coś, co się spodoba i sprzeda, niż wchodzić w rynek bardziej "audiofilski".

Powiedziałeś głośno to, co mi od dawna chodzi po głowie ;(

 

 

;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej czytam o czymś innym jak moje EP01 🤣. Ale po tych wszystkich opiniach nie kupię kolejnych na zapas bo mam jeszcze ms16 i inne do "tyrania" za kilka $... ;)

Jak chcę czegoś lepszego to mam swoje Willsound za ok 50$ grające klasę wyżej a za więcej wolę zakupić jakieś nauszne bo i tak różnicę usłyszę dopiero ze sprzętu stacjonarnego w domu.

 

@Play Memt T5 już miałeś chyba poprzednio bo wspominałeś wcześniej, że gąbki w nich niwelują suchość?? w każdym razie muła w nich nie doświadczam. Są? jeszcze Memt T3 z lepszym basem i cieplejsze ale nie mogę ich namierzyć w sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 20:49, Play napisał:

na fajne, basowe pchełki, to one wszystkie grają jak zza koca.

 

Nieśmiało zapytam, które zza koca ? Pytam, bo może jakieś mam..??? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Birken napisał:

no ja ta górę inaczej widzę. Wyższa średnica i góra to najgorszy element tych słuchawek dla mnie. Niska i wyższy bas bardzo fajne. A najbardziej to mi się chyba scena podoba co razem trochę dziwne. Nie będę miał czasu w najbliższym tygodniu ale w następnym spróbuję coś zmodyfikować/popsuć.

Czy ten pik i brak subbasu to aby na pewno nie wina zbyt ciasnej obudowy? Nie znam drugich tak małych i tak zamkniętych jednocześnie. No ale ja tylko pytam bo za głupi jestem. 

I się nawet zgadzam. Muszę sprostować, że u mnie ta dynamika jest głównie na środku pasma, a skraje leżą. Przez górę miałem na myśli takie rzeczy jak ranty, dzwonki, czyli wszystko co ma impakt ale nie pobudza tego nieszczesnego 8-10 k. Talerze już mają ten problem. Niezależnie czy w gąbkach, czy z EQ to jest z nimi tak sobie. Podobnie jest z basem - atak (który w zasadzie składa się ze średnich tonów) jest szybki i sprężysty, ale potem słychać basową zamułę. Po otwarciu obudów (co jest bardzo łatwe - można otworzyć palcami, z wyczuciem) robi się cieplej, ale nic się nie poprawia... Po prostu trochę większy muł. Nadają się na średniaka do IEMów :D
Balans tonalny w gąbkach jest faktycznie całkiem spoko. Już czaję to "sympatyczne" brzmienie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janek patufka napisał:

 

Nieśmiało zapytam, które zza koca ? Pytam, bo może jakieś mam..??? 🙄

Pierwsze pod ręką - wszystkie Monki, poza espresso (tych nie brałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Play napisał:

Pierwsze pod ręką - wszystkie Monki, poza espresso (tych nie brałem)

 

Dokładnie tak jak mówisz, ja mam espresso, to samo wrażenie spod koca. Ale już taniutkie Faaeal Iris 2.0 tak już nie dają. Mam sporo z czystym brzmieniem nie spod koca lub szklanej ściany z przychodni w 1984 r. ... Wklejałem wcześniej linki do ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espresso w balansie czy nie? Bo one zupełnie inaczej grają. Bloody Orange też niezbyt misiowate, ale pod względem ergonomii są dla mnie koszmarem.

I jakby co, ze zwykłych i Plusów można sporo wycisnąć zmieniając kabel, bo na oryginalnym dynamika jest mocno zduszona.

 

A z tych, co koca nie mają, to na pewno Ostry KC08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Inszy napisał:

Espresso w balansie czy nie?

A z tych, co koca nie mają, to na pewno Ostry KC08.

 

Mam, sprzedaję 2,5 mm.

A te Ostry mają bas jakiś..?  Bo czytałem, ze trochu słabo..

 

Inne, które nie mają kocyka, ścianki ze szklanych cegłówek to Tomahawki, Toneking TP16, Ks Beznazwy 🙂, TY hi-z 32 Ohmy, RY4S...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

⬆️ szalona cena!

 

Powiedcie mi drogie mordeczki, co mi zaproponujecie na zastępstwo RY4S? Mam wersję z odpinanym kablem, 32 Ohm. Przeczytałem kilkanaście ostatnich stron tego tematu i w sumie nic ciekawego nie wyczytałem (w kwestii zastępstwa).

 

Dźwiękowo słuchawki są bardzo ok i pasują mi, ale nie pogardzę czymś lepszym. Chciałbym spróbować czegoś innego z tego względu, że niezbyt dogadują się z moimi uszami - jak to już wspomniał mi @Inszy to przez ich konstrukcję, jemu też takie nie leżą. Czego bym oczekiwał? Może czegoś mniejszego? Fajnie by było mieć nadal odpinany kabel. Używam pianek i raczej będę nadal używał, więc też muszą pasować. Cenowo fajnie by było pozostać na pułapie RY4S, ale jak będzie drożej a będzie warto, to spróbuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x X x napisał:

⬆️ szalona cena!

 

Powiedźcie mi drogie mordeczki, co mi zaproponujecie na zastępstwo RY4S? ....ale jak będzie drożej a będzie warto, to spróbuję ;)

 

mordeczka - Willsound MK32

 

🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności