Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak i moje. Czekam na dostawę prawidłowych plus 32 Ohm bo dostałem 2x 40 Ohm (te z plastikową zaślepką) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy ze Smabat Store twierdzą, że dostałem M1 Pro a ja na pudełku mam tylko M1, sam nie wiem co mam....🙃🙃🙃

 

Na szczęście To nie wiadomo co - gra... 🙄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te 32ohm pewnie będą lepsze do adapterów bluetooth itp małych odtwarzaczy.

Zauważyłem, że (najwyraźniej) sklep TMusic robi słuchawki z tych głośniczków dostępnych na ali. Można poznać po opisie, który wyszczególnia cechy przetwornika - impedancja, z czego membrana, jakie brzmienie itd.
Przydatne info jeśli chce się poczytać opinie o konkretnym głośniczku, a przede wszystkim rozeznać się w rynku - żeby nas nie oskubano. Np.  przetwornik Be 130ohm jest dostępny w kilku sklepach za 100zł/para, a gotowe słuchawki w TMusic kosztują 82zł.

Inna ciekawostka - te niesławne flagowce Faaeal Datura, które zeszły z ceną do 88zł ostatnio, mają w środku jakiś wypasiony przetwornik. Wygląda na to że człowiek, który je projektował nie wiedział, że obudowa wpływa na dźwięk. Wobec tego nie zrobił otworów z tyłu, a tym samym podniósł rezonans słuchawki do 200hz! Domyślam się, że ktoś z wiertarką i EQ może mieć tutaj niezły rarytas. Z tych komentarzy wynika, że nawet samo EQ daje radę.
Edit: Tylko myślę na głos. Musiałbym się nimi pobawić żeby mieć pewność, że wiercenie pomoże ;)

Edytowane przez rhalf
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 09:24, janek patufka napisał:

Na 11.11 w chińskiej promocji nabyłem Memty R7, takie o:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001340017241.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5ab25c0fMWWvzf

 

Wyczytałem, że koledzy z Azji polecają je palić przez dłuższy czas ...

 

Sam siebie. Unikać i omijać szerokim wolejem, szkoda mi źródła na palenie tych Memtów, zero zmian, zero dołu. Do szafki... 😶

Edytowane przez janek patufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie pchełki polecicie jako upgrade dla Shiro Yuki? Bardzo mi się podoba jak one brzmią, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę, ale chciałbym spróbować coś lepszego, grającego podobnie, powiedzmy do 200zł. Chciałbym też, żeby dobrze się dogadywały z Hip Daciem, bo zamierzam się wkrótce w niego zaopatrzyć. Doradzicie coś? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, THABAL napisał:

Panowie, jakie pchełki polecicie jako upgrade dla Shiro Yuki?  

 

a jak one grają..? w mega skrócie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janek patufka napisał:

 

a jak one grają..? w mega skrócie? 

Zwięzły bas, który może nie schodzi bardzo nisko, ale za to jest dość precyzyjny, nie rozlewa się na inne pasma. Wokale trochę bardziej wyeksponowane niż w typowej V, góry przyjemne, bez ostrości, ale też nie ucięte. Ogólnie dość muzykalne, bardziej po ciepłej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, THABAL napisał:

Zwięzły bas, który może nie schodzi bardzo nisko, ale za to jest dość precyzyjny, nie rozlewa się na inne pasma. Wokale trochę bardziej wyeksponowane niż w typowej V, góry przyjemne, bez ostrości, ale też nie ucięte. Ogólnie dość muzykalne, bardziej po ciepłej stronie.

 

Niedrogie, typowe, muzykalne i z basem, dobrze grające chińskie pchełki to np. takie:

 

https://pl.aliexpress.com/item/32809743166.html

 

😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Pytanie do wszystkich "pchełkarzy":

 

Jak oceniacie earpodsy od Appla?

 

Wiem że to mainstream i na dodatek Apple, ale do 120zł to wg mnie jest totalny killer względem wygody i SQ.

Wygoda jak dla mnie jest nie do pobicia przez inne pchełki. Dodatkowo wcale ich nie czuję w uszach i siedzą w nich tak dobrze, że mogą je opuścić, tylko wtedy, gdy zdecyduję się je wyjąć. Co do SQ, Apple od ich pierwszej rewizji zrobiło kawał dobrej roboty, bo z każdą kolejną grają coraz lepiej (zwłaszcza te na lightning). Mimo wszystko można bez problemu znaleźć kilkukrotnie tańsze pchełki, które będą grały dużo lepiej. Jednak ze względu na wygodę sam ich często używam, gdy się przemieszczam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, espe0 napisał:

Pytanie do wszystkich "pchełkarzy":

 

Jak oceniacie earpodsy od Appla?

 

Wiem że to mainstream i na dodatek Apple, ale do 120zł to wg mnie jest totalny killer względem wygody i SQ.

no ta ja oceniam je żle jeśli chodzi o wygodę i SQ (mam te na lighting)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, THABAL napisał:

Tylko chciałbym, żeby oferowały jak najlepszy dźwięk w tej cenie do 200zł. Myślę, że pchełki za kilka-kilkanaście $ niekoniecznie go zapewnią.

Z mojego doświadczenia do 200 zł wszystko gra dość podobnie, jedne lepsze inne gorsze, niektóre grają na tyle dobrze, że można je zabrać spokojnie na wczasy ale zawsze będzie jakieś ale... Dopiero pchły powyżej tych 200 zł coś sobą reprezentują.

 

Shiro Youki to podobno klasa Monków+ więc łatwo o coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mcarto napisał:

Z mojego doświadczenia do 200 zł wszystko gra dość podobnie, jedne lepsze inne gorsze, niektóre grają na tyle dobrze, że można je zabrać spokojnie na wczasy ale zawsze będzie jakieś ale... Dopiero pchły powyżej tych 200 zł coś sobą reprezentują.

 

Shiro Youki to podobno klasa Monków+ więc łatwo o coś lepszego. 

Jak łatwo, to co być polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, THABAL napisał:

Tylko chciałbym, żeby oferowały jak najlepszy dźwięk w tej cenie do 200zł. Myślę, że pchełki za kilka-kilkanaście $ niekoniecznie go zapewnią.

 

Tutaj bym dyskutował. Wydaje mi się, że warto poświęcić te kilka $ i samemu sprawdzić jak to gra...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Inszy napisał:

Tylko wtedy trzeba też poświęcić ileś razy po 200 zł, żeby sprawdzić jak one wypadają na tle tych za kilka dolarów ;) 

 

Czemu po 200..? Jak pisałem wcześniej niech kupi za 8-10 $ ??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo stwierdziłeś, że byś dyskutował z tym, że pchełki za 8-10 dolarów nie dadzą najlepszego dźwięku do 200 złotych.

Żeby to stwierdzić, trzeba zebrać pchełki z obu przedziałów cenowych i je ze sobą porównać. Inaczej żadnej dyskusji nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności