Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Matador napisał:

Zmienię odrobinę temat.
Czy słyszeliście o pchełkach w technologii BT w niewygórowanej cenie - najlepiej TWS?
Na rynku jest masę słuchawek TWS ale tylko i wyłącznie dokanałowe.

Wysłane z mojego Capture+ przy użyciu Tapatalka
 

Apple airpods.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matador napisał:

Ok wszystko pięknie, wszystko ładnie ale gdzie tu niewygórowana cena? 600 czy 700+ to wysoka cena.

Wysłane z mojego Capture+ przy użyciu Tapatalka
 

Urbanista Stockholm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

To proponuję Ci Yinyoo BK2. Teraz są w bardzo dobrej cenie na aliexpress poniżej 30$. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz 

 

2 godziny temu, e1mo napisał:

Też je polecam, jedyny minus, to to że oryginalny kabel nie ma wtyku kątowego, choć nie jest to duży problem, ponieważ słuchawki posiadają gniazda MMCX.

 

Dzięki za propozycje. Odnośnie Yinyoo BK2, to widziałem je już wcześniej w wątku i wydają się ciekawą propozycją. Chociaż do wymiany byłby kabel lub sama wtyczka na kątową. 
Zastanawiam się jednak nad czułością. Mx’y posiadają ją na poziomie ok. 119 dB natomiast Yinyoo BK2 102 dB. Impedancja jest ta sama. Obecnie mx’ów słucham w telefonie na poziomie głośności ok. 60-70%. Pytanie czy niższa czułość w Yinyoo BK2 nie spowoduje, że telefon będzie mieć za mało mocy na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Próbujesz promować się? Ja pisakem, tak jak zawsze na podstawie moich doświadczeń. Nie piszę że ktoś coś. Sluchakeś BK2? Jeśli nie to czemu podważasz zdanie posiadacza l. Mam 12 par pchelek i do nich się odnoszę. A jeśli Sluchakeś i masz lepsze w cenie 28$ to chętnie kupię 

 

Uwierz mi, że nie muszę się promować. Zalecałbym też czytanie ze zrozumieniem moich wypowiedzi i tak, podważam Twoje zdanie - posiadacza. Jak czytam Twoje stwierdzenia typu "nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz" (i to nie po raz pierwszy) to wybacz ale nie mogłem się powstrzymać. Wprowadzasz w błąd czytelników, którzy pierwszy raz wbijają na forum aby coś się dowiedzieć. W tym budżecie jest sporo dousznych, których w ogóle w ręku nie miałeś a być może nawet na zdjęciach nie widziałeś a sugerujesz, że coś na pewno jest lepszego od wszystkiego innego. Trochę więcej rozwagi w rzucaniu tego typu stwierdzeniami. Tak jak pisałem, porównaj, odnieś się do modeli, które słuchałeś ale nie wprowadzaj w błąd tego typu stwierdzeniami po raz kolejny. Na marginesie, jeżeli BK2 były by dla mnie godne uwagi to były by za kilka dni na półce a nie są ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Xiaomi Airdots lub np Yinyoo BK2 plus kabel BT KZ z aptX HD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeżeli mógłbym prosić o poradę, bo też bym sobie chciał kupić pchełki a na bazie powyższego stwierdzenia na pewno słuchałeś wszystkich modeli w tym budżecie, jak się mają BK2 do VE Zen lite / Makka limited / moondrop nameless / vx classic / shiroyuki / ostry KC08T ?

Które z ww grają ciepło z dobrym dociążeniem / basem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Matador napisał:

Faktycznie są tańsze od tych jabłkowych ale i tak dla mnie nadal za drogie. 150 zł to max w moim budżecie.

Wysłane z mojego Capture+ przy użyciu Tapatalka
 

https://www.scarbir.com/guide/cheap-apple-airpods-alternatives

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa i mobilna i zwykła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam BTR1k i w połączeniu z Smabat St-10 gra to zacnie.

Te Smabaty jak grają?

Możesz porównać np. VE Monk plus lub Espresso ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zOrg napisał:


Te Smabaty jak grają?

Możesz porównać np. VE Monk plus lub Espresso ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety nigdy nie miałem innych pchełek nie licząc tych za 5 zł 😛 jeżeli miałbym opisać dźwięk to - grają jak pełnowymiarowe słuchawki, przypominają mi DT-150 tyle, że mają lepszą górę (lub bardziej zaznaczoną, nie robiłem krytycznych porównań), średnica w muzyce jest spoko ale ludzki głos w porównaniu do dt-150 jest nienaturalny, czuć to przy filmikach na youtubie - być może kwestia ułożenia w uchu. Wygoda to druga sprawa, można je nosić z kablem za uchem ale ja wolę je wkładać klasycznie, mam wtedy bardziej dociążony dźwięk.

 

Fizyczna budowa to mistrzostwo świata, mam wrażenie obcowania z produktem premium, kabel jest solidny i ładny.

 

Płaciłem za nie chyba 280 zł a teraz chodzą po 400 zł, tak do 300 zł myślę, że warto. Smabat niedawno wypuścił nowszą i tańszą wersję, podobno jest trochę gorsza dźwiękowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to moją pierwsza minirecenzja i liczę, że nikt mnie na suchej gałęzi nie powiesi za nią ];)

 

Z racji rozpoczęcia nowej pracy i pierwszej wypłaty zakupiłem sobie nową zabawkę a mianowicie QCY T3. 
Ich cena w Chinach to około 120 ~ 130 zł a na allegro można już je kupić za 144 zł (kupując z opcją smart oczywiście). 
Są to słuchawki BT konkretnie w opcji TWS czyli nie są ze sobą połączone kabelkiem. 
Producent deklaruje działanie na 5 godzin z moich obserwacji wynika, że troszkę mniej bo około 4,5 godziny + w powerbanku, którym ładujemy słuchaweczki jest zapas na około 4 pełne ładowania. 
Jakość dźwięku oceniam na bardzo dobrą (oczywiście biorąc po uwagę cenę zakupu bo nie wątpię, że można kupić lepsze ale i droższe słuchawki). Czuć dociążony bas ale nie zalewa on innych pasm, średnica jest wyczuwalna i chyba tylko mniej wyczuwa się wysokie tony (co nie oznacza, że ich w ogóle nie ma - może nieodpowiednią muzykę słuchałem). Są to raczej zbalansowane słuchawki. Scena jest wystarczająca choć raczej z tych bliskich a i rozdzielczość słuchawek stoi na dobrym poziomie.
Zasięg działania modułu BT jest dość niewielki bo w mieszkaniu (blok starego typu z żelbetu) to półtora metra do dwóch za to w pracy na w miarę otwartej przestrzeni myślę, że spokojnie zasięg między nadajnikiem (w tym wypadku był to telefon) to 3 metry + .
Producent zastosował bardzo dobrej jakości mikrofon co owocuje bezproblemową rozmową telefoniczną.
Wady to:
Największą ich wadą jest tylko jeden typ niestandardowych końcówek i do tego pasujących tylko do małych małżowin bo z średnich (jak moje) i większych po prostu wypadną. 
Można je spokojnie zastąpić innymi końcówkami ale (... i tu się zaczynają przysłowiowe schody) nie można ich z alternatywnymi końcówkami wrzucić do ładowania w powerbanku po po prostu nie ma na to miejsca. Owocuje to każdorazowym zdejmowaniem ich przed ładowaniem słuchawek.
Dodatkowym troszkę mniejszym mankamentem tych słuchawek jest to, że potrafią stracić kontakt między sobą już po oddaleniu jednej słuchawki od drugiej na około metr co owocuje dla odmiany często resetem słuchawek. 
Responsywność układu dotykowego słuchawek także jest niska i szybciej sięgniemy np po telefon aby wyciszyć muzykę niż zrobimy to za ich pomocą. 

 

Słuchawki oceniam na dobry z + (gdyby nie problem z ładowaniem słuchawek ich ocena byłaby sporo, sporo wyższa).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności