Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, zOrg napisał:

... bas słaby (jak dla mnie)

No właśnie o to chodzi.. 👍 To mnie wstrzymało..

Edytowane przez janek patufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mcarto napisał:

U mnie od wczoraj EP01 i jak na razie jest tak sobie, słuchawki grają trochę nerwowo... szkoła typu RY4S. Dam im ze dwie doby zanim się za nie zabiorę.

Ale góra jest zaskakująca dobra i wokal do tego fajny kabelek...

 

No to chyba jeszcze nie jest ze mną tak źle (bardziej - głucho 😶) jakby pesel na to wskazywał...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, janek patufka napisał:

 

No to chyba jeszcze nie jest ze mną tak źle (bardziej - głucho 😶) jakby pesel na to wskazywał...

Nie nie jest źle ;) Słuchawki są zaskakująco dobre jak za 4$. Słuchałem z Fiio BTR5, Chord Mojo i się obroniły: dobra góra, fajne wibracje elektroniki co ciężko znaleść w pchełkach... lepsze od MS16 które były dla mnie liderem cena/jakość. Przegrały z Wilsound ale to nie ta półka. Długo je zestawiałem z k's64 bo wydają się dość podobne, K'S ogólnie odrobinę lepsza SQ ale EP01 bardziej rozrywkowe - bardziej sie podobały z każdego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mcarto napisał:

... je zestawiałem z k's64 bo wydają się dość podobne, K'S ogólnie odrobinę lepsza ....

 

Hej, a masz takie:

https://pl.aliexpress.com/item/33001946801.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fLMspSS

 

Miałem je z 15-18 minut w uszach (ok!!!!), potem poszły do szafy, a potem oddałem się świąteczno-noworocznemu upadlaniu alkoholem. I tak to trwa do dziś..

 

Samego Dobrego Wszystkim w Nowym Roku !!! 🎇🎆

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, janek patufka napisał:

Nie nie mam, chwalili je kiedyś, podobno b.dobre ale 300ohm to dla mnie nieporozumienie. Pchełki to dla mnie słuchawki przenośne a nie stacjonarne i nigdy nie zamawiałem niczego co by wymagało kieszonkowych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je prostacko zapodałem na wstępny początek pod Ziszana Z3 - fajne granie z przestrzenią i głębią. Bardzo dobry bas i szczegółowa góra. Nie zaistniały niestety okoliczności aby zapoznać się dłużej (niekończące się świętowanie...). 🤪

Jeszcze tylko raz się wtrącę i stwierdzę, aby omijać Jcally JC10 (wcześniej pisałem EP10 - mój błąd). Wg mnie to te słuchaweczki wydają brzydkie zniekształcone dźwięki... 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Szukam czegoś nowego do 100zł.
Miałem Ry4s, Takie przeźroczyste z brązowym kablem Nicehck DIY Mx760 "graphene" już chyba niedostępne. Miałem też Vido, monki i inne MX760 i DIY PK1, ale te pierwsze dwa modele mi zapadły w pamięć. 
Podobały mi się każde na swój sposób. MX760 miały techniczny poziom. Balans się ostro zmienia z gąbkami, ale Ry4s w jakiejś tam konfiguracji były tak w sam raz zbalansowane. Szukam więc chyba RY4S ale bardziej szczegółowych.

Te obudowy MX500 są grube, więc jeśli się da to coś innego. No ale wiadomix, nie musi być wszystko na raz.
Inny bonus to mikrofon albo odpinany kabel, ale to też mogę domajstrować.

Największą nadzieję pokładam (malejąco) w:

  1. Yinyoo BK2 82zł (odpinany kabel)
  2. QianYun Qian69 56zł
  3. Qian39 28zł (podobno wygodne)
  4. Jcally EP01 24zł (jest pilot)
  5. Ry4c/4S

Szukając moich starych słuchawek znalazłem jeszcze takie rzeczy:

mimi mx760

quigom lotos s300

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rhalf napisał:

Największą nadzieję pokładam (malejąco) w:

  1. Yinyoo BK2 82zł (odpinany kabel)
  2. QianYun Qian69 56zł
  3. Qian39 28zł (podobno wygodne)
  4. Jcally EP01 24zł (jest pilot)
  5. Ry4c/4S

1. Yinyoo BK2 wg mnie nie warto, słuchawki b.dobre ale bas zbyt kontrolowany wg mnie.

2. nie znam

3. faktycznie małe więc mogą być wygodne dla wielu osób - lepsze SQ od monk+ 

4. najbardziej przypominają mi RY4S - w swojej cenie świetne słuchawki. 

5. nie polubiliśmy się, dobre ale zbyt "transparentne" z każdym zródłem grają inaczej i słabo siedzą w uszach.

 

Dodałbym k's 64, wg mnie odrobinę lepsze i bardziej ułożone od EP01 ale te ostatnie są bardziej rozrywkowe z dobrym basem i mikrofonem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie trochę ciut powyżej stówki za wszystkie trzy (bez żadnej kolejności, to co ostatnio używałem, wszystkie mają dobre doły i warto ich 😞 posłuchać)

https://pl.aliexpress.com/item/32805136073.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dHY80WY

https://pl.aliexpress.com/item/32435966900.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dEsJAXg

https://pl.aliexpress.com/item/32781609426.html?spm=a2g17.12057483.0.0.2169dc4dXUxWYk

 

Dwie pierwsze pozycje od góry za namową @requal pozyskałem.. EP01 - bardzo lubię za granie i trzymanie w uszach.
I za cenę.

😉

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja ptrzebuję tylko jedne :D

Z tymi Yinyoo BK2 to mogę sobie basik podkręcić jeśli się da. Czasami słuchawki grają czyto dopóki się basu nie podkręci. W zasadzie najczęściej czystość grania bierze się z małego wychylenia membrany. Dlatego takie rzadkie są słuchawki, które i mają bas, i grają czysto. No ale jak ujdzie to bierę.

Kiedyś kupiłem z 10 sztuk takich i rozdawałem ludziom, żeby ich zarażać audiofilią. Plan był taki, że jak ktoś w autobusie będzie mi brzęczał telefonem to mu dam w prezencie dla dobra społecznego. No niestety okazji nie było, ale na treningach się przydawały. Teraz wszyscy mają blutufy, to nikomu nie zaimponuję ;)

Edit:
Znalazłem też zepsute MX500, więc jak znacie jakieś opłacalne głośniczki do nich, to też się przyda.

Te K's to nie wiadomo które:
Te są bez napisów
Te mają markę ale nie ma modelu
Te mają kompletnie inny kabel

 

Komu ufać? :D


 

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz BK i jakieś nakładki by uszczelnić ucho i basu jest akurat 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rhalf napisał:

 

Moje Ks są ze źródła @docentore

bardzo dobre !

👍

 

moje są take:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001351385436.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fOYpGc2

Edytowane przez janek patufka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 11.11 w chińskiej promocji nabyłem Memty R7, takie o:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001340017241.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5ab25c0fMWWvzf

 

Wyczytałem, że koledzy z Azji polecają je palić przez dłuższy czas, więc tak robię. Jedno pewne, fajnie trzymają się w uszach. Dźwięki na chwilę obecną...kłopotliwe..? 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, janek patufka napisał:

Na 11.11 w chińskiej promocji nabyłem Memty R7,

a ja zrezygnowałem z zakupu po jakiejś recenzji na YT co to dosyć ostro je zjechała. Że niby bas Ok i nic po za tym. 

 

U mnie w posiadaniu czwartą dobę NICEHCK ME80. Zniknęły z Ali jakoś ze 4 miesiące temu co mnie osobiście dziwi ale podejrzewam że to przejściowe. Wystawili ponownie bodaj 11 sztuk mi udało się kupić przedostatnią. Zbierały bardzo dobre opinie, ja na razie jednak mieszane uczucia mam. To że w moich małych uszach nie chcą się trzymać to jedno bo to u mnie norma (a mają swój ciężar czy raczej dźwignię długiej obudowy) ale coś mi w nich dźwiękowo nie pasuje. Albo to ja jestem dziwny bo mi Vido za 9zł najbardziej zawsze podchodziły :P Na razie grały co prawda jakoś ze 25h ale nie spotkałem się nigdy z jakimiś efektami "wygrzewania" po dłuższym czasie wiec podejrzewam że już nic się nie zmieni. Głównie z basem jest trochę bieda za to góra OK a środek super. Separacja robi wrażenie tak jak i scena. Z gąbkami dźwiękowo wielka zmiana na plus (w przeciwieństwie do wygody tak już mam) ale dopiero gumki od innych "sportowych" pcheł Philipsa zdziałały dużo.

Wczoraj za to przyszły gumki https://pl.aliexpress.com/item/1005001425188165.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a1d5c0fjRerO7 (fajnie się zgrało w czasie) ale za duży luz mają a przez to uszczelnienie leży i już tak dobrego efektu nie ma (już pomijam że przyszły trochę inne niż na zdjęciach). 

Ktoś tu się chwalił zakupem gumek w formie O-ringów. Jakiś link, opinie? Bo to co znalazłem to kurde drogie trochę jak na ****iane uszczelki a i pewności nie mam czy warte coś i jak z rozmiarem. 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birken napisał:

a ja zrezygnowałem z zakupu po jakiejś recenzji na YT co to dosyć ostro je zjechała. Że niby bas Ok i nic po za tym. 

 

No to kolejna wtopa.. A żeby było weselej to jak wczoraj je odpaliłem, to basu prawie wcale..  🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, janek patufka napisał:

No to kolejna wtopa.. A żeby było weselej to jak wczoraj je odpaliłem, to basu prawie wcale.. 

no i właśnie wtopa albo i nie. Niektóre recenzje to mam wrażenie że powstały bez podłączania słuchawek. 

Z Nicehck Me80 zachwyconych nie brakuje ja i owszem zadowolony ale bez szalu. Bardzo dobrze to one grają z ciemniejszego, dociążonego źródła.

Mi jeszcze to https://pl.aliexpress.com/item/32983779232.html pozostało do sprawdzenia. Ale coś za dużo na bezrobociu robię tych zakupów :P Wyczytać to wyczytałem tyle, że bardzo podobne od moich Me80 ale odrobinę lepsze niemal we wszystkim.

Ma ktoś te Jcally Ep05?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Birken napisał:

1. no i właśnie wtopa albo i nie.

2. https://pl.aliexpress.com/item/32983779232.html 

3. Ma ktoś te Jcally Ep05?

 

ad. 1. Dam znać za kilka dni, czy i jak to gra.. grzeją się w szafie. 

ad.2. Tu też mieszane opinie, mam obawy czy mają jakieś doły (?). 

ad.3. Mam zapakowane w pudełku, kupiłem jak inne 11.11. Jeszcze nie zdążyłem się zapoznać. Czytałem, że nędza, niestety po zakupie. 🤔   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janek patufka napisał:

Na 11.11 w chińskiej promocji nabyłem Memty R7, takie o:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001340017241.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5ab25c0fMWWvzf

 

Wyczytałem, że koledzy z Azji polecają je palić przez dłuższy czas, więc tak robię. Jedno pewne, fajnie trzymają się w uszach. Dźwięki na chwilę obecną...kłopotliwe..? 😶

Moje Memt T5 z gąbkami grają dużo lepiej jak bez gąbek ale tu inna konstrukcja?? trochę pamiętam, że te drivery wT5 musiałem wygrzać.

Jeszcze były w ofercie producenta T3, podobno lepszy dół i odrobinkę cieplejsze granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mcarto napisał:

Moje Memt T5 z gąbkami grają dużo lepiej jak bez gąbek ale tu inna konstrukcja?? trochę pamiętam, że te drivery wT5 musiałem wygrzać.

Jeszcze były w ofercie producenta T3, podobno lepszy dół i odrobinkę cieplejsze granie.

 

Taka konstrukcja jest też w Senferach PT25, niestety to nie do moich uszu, wypadają. Dlatego mam je w ofercie handlowej..  🙄

Odnośnie tych Memtów R7 to tak jak piszesz przy T5, na razie dłuższe granie ma uboczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 13:15, Birken napisał:

Ma ktoś te Jcally Ep05?

 

Trochę musiałem dziś pościemniać na zdalnej i podpiąłem świeże EP05 pod moje Fiio X3. Pierwsze spostrzeżenie, grają tylko ze swoim kabelkiem, inne mmcx które mam nie spinają się. Mimo, że zagrały ze swoim białym kabelkiem...oj...to nie jest źle. Słucham w nich od rana i jestem zaskoczony głębią, sceną i przede wszystkim brzmieniem. Bas nie daje powodów do narzekań. Mimo wszystko dam im jeszcze się trochu powygrzewać...🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janek patufka napisał:

 

Trochę musiałem dziś pościemniać na zdalnej i podpiąłem świeże EP05 pod moje Fiio X3. Pierwsze spostrzeżenie, grają tylko ze swoim kabelkiem, inne mmcx które mam nie spinają się. Mimo, że zagrały ze swoim białym kabelkiem...oj...to nie jest źle. Słucham w nich od rana i jestem zaskoczony głębią, sceną i przede wszystkim brzmieniem. Bas nie daje powodów do narzekań. Mimo wszystko dam im jeszcze się trochu powygrzewać...🙄

Mo że to też zasługa grajka? ja większość sprzętu ostatnio z wygody testuję n Fiio BTR5 i jestem coraz bardziej zadowolony z tego BT playera, dogaduje sie chyba z większością słuchawek jakie posiadam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mcarto napisał:

Mo że to też zasługa grajka?

 

Dziś grały z Ziszanem Z3, jeszcze lepiej. Więcej szczegółów i powietrza... Naprawdę fajnie grają te EP05. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, janek patufka napisał:

 

Dziś grały z Ziszanem Z3, jeszcze lepiej. Więcej szczegółów i powietrza... Naprawdę fajnie grają te EP05. 

Ja moich za bardzo jeszcze co prawda nie wygrzałem (1h), ale fakt, że nawet teraz grają całkiem nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności