Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Inszy napisał:

Bo stwierdziłeś, że byś dyskutował z tym, że pchełki za 8-10 dolarów nie dadzą najlepszego dźwięku do 200 złotych.

Żeby to stwierdzić, trzeba zebrać pchełki z obu przedziałów cenowych i je ze sobą porównać. Inaczej żadnej dyskusji nie ma.

 

Niech i tak się stanie... Polecę przekrojowo, wielopłaszczyznowo i wielotorowo:

 

a) najtańsze acz dobre: Jcally EP01 ze sklepu Smabat Store za mniej niż 7 $;

b) trochę droższe lecz również bardzo dobre: TG-38S DIY ze sklepu Chittys Store za około 13,5 $;

c) z aliexpress droższych za 60 $ i lepszych nie znam, nie mam. Szkoda mi kasy i nie ryzykuję już. Szczerze od serca każdemu kto lubi słuchać muzy polecam gorąco najlepsze urządzenie jakie posiadam do odsłuchiwania kawałków muzycznych bez podziału na kategorie czyli Willsound MK32 indonezyjskiej firmy rholupat...za 66 $ z przesyłką.

 

🙄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, janek patufka napisał:

z aliexpress droższych za 60 $ i lepszych nie znam, nie mam

 

I to wyczerpało temat dyskusji o jakości dźwięku w porównaniu przedziałów cenowych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rhalf napisał:

Zaczekaj aż przetestuję te Beryle ;)
Te wyglądają na wygodne: trąbki 35zł bez kabla.15-4mm-Metal-Flat-Earphones-Customized-Pure-Copper-Housing-MMCX-Detachable-Earbuds-MX500-Speaker-unit-DIY.jpg

To mmcx czy 2pin złącze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się przegląda te oferty. Nigdy się nie kończą i są perełki. Np. te obrazki poniżej:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001315254386.html



SPOILER: Sprawdziłem co to za kość opisana w słuchawce... To sterownik ładowarki USB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rhalf napisał:

Fajnie się przegląda te oferty. Nigdy się nie kończą i są perełki. Np. te obrazki poniżej:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001315254386.html: Sprawdziłem co to za kość opisana w słuchawce... To sterownik ładowarki USB 

Ja mam o podobnym kształcie Senfery PT-25, niestety nie trzymają się zbyt dobrze w uszach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał:

A tak w w skrócie jak te PT-25 grają?

Miał ktoś SENFER KP120? Bo chwile nawet na allegro ze 3 oferty były ale niewiele słyszałem o nich. 

 

Niewiele Ci pomogę odnośnie PT-25, mimo takich gumek osłonek siedzą bardzo luźno w uszach. Właściwie to ledwo siedzą, mam uczucie, że wypadają. Z tego powodu nie poświęciłem im zbyt dużo uwagi. No i też krótko je wygrzewałem, bo od początku - nie dla mnie. 😶  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło zgrozo jak zwykle. A mam takie Philipsy SHQ1400 i one właśnie z takimi gumkami bardzo dobrze się trzymały a ich gumki założone na inne słuchawki dobre są dla dźwięku. No ale właśnie wszystkie gumki kupione prze zemnie od chińcow albo kaszanią dźwięk albo się nie trzymają albo jedno i drugie. Jeszcze to mi pasuje spróbować https://pl.aliexpress.com/item/4001146948880.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.57002e0e7JdkMA

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły przychodzić paczki.
DIY MX500 Heavy Bass ze sklepu Jietu.
Kupiłem je dla obudów, ale jednak zostawię. Nagie mają typowy balans pchełek - krzykliwy, zimny dźwięk, ale w tym wypadku z potencjałem technicznym. Bas obecny, punktowy, taki z lekkim rolloffem.. Raczej się go czuje niż słyszy. Jest wyrazista faktura, a nawet jakieś ciałko. Środek czysty, ma gładkość i nawet czasami detale. Góra ma problemy z "esami" i jest generalnie przesadzona. Stereofonia potrafi zaskoczyć. 
Obudowa MX500, więc duża; kabel dobry, nie plącze się; w zestawie piórniczek i jeden rodzaj gąbek.

W gąbkach jest wygodniej, dźwięk łągodnieje, ociepla się i jest naprawdę strawny. Ogólnie całkiem przyzwoite pchełki za 30zł. Mogę z nim żyć.

Załączam EQ zrobione na słuch do słuchawek bez gąbek. Nie starałem się ich neutralizować, tylko z grubsza przyjemnie nastroić. Jest tam przesadzone podbicie basu, które lepiej wypłaszczyć conajmniej o połowę. 

Są też JCally EP-01. Pierwsze wrażenia z dźwięku takie sobie. Barwa podobna, ale bas zdecydowanie przegrywa. Natomiast co mnie uderzyło... Obudowy u mnie wglądają na zamienione.  Innymi słowy oznaczenia L/R zgadzają się z dźwiękiem, ale prawa słuchawka lepiej pasuje do mojego lewego ucha i vice versa.
Patrząc dalej na obudowy to niby można wiercić dziury. Gdyby bas grał nieco lepiej to bym wiercił, ale nie rokuje nadziei.

Podsumowując 5zł więcej daje nam o 5zł lepszy dźwięk :D

Załączam też test mikrofonów.

EQ MX500 Heavy Bass Jietu audio store.csv test mikrofonu DIY MX500 heavy bass jietu giesu.wav test mikrofonu jcally ep01.wav

Edytowane przez rhalf
zmieniłem zdanie co do EQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JCALLY EP01 na pokładzie kilka dni. Najwygodniejsze pchełki jakie kiedykolwiek miałem. Lekkie, malutkie, krótkie obudowy ze świetnie i anatomicznie poprawnie puszczonym kablem. Bardzo dobrym kablem genialnym w swej prostocie. Nie plącze się prawie w ogóle poza rozplecionymi odcinkami ale i to bez tragedii. Dołożony (przeze mnie) klips nie przesuwa się i ani myśli się wypiąć. Mikrofonowania nie stwierdzono, spliter minimalistyczny, wtyk kątowy i do tego malutki. Wygląd całości wg. opinii mojej i osób postronnych bardzo dobry. Do tego w zestawie bardzo dobrej jakości gąbki. Izolacja jak na pchełki dobra. 

I było by bezgraniczne uwielbienie jakby nie to co nas najbardziej interesuje czyli dźwięk. Po opiniach spodziewałem się czegoś lepszego jednak. Ot poziomu Vido czy Monk+. Niestety...

Grają jakoś ze 30h no i bez rewelacji. Coś jakby na najtańszym chińskim odtwarzaczu ustawić equalizer na "rock". Scena jest co prawda niezła ale bas huczący, góra ostra, metaliczna i chaos w wyższej średnicy. Nie wiem czy to nie wina tak mocno zamkniętej obudowy. Jest tylko jedna dziurka ok 0,8mm. Może jakby powiększyć ten malutki otworek i dodać jakieś mikro wytłumienie? Ja się nie znam.

Raczej już się nic w nich samo nie zmieni choć basu po paru godzinach przybyło znacznie w porównaniu z tym co było wprost z pudelka (znaczy prawie wcale). Pierwszy raz się spotkałem z taką zmianą w takim małym i tanim gówienku.

Chyba będę musiał z nimi pokombinować bo jeśli chodzi o budowę są super. 

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to trzeba powiedzieć: Jeśli kupujecie słuchawki dla dźwięku, to omijajcie EP01. W podobnej cenie są lepsze rzeczy. Te  MX500 mają balans jak EP01, ale są po prostu lepsze. Grają ciut czyściej, przyjemniej, jest więcej detali, bas mrrruczy, góra dźwięczna, stereofonia zaskakuje. Jakbym miał je porównać do głośników, to bym pokazał na takie komputerowe Geniusy 2.0 do 500zł, a EP01 wtedy byłyby takim głośniczkiem bluetooth albo takimi lepszymi plastikami Creative plus subwoofer. 

Dzisiaj jeszcze polutuję berylki, to zobaczymy jak wypadną w porównaniu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym dostał dźwięk Vido MX500 (tych zwykłych żadne DIY) z troszkę czytelniejszą średnicą i obszerniejszą górą w obudowie EP01 to nie potrzebowałbym już nic więcej. Nawet by mi się już nie chciało ofert i recenzji innych modeli przeglądać. Ja za wiele nie wymagam od takiego sprzętu. Podejrzewam że coś można by w nich modyfikacjami ugrać.

1 godzinę temu, rhalf napisał:

a EP01 (...) takimi lepszymi plastikami Creative plus subwoofer. 

to samo stwierdziłem w pierwszych godzinach odsłuchu. Choć akurat EP01 dobrze niektóre rzeczy zagrać potrafią. 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EP01 to wg mnie niezłe pchły, z dobrym basem ale czytając opinie wrażenia są różne i nie wiem z czego to wynika?? może składają je byle jak u niektórych podwykonawców? 

Chciałem nawet dodatkową parę zakupić bo generalnie podoba mi się jak grają, fajne pchły za kilka $ do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EP01 to dla mnie jedne z lepszych chińskich pchełek. Fajny bas, niezły środek i gładka góra. Czyste przyjemne granie plus duża wygoda, bo fajnie mi się trzymają. Moje kupiłem w tym Smabat Store, kupiłem też kolorową parę w JieTu Audio Store ale stały się prezentem i ich nie obsłuchałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.
To chyba w takim razie kwestia rozrzutu jakości.
Już miałem sytuacje (w innych chińczykach), gdzie jedna ze słuchawek grała głośniej niż druga, w innej parze jedna słuchawka od początku harczała.
To może tutaj pakują do środka różnej jakości przetworniki albo kwestia dokładności montażu. Te moje przez dziwną dziurę na dole trudno nazwać nawet muzykalne. Góra i środek może i fajne ale dół dziurawy i całość ze sobą nie współgra, wręcz męczy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Przede wszystkim czy słuchacie gołych czy z gąbeczkami? Słuchałem dwóch par, ale tylko gołych i brzmiały tak samo. Niezliczone Vido niezależnie czy za 6 złotych czy za 20 grały mi wszyskie podobnie. Tylko widziałem, że ostatnio ktoś na Head-fi napisał, że trafiła się lepsza para.
EP01 nie grają źle, nawet czysto i coś tam dobrego o nich mógłbym napisać, ale to jest sytuacja "lepsze wrogiem dobrego". Jak mogę mieć bardziej szczegółowy dźwięk z lepszym basem, to osobiście nie przywiążę się do tych słabszych, bo są po prostu "fajne". Do tego zamówiłem jeszcze dwie pary dla znajomych i nie są zachwyceni, a z Vido każdy był. Wiadomo, bas conquers all :D 
Chyba że ktoś nie chce używać gąbek albo EQ, to rozumiem, że DIY MX500 będą za zimne. Wtedy lepiej poszukać czegoś innego

A tak poza tym, to polecam porównać pliki z mikrofonów, bo jest różnica i wyobraźcie sobie, że prawie analogiczna jest w poziomie słuchawek.

Aha i wstępnie polecam taki oto bajer:
Bardzo wygodne "łapaki" do słuchawek. Trzymają dobrze i ich nie czuć. Dla mnie lepsze od innych haczyków, które miałem. A było tego ze trzy.

łapali do sluchawek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w gąbkach.
Zostawiłem do wygrzewania EP01, minęło 20h grania. Niewiele pomogło.
Źródło też niewiele zmienia. HTC10, Meizu hifi dac, sonata hd, Galaxy s10e. Na wszystkich podbity przełom średnich i niskich a poniżej tego niewiele.
Po zabawie z EQ na Galaxy s10 - sytuacje poprawia obniżenie 5-6 db dla 125 - 250Hz i podbicie 60Hz, reszta na 0. Ale bałagan w dźwięku zostaje.

P.S.
Różnice pomiędzy różnymi vido/mx500 słyszę. Co prawda tylko w bezpośrednim porównaniu i nie podejmuje się rozpoznawania modelów ale jakieś tam różnice słyszę.

Gorzej, że muszę znaleźć następcę CALi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rhalf napisał:

Aha i wstępnie polecam taki oto bajer:

linkę rzuć proszę

Jedyne pchły które bez gąbek dobrze mi grają to najzwyklejsze Vido mx500. Ale w gąbkach i tak lepiej. 

 

W dniu 25.01.2021 o 17:13, rhalf napisał:

Dzisiaj jeszcze polutuję berylki, to zobaczymy jak wypadną w porównaniu.

zamierzasz je lutować w obudowy Vido? EP01 będziesz rozbierał? Ciekaw jestem jakby tak przełożyć drivera z Vido do Jcally i na odwrót. By się wyjaśniło ile wad EP01 to wina obudowy a ile głośnika. Bo ich obudowy są dla mnie super kabel też tylko za długi trochę dali (128cm). Jakby się jakiś niski chińczyk trafił to może dapa w skarpecie nosić. :P

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ostatnio przyszły FAAEAL Iris 2.0. Bardzo fajne granie, dla mnie takie poprawione Vido; bardziej szczegółowe i z większą sceną.

Trochę mniej ciepła, ale ogólnie klasa wyżej. Słucham z gąbkami od Vido (pełnymi), bo te oryginalne (z dziurką) trochę za jasny dźwięk dają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Birken napisał:

linkę rzuć proszę

https://pl.aliexpress.com/item/32722076231.html
W recenzjach są zdjęcia jak to działa. Inne haczyki trochę bardziej się rozpychają, a tu jest taka cieniutka gumka. Tylko trudno to pogodzić z gąbką, dlatego nie testowałem jeszcze gąbek.


 

Cytat

 

Zamierzasz je lutować w obudowy Vido? EP01 będziesz rozbierał? Ciekaw jestem jakby tak przełożyć drivera z Vido do Jcally i na odwrót. By się wyjaśniło ile wad EP01 to wina obudowy a ile głośnika. 

OK, pokombinuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam EQ do DIY MX500 Jietu w gąbeczkach.
Jak powyżej, to nie neutralny profil, tylko usprawnienie i tak w miarę strawnych słuchawek. 
Wypchnięty środek i brak niskiego basu to typowa wada pchełek, którą tutaj udało się zniwelować. Na pewno "świeży" słuchacz da radę go usprawnić, ale na moje ucho słuchawki z tym profilem grają wyśmienicie. Muzycy są na swoich miejscach, śpiewają ciepło, audiofilsko, z paletą kolorów, wyraźnym basem i czystą, spokojną górą.
Negatywny wpływ podbicia basu to tradycyjnie mniej wyraźne fakturowanie, czyli "misiowatość". Przez umiar (głównie w postaci ograniczenia ponizej 40hz) udało się te problemy ograniczyć do minimum, a zyskaliśmy pewien realizm prezentacji i masaż uszu  :)

Polecam słuchawki każdemu, kto używa EQ, bo to na razie najtańszy zestaw jaki udało mi się zdobyć na tym poziomie. To też najtańsze niebiesko-czerwone słuchawki :D Bez EQ niekoniecznie polecam. Z jednej strony to tylko 27zł, więc niby czemu nie, ale z drugiej strony osobiście poszedłbym w Ry4s albo po prostu kupił coś droższego. 

W porównaniu do niekorygowanych Vido i EP01 jest po prostu o poziom wyżej. MX500 w gąbkach i z EQ mają rozciągnięte pasmo i równy poziom jakości w całym zakresie. Vido to dół i potem nic ciekawego. EP01 to nic ciekawego i potem środek i góra. 
Podsumowując: przyjemnie, nic nie męczy. Można wnikliwie konsumować muzykę. 

 

EQ MX500 Heavy Bass Jietu audio store GĄBKI.csv

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności