Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie ich zaleta, ze nawet bardzo cicho słuchając grają a nie wydają dźwięki jak inne na tym poziomie. Monki przy takim ustawieniu jak MS16 wogóle nie grały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bry. Dziś stałem się posiadaczem pchełek. Takie oto cudo przyleciało do mnie z Japonii. IMAG0645.thumb.jpg.2d9e98bec133969d0b533edb53014f01.jpg

 

Czekam na gąbki z Ali, bo są to pierwsze pchełki u mnie. Jakieś porady gdzie mogę dobre gąbki kupić? Czuję, że odpowiednio dobrane mogę pomóc w lekko słabym basie - po dociśnięciu pchełek bas zdecydowanie się poprawia.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Play napisał:

Jak w stockowych gąbkach brakuje ci basu, to na innych magiczne ci on nie przybędzie

 

Ale może się poprawić izolacja, czy w pchelkach magicznie ten sposób nie działa? Basu mam więcej gdy docisnę słuchawkę do ucha, ergo lepszy fit da mi lepszy bas.

Stockowe gąbki to donuty tak wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Play napisał:

Pełne dadzą więcej basu, przyciemnią brzmienie, ale nie licz na kolosalną zmianę. Sprawdzić oczywiście warto :)

 

Zobaczymy. Kolosalnej zmiany nie oczekuję ani nie pożądam, bo tego basu mi brakuje na kilka dB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamiana gąbek donutowych na "całe" polepszyła izolacje, a co za tym idzie zmieniła lekko profil dźwiękowy, który odbieram. Zgodnie z oczekiwaniami zwiększyła się leciutko ilość basów, o co mi głównie chodziło, ale też całkowity odbiór się polepszył.

Zakochałem się w Shozy BK, zdecydowanie zostają u mnie na dłużej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się zdarzyło, że potrzebowałem przejściówki z 2.5mm bal na 3.5mm bal. Nigdzie takowej nie mogłem znaleźć, a czasu mi brakuje do zrobienia samemu.
Na szczęście kol. @bigmaras ma w ofercie Monk+ w edycji specjalnej z taką przejściówką. Dziś słuchawki dostałem.

 

Pytanko, czy Monki warto wygrzewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znowu się dałem złapać, a już tak długo utrzymywałem muzyczny ascetyzm...

 

Generalnie ostatnio kupiłem u @bigmaras VE Monk+ oraz EO320 (1MORE) - i to te drugie mnie bardzo przekonały i sprawiają że spoglądam na droższe E1008. Już miałem je kupić w ciemno (szczątkowe recenzję na zagranicznym forum są niezbyt przychylne - ale EO320 też takie mają więc się bardzo nie przejmowałem), no ale oczywiście choroba nawróciła i po krótkiej dyskusji prywatnej z @bigmaras pojawiły się alternatywy w postaci Ostry KC08T, ZEN Lite czy VX. 

 

Po szybkim rozeznaniu najbardziej mi by pasowały ZEN Lite - ale źródło to tylko sprzęt Apple. Przewaliłem trochę tematów i Asura 2.0 mogą być tym czego szukam. Wcale nie szukam na siłę, bo EO320 są fajne, ale daleko do ideału...

 

Monk+ nie są złe, ba... za te cenę to mistrzostwo, ale bardziej mi podchodzi scena, barwa 1MORE - trochę analog, chociaż potrafi też zagrać jak kupa z nieodpowiednim repertuarem. Scena jest dla mnie dosyć ciekawa, żeby nie napisać dziwna, ale i epicka. Ludzie je obrzucają błotem, ale po dłuższym spotkaniu stwierdzam że bardzo fajne.

 

Zdaje sobie sprawę że nie są zbyt popularne u nas (1MORE), ale może macie sugestie w którą stronę się kierować jeśli chodzi o rozwinięcie ich stylu? Cena generalnie do ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie pamiętam kiedy ostatni raz kupowałem pchełki, ale będzie z kilkanaście lat.

Na rozgrzewkę wpadły VE Monk Plus - może się później rozruszają i ożywią, ale póki co jest w porządku, bo i tak miały być do spania. Zważywszy na cenę naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić, a w komplecie jest jeszcze komplet kolorowych gąbeczek. Niby taki szczegół, a cieszy. :)

 

 

IMG_20190705_161025.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie po zakupie fajnych MS16 stwierdzam że są dla mnie za duże, nie mieszczą się w uchu a poprzednie QianYun Qian39 pasowały idealnie i dawały nawet bezpieczny zapas ;)

Jak jest ze średnicą w porównaniu do w/w przy Monkach Plus i Lite'ach??

Planuje właśnie VE ale chciałem potwierdzić czy wejdą mi do ucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Play napisał:

...monki lite - ... są nieco mniejsze

 

Hmmm, leczy mnie to!

 

Ps, na próbę lajty 40ohm, potem oddam i wezmę 120ohm docelowo.

Czyli Plusy będą większe? No tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://tiny.pl/t16xp

https://tiny.pl/t16xb

coś ala monki espreso:

https://tiny.pl/t16xl

https://tiny.pl/t16xn

https://tiny.pl/t16xk

 

wszystkie bardzo fajne :))

 

Edytowane przez pierotero
gapa!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Yinyoo BK2 są niezłe, dużo lepsze od monków i cena teraz bardzo atrakcyjna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pierotero napisał:

Espresso mam i czasem drażmi mnie wyższa średnica

 

te Lite jak brzmią vs Espresso lub Plus?

Godzinę temu, pierotero napisał:

 

 

55 minut temu, Jaro54 napisał:

Te Yinyoo BK2 są niezłe, dużo lepsze od monków i cena teraz bardzo atrakcyjna

jak brzmią vs Monki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności