Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

A zerkneliscie na koszt wysyłki? 

Tam jest jakiś problem z silnikiem, myślałem że tylko ja tak mam bo też mi wychodziła droga przesyłka. Po zapisaniu do koszyka i wykasowaniu produktu pojawiły się cztery opcje w tym wysyłka darmowa.

Zapłaciłem tylko 3.99$

4 godziny temu, Hustler napisał:

@Matador Oj kusisz, a pchełek mam tylko dwie pary - wspomniane RY4S i Monki (bodajże w wersji Plus). ;)

Wg mnie MS16 biją obydwie. RY4S są b.dobre ale transparentne i wybredne co do źródła i jakości pliku - grają albo dobrze albo obnażają wszystko przez co są mało uniwersalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mcarto napisał:

Tam jest jakiś problem z silnikiem, myślałem że tylko ja tak mam bo też mi wychodziła droga przesyłka. Po zapisaniu do koszyka i wykasowaniu produktu pojawiły się cztery opcje w tym wysyłka darmowa.

Zapłaciłem tylko 3.99$

Na pewno do Polski? Z 7 razy próbowałem i za każdym razem dostawa za 60 lub 74 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Na pewno do Polski? Z 7 razy próbowałem i za każdym razem dostawa za 60 lub 74 $

Ja wczoraj walczyłem aby do Irlandii przyszły za darmo bo domyślna opcja do Polski była tańsza. Nie wiem o co chodzi - mają chyba jakiś problem. Napiszę do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś? https://www.aliexpress.com/item/1005001547137732.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.60b72e0ewge07W

Szukałem jakiś informacji i nie znalazłem nic konkretnego. Bardzo dobrze to wygląda przypominając pewne uznane modele no ale to nie ma wyglądać 😏.  Na Black week nie było niestety obniżki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Birken napisał:

Zna ktoś? https://www.aliexpress.com/item/1005001547137732.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.60b72e0ewge07W

Szukałem jakiś informacji i nie znalazłem nic konkretnego. Bardzo dobrze to wygląda przypominając pewne uznane modele no ale to nie ma wyglądać 😏.  Na Black week nie było niestety obniżki. 

Smabat je wcześniej syngował i chodziły około 50$, grają podobno jak Quian 69 - w tej cenie można je wsiąść ze względu na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mcarto napisał:

Smabat je wcześniej syngował i chodziły około 50$, grają podobno jak Quian 69 - w tej cenie można je wsiąść ze względu na budowę.

Czekam na nie, wyszły za 17 $. Wracają do wątku o EP01 - moje wyszły za mniej niż 10 baksów. Tutaj są niby takie same:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001762531590.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.393e5c0fPA2dzE

 

Dodatkowo kolorowe, teraz kosztują około 6 -7 $ o ile to nie chińskie podróbki chińskich pchełek. Ja swoje kupiłem w smabat store...

ale ładne..😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mcarto napisał:

Ja chyba poczekam na jakąś okazję i wezmę Quian 69, sporo pozytywów o nich czytałem i też sporo pcheł porównuje się do nich na Head-fi.

Quian 39 to jedne z moich ulubionych, lepsze od monków+ (wg mnie) a 69 grają podobno dużo lepiej.

Moja skromna opinia.. Qian 39 są lepsze wg mnie, bo mniejsze. Granie jednych i drugich raczej nie wtarło mnie w linoleum. w salonie. Pisałem trochę dziś czy wczoraj wcześniej o porządnie grających (Iris 2.0, VE espresso, Toneking TP16, RY4S -mmcx). Dorzucę jeszcze w niedzielny listopadowy wieczór: Ks Nameless, Fengru diy EMX500S,TY hi-z 150 ohmów). Obu par Qian-ów pozbyłem się. 🙄    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janek patufka napisał:

Moja skromna opinia.. Qian 39 są lepsze wg mnie, bo mniejsze. Granie jednych i drugich raczej nie wtarło mnie w linoleum. w salonie. Pisałem trochę dziś czy wczoraj wcześniej o porządnie grających (Iris 2.0, VE espresso, Toneking TP16, RY4S -mmcx). Dorzucę jeszcze w niedzielny listopadowy wieczór: Ks Nameless, Fengru diy EMX500S,TY hi-z 150 ohmów). Obu par Qian-ów pozbyłem się. 🙄    

To są nadal słuchawki w przedziale 2-12$ tanie i dobre z naciskiem na to pierwsze. Monki+ które uważam za słabsze grają i tak dość przyjemnie z dobrym basem, nie są ani za ciepłe ani zimne - odpowiada mi ich sygnatura. Są dla mnie na swój sposób referencyjne podobnie jak Quian 39, Vido czy K'S 64 bo sporo osób je zna.

Nie spodziewam się po nich topowego grania ale do pracy czy na spacer wystarczą, na wyjazdach i w domu słucham już Willsound MK3 - takie Monki+ ale kilka klas lepsze i odpowiednio droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mcarto napisał:

To są nadal słuchawki w przedziale 2-12$ tanie i dobre z naciskiem na to pierwsze. Monki+ które uważam za słabsze grają i tak dość przyjemnie z dobrym basem, nie są ani za ciepłe ani zimne - odpowiada mi ich sygnatura. Są dla mnie na swój sposób referencyjne podobnie jak Quian 39, Vido czy K'S 64 bo sporo osób je zna.

Nie spodziewam się po nich topowego grania ale do pracy czy na spacer wystarczą, na wyjazdach i w domu słucham już Willsound MK3 - takie Monki+ ale kilka klas lepsze i odpowiednio droższe.

Te Willsound-y to gdzie można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janek patufka napisał:

@Mcarto zapodawał: 

https://www.rholupat.com/willsound-buds

 

Ja mam MK32 - inny poziom grania. 👍

Inny poziom w stosunku do jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zOrg napisał:

Inny poziom w stosunku do jakich?

 

Nie znam i nigdy nie miałem innych niż chińskie. Nie bardzo potrafię mądrze i bogato pisać o tym co słyszę. Tak krótko, budują świetną przestrzeń, doły podane są w każdej postaci, góra krystalicznie czysta. Strasznie lubię w nich posłuchać płyty Cranberries - Something else, mają brzmienie, które mi pasuje. Żadne z chińskich, które mam i które są podobne do siebie tak nie zagrają. 

ps. trzeba je pogrzać porządnie. Indonezyjczyk pisał, pal je 300 h. 🙃 Moje na pewno jeszcze tyle nie mają.   

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMusic EP3 w drewnie są u mnie.

Pierwsze wrażenie po wyjęcia z etui mocno takie sobie - dość sztywny przewód w nieco chropowatym silikonowym zabezpieczeniu. Obudowa gruba, aż ciężko założyć gąbki. Za to wszystko jest zaoblone, więc nawet w moich uszach nie wywołują bólu nawet po godzinie. 

 

Brzmienie ciepło-ciemne, wyraźnie oparte na niższych rejestrach. Jest ich zaskakująco dużo jak na pchełki i nawet mało kartonowe, ledwie gdzieś tam trochę przy samym dole.

Średnica cofnięta, ale głównie w części odpowiadającej za wokale, zwłaszcza kobiece. Niskie głębokie głosy są ok, instrumenty z dołu i góry bardzo wyraźne i sprężyste, o długim wybrzmiewaniu.

Góra dość spokojna, zwarta i detaliczna, ale za szybko się wygasza. Choć może to i dobrze, bo mam wrażenie, że by mogła być zbyt metaliczna. A tak jest fajnym dodatkiem do muzyki.

Scena bliska, ale dobrą holografią i wyraźną głębią. Detale całkiem przyzwoite, dzięki dobrej dynamice.

Lubią dostać więcej prądu.

 

Ogólnie mało uniwersalne przez kłopoty z kobiecym wokalem (a czasami wokalem w ogóle) i instrumentami z przedziału średnicy i góry, gdzie np. skrzypce na górze są przyjemne, a schodząc w dół zaczynają się dusić.

Za to elektronika, szczególnie spokojniejsza bardzo mi na nich siadła, bo słuchawki dodają ciężkiego klimatu.

Niekoniecznie polecam, choć sam pewnie czasami będę do nich wracał.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, janek patufka napisał:

Witam, zapytam grzecznie, czy PMV B01 Aoede są fajne? Warto nabyć?? 🙄

https://www.head-fi.org/showcase/pmv-b01-aoede.22436/

 

Generalnie są chwalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Play napisał:

 

Tak tak, widziałem. Z tego co doczytałem wyszły w 2017 r. Są w Penonie tylko, chyba się nimi mocniej zainteresuję... Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 13:41, janek patufka napisał:

Czekam na nie, wyszły za 17 $. Wracają do wątku o EP01 - moje wyszły za mniej niż 10 baksów. Tutaj są niby takie same:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001762531590.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.393e5c0fPA2dzE

 

Dodatkowo kolorowe, teraz kosztują około 6 -7 $ o ile to nie chińskie podróbki chińskich pchełek. Ja swoje kupiłem w smabat store...

ale ładne..😁

 

Wziąłem je na próbę - zobaczymy co przyjdzie. W każdym razie nie duża strata - raptem jeden burger mniej na mieście 🤑
ps. Ciekawe jak rozpoznać chińską podróbkę chińskich pchełek 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mcarto napisał:

Ja bym się wstrzymal - przeszły bez wiekszego echa. Śledzę Head-fi regularnie a ledwie je kojarzę, wolałbym tę kasę dołożyć do lepszych.

 

Dzięki za info, jeszcze nie nabyłem. A Ty co masz na oku? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 11:04, Mcarto napisał:

... i mam nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych zakupów ;)

 

 

Nie bardzo wierzę... 🤪. Siedzę na zdalnej i zmieniam pchełki słuchając Korteza. Miałem dzisiaj w uszach X6, ekspresso, Iris 2.0, MK32 i TP16. Porównuję do EP01 i wracam do nich za każdym razem. Bronią się poziomem tylko RY4S z mmcx. To tak na szybko.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jaro54 napisał:

Za Korteza :)

 

Dzięki ! Dobrze brzmi ! Zwłaszcza koncertowe Warschau... 😊 z RY4S, normalnie jakbym tam był nie za czasów pandemii.. 😷

Edytowane przez janek patufka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności