Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rysiul napisał:

 

No właśnie też mam ten problem, choć uszy wyglądają na duże ;)

Polecicie jakieś inne - mogą być trochę cieplejsze (chyba za bardzo spodobała mi się charakterystyka brzmienia blonów  ;) pomimo ich wad), lecz nie tak duże jak BK-2?

 

Przerabialem temat. Dla mnie tylko pchly w PK shells jak Yuin itp. 

Siedza u mnie wygodnie. Jedyne obudowy przy ktorych nawet poruszenie, docisniecie, zmiana kata nie maja wiekszego wplywu na dzwiek, bo siedza gleboko.

 

Odkupilem tanio Shozy Cygnus. Dzwiekowo bardzo dobre. Lepiej nawet niz moje ulubione do tej pory VE Asura 2.0, no i wyraznie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rysiul napisał:

A gdyby nie patrzeć na wielkość tylko brzmienie, to co zamiast BK-2 z trochę cieplejszym brzmieniem, bardziej dociążonym? Czy to możliwe w pchełkach?

Willsound MK3, Qian 39, Monks+,MS16, nawet k's64 jest odrobinkę cieplejsze i lepiej wypełnione. Memt T3 są bardziej basowe i cieplejsze od T5 które z gąbkami dają dość rozrywkowe granie.

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał kabel miedź po balansie mmcx i BK-2 zmieniły się na lepsze :)

Doszło jeszcze trochę wypełnienia i poprawił się bas aczkolwiek dla mnie jest on jeszcze odrobine zbyt kontrolowany. Teraz to już fajne słuchawki i niejednej osobie taka sygnatura może odpowiadać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał:

wg opisów one by się dobrze zgrały z Radsone ES100

Ja typuję, że z jakimś playerem Shanling mogły bo fajniej zagrać. Shanlingi ogólnie są odrobinę cieplejsze i nie mają takiej kontroli basu a tutaj przydało by się go trochę popuścić.

No i sprzedawanie ich z kablem posrebrzanym który je odchudza nie jest dobrym pomysłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zgrywają się z M0 i BTR5. BTR5 daje im sporego kopa, szczególnie po balansie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 14:57, Play napisał:

no choćby Monki od Marasa

Mam je również. To jednak niższa klasa według mnie. Więc nie ten kierunek.

 

W dniu 3.04.2020 o 15:01, Mcarto napisał:

Przyjechał kabel miedź po balansie mmcx i BK-2 zmieniły się na lepsze :)

Jaki kabel wybrałeś? Jak ta miedź wpływa (o ile) na górę w porównaniu do kabla z zestawu?

 

U mnie kabel zbalansownay wpięty do es100 Tripowin c8 czyli posrebrzana miedź, również daje podobne odczucia czyli polepszenie basu - testowane na blonach. Do tego jeszcze otwarcie góry, ale to może być kwestia porównania z kiepskim kablem fabrycznym przy blonach.

Piszę o tym, gdyż zastanawiam się czy to kwestia balansu czy kabla w Twoim przypadku.

 

 

Willsound MK3 a BK-2 - jak wypada porównanie?  - jeśli ktoś z Was miał przyjemność i mógłby opisać różnice.

 

Edytowane przez rysiul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tybysh napisał:

Swoją drogą to aż dziwne, że tak mało osób ma u nas te pchełki, grają "dorosłym" dźwiękiem.

Dla mnie nie jest to dziwne patrząc na ich cenę - niewielki odsetek (udzielających się na forum) kupuje pchełki, a z tego odsetka mało kto jest w stanie przeznaczyć na nie taką kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was Smabat ST-10 i testował jak grają po balansie? Nie wiem czy inwestować w kabel i BTR5. Swoją drogą to aż dziwne, że tak mało osób ma u nas te pchełki, grają "dorosłym" dźwiękiem.

Słuchałem na ES100 na stocku i po balansie. Po balansie lepsza scena i bas, ALE po balansie słuchałem kabelkiem w dół, a wtedy lepiej słuchawki przylegają do uszu także hmmm nie jest to do końca miarodajne...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cały czas używam ich kabelkiem w dół, inaczej się u mnie nie da. Próbowałem trzymać je w sposób zalecany przez producenta ale dla mnie wtedy dźwięk nie miał dociążenia i tego "czegoś".

Miałem dokładnie te same odczucia


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powiem Wam, że od dawna szukam pchełek, które zagrają lepiej niż moje Sennki MX985, głównie chodzi o bas, który z definicji w pchełkach niedomaga.

Trochę czytałem o Smabat ST-10 i ludzie narzekają na noszenie za uchem. To mnie trochę zniechęciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paratykus napisał:

No, powiem Wam, że od dawna szukam pchełek, które zagrają lepiej niż moje Sennki MX985, głównie chodzi o bas, który z definicji w pchełkach niedomaga.

Trochę czytałem o Smabat ST-10 i ludzie narzekają na noszenie za uchem. To mnie trochę zniechęciło.

 

Zmiana kabla konieczna ponieważ próba noszenia ich stockowym kablem w dół daje marne rezultaty - zakrzywiony odcinek jest sztywny i powoduje lekkie wysuwanie się pchełek z ucha. Ja ich używam stacjonarnie więc problemu nie ma. Gdy chodziłem w nich na spacery to nosiłem je za uchem i były super wygodne, tylko wtedy nie miały takiego seala i bas na tym cierpiał.

 

Co do basu i ogólnej jakości dźwięku - nie ma żadnego aspektu, do którego mógłbym się przyczepić. Nie czuć, że to pchełki, dźwięk jest pełnoprawny.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tybysh napisał:

 

Zmiana kabla konieczna ponieważ próba noszenia ich stockowym kablem w dół daje marne rezultaty - zakrzywiony odcinek jest sztywny i powoduje lekkie wysuwanie się pchełek z ucha. Ja ich używam stacjonarnie więc problemu nie ma. Gdy chodziłem w nich na spacery to nosiłem je za uchem i były super wygodne, tylko wtedy nie miały takiego seala i bas na tym cierpiał.

 

Co do basu i ogólnej jakości dźwięku - nie ma żadnego aspektu, do którego mógłbym się przyczepić. Nie czuć, że to pchełki, dźwięk jest pełnoprawny.

Weź nie kuś szatanie ...

Zniechęca mnie to, że projekt przeznaczony za ucho, a się nie sprawdza w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paratykus napisał:

Weź nie kuś szatanie ...

Zniechęca mnie to, że projekt przeznaczony za ucho, a się nie sprawdza w ten sposób.

 

Ja za nie dałem niecałe 300 zł, teraz cena jest tak wysoka że bym ich nie polecił. Nie mam porównania do innych pchełek.

 

Kilka tygodni temu oglądałem w nich filmik na youtubie, żona z dzieckiem spała w drugim pokoju, za ścianą. Nagle coś upadło na podłogę. Wstałem, poszedłem do żony - cisza, podłoga czysta. Wróciłem do łóżka, cofnąłem filmik o 10 sekund i nagle znowu coś spadło na podłogę - to było w nagraniu a brzmiało jak w realu - czyli te pchełki nie są byle czym, mnie nabrały:)

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał ze pchełki tylko w formacie typu PK tak i to jest podstawa wszystkie pchełki poczowszy te z początku lat 90ych mialay taki wlaśnie kształt druga sprawa jak najmniejsza srednica + gąbki puszyste i mamy optimum tego typu słuchawek reszta wiadomo kwestia przetwornika 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to nowsze i tańsze Smabaty są trochę gorsze od ST-10.

 

Co do kabla to ja w swoich kiedyś wyrwałem konektor i mam dorabiany - nie każda wtyczka mmcx pasuje, musiałem na aliexpress zamówić kilka odmian, niektóre się nie zatrzaskują.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności