Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za wypelnienie ankiety :)

Wiele osob odrzuca pchly, bo nawet bol odczuwaja. Mi nie bylo na szczescie nigdy to dane poczuc, dlatego jestem w tym klubie 😀 Obudowy MX500 tez wygodne dla mnie, ale musze sprobowac w stylu Monk Lite.

W pchlach w sumie tez mamy cos na ksztalt "seala". Male NiceHCK EB2 byly blizej kanalu, ale bez gabki juz wylatywaly latwo z ucha. Bardzo chwale sobie "haczyki" od VE. Bliziutko wylotu trzymaja i nie mamy dzwieku zmodyfikowanego przez gabki.

 

Sorki za brak polskich znakow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NiceHCK EB2 (konkurenci Toneking TO65, Yinyoo BK2, Headroom MS16, VE Monk+)

Z opóźnieniem, ale powoli obiecane mini-recki pchełek.

Pudełko, etui, klips, zestaw gąbek, czyli to co zwykle bywa w Chi-Fi.

Obudowa metalowa (aluminium ?), ale bardzo lekkie. Kopułka ochronna ze śliskiego plastiku.  Co ciekawe, w przeciwieństwie do Toneking TO65, nie dają uczucia chłodu metalu, dlatego miałem wątpliwości czy to metal. Postukałem o zęba i brzmi jak metal :)

Kabel solidny, nie plącze się. Pomijalny efekt mikrofonowy. Zgrabny solidny wtyk 3,5.

Mniejsza średnica korpusu w porównaniu z konkurentami. Bez gąbek wypadały. Z gąbkami już było dobrze i wyszło, że najwygodniejsze z całej stawki.

 

Bas - wyraźny, nie zalewa nas, całkiem szybki.

Średnica i wokale - bardzo wyraźne, ale bez przesady z wypchnięciem.

Wysokie - wyraźne, naturalne. Cykanie talerzy wyraźnie. Na ich tle to w MS16 był szelest. Zakłuć mogą tylko przy wyższych poziomach głośności.

Scena dość wysoka, umiarkowana wszerz i w głąb. W tej cenie nie mam nic do zarzucenia.

 

Jak wspomniałem bez gąbek wypadały, więc aby stwierdzić jak grają “gołe” używałem earhooksów od Venture:

“Gołe” - neutralne w stronę jasności. Czasem trochę za jasne jak na mój gust.

Gęste gąbki od Venture - wyraźne przyciemnienie, podbicie basu, utemperowanie góry.

Rzadkie gąbki - Pośrednie rozwiązanie. Ku mojemu własnemu zaskoczeniu, wolę jednak gęste gąbki w tym przypadku.

 

Podsumowując:

Najbardziej liniowe z tej stawki, może tylko deeelikatnie V-kujące. Polecam do ciepłych źródeł. Mimo neutralności, angażujące brzmienie bez nudy.

Jak na razie mój pchełkowy best buy do 200zł. Wyżej stawiam tylko rekablowane VE Asura 2.0.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się mają do nich BK2 właśnie. Masz może?

Ja jestem z nich zadowolony, mogłyby mieć tylko nieco więcej góry. Ale tak minimalnie. 

Słucham zamiennie z Ry4S, te mają więcej subbasu jest podkreślony, dobrze wyczuwalny. BK2 z racji mniejszych korpusów wygodniejsze. Oczywiście wykonaniem  i materiałami  biją na głowę  większość  tanich pchełek, zresztą  jak i EB2 zapewne. Qian 69 to mocniej zaznaczony wokal, nieco wypchnięty, ogólnie lekko basowe granie. Monki plus to w porównaniu cieplejsze, nieco przygaszone granie.

To takie moje trzy słowa na szybko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, matdru napisał:

Ciekawe jak się mają do nich BK2 właśnie. Masz może?

Ja jestem z nich zadowolony, mogłyby mieć tylko nieco więcej góry. Ale tak minimalnie. 

Słucham zamiennie z Ry4S, te mają więcej subbasu jest podkreślony, dobrze wyczuwalny. BK2 z racji mniejszych korpusów wygodniejsze. Oczywiście wykonaniem  i materiałami  biją na głowę  większość  tanich pchełek, zresztą  jak i EB2 zapewne. Qian 69 to mocniej zaznaczony wokal, nieco wypchnięty, ogólnie lekko basowe granie. Monki plus to w porównaniu cieplejsze, nieco przygaszone granie.

To takie moje trzy słowa na szybko.

Mam spisaną reckę BK2, ale dziś już nie wrzucę, bo usypiam syna i klepię z komórki🤣

Zrobię tylko trailer, iż faktem jest, że BK2 materiałami górują nad EB2, lecz wg mnie SQ wyraźnie przewaga na korzyść Nicehck.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2018 o 01:46, Inszy napisał:

Pierwsze wrażenia z Monk Lite:

- wersja 40 ohm gra lekkim V, z mocniejszym akcentem na dole i wokalach. Trochę przypominają Monki Espresso, ale są nieco mniej nasycone i przestrzenne. Przy cenie jak za stare Monki oferują dźwięk bardziej zwarty i dynamiczny, mniej przyciemniony. Co dla mnie ważne, to to, że w końcu są lepiej rozciągnięte na górze i dynamiczne na dole, dzięki czemu nie boją się już mocniejszego grania. 

- wersja 120 ohm też gra V, ale w porównaniu do tańszej wersji, jeszcze lepiej rozciągnięto je na skrajach, poprawiono dynamikę oraz powiększono scenę, przez co grają nie do końca jak pchełki. Gdybym nie wiedział czego słucham, to bym obstawiał na jakieś trochę większe półotwarte słuchawki. Za osiem dych? Wręcz kradzież.

 

No i w końcu Monki, w których mogę siedzieć dłuższy okres czasu. Nie wypadają, nie uwierają, po prostu pewnie i komfortowo leżą w uchu.

 

Wyczailem na Ali wersje Lite 120 z balansem i kablem SPC za 30 dolcow. To moze byc warte sprobowania :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matdru napisał:

Rzuć linkiem jak możesz.

 

I dajesz tę recke BK2, a nie jakieś o*******anie się! ;)

https://www.aliexpress.com/item/Venture-Electronics-VE-Monk-Lite-Earbud-Hifi-Earphone-for-mobile-phone/32844964644.html

wariant siodmy od lewej :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 13:31, wiatrak napisał:

 

Wyczailem na Ali wersje Lite 120 z balansem i kablem SPC za 30 dolcow. To moze byc warte sprobowania :)

 

 

Słuchajcie co daje ten kabelek SPC?! Chyba przespałem tą lekcję, ehh.

2 pytanko ponoć Ve robi nowe słuchawki z mniejszą obudową na mniejsze uszy. Które to?

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pierotero

Silver Plated Copper SPC, niby lepsze, ale cholirka tam wie :)

 

A mniejsze korpusy to wlasnie seria Lite.

Edytowane przez wiatrak
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 14:11, matdru napisał:

Rzuć linkiem jak możesz.

 

I dajesz tę recke BK2, a nie jakieś o*******anie się! ;)

 

Yinyoo BK2 - bohater niniejszej mini-recenzji.

Rywale: VE Monk+, NiceHCK EB2, Toneking TO65, Headroom MS16.

Sprzęt testowy: Radsone ES100, HTC U11, SMSL M2.

Opakowanie schludne i to samo co w przypadku większości Chi-fi powyżej 100 zł - pudełko, etui, gąbki, klips. Unboxing to jest to, co w recenzjach audio najszybciej przelatuję rolką myszki w dół, a recenzenci jutuba celebrują przez 80% czasu na wizji :)

Budowa bardzo dobrej jakości, gniazda mmcx trzymają mocno. Korpusy trochę w stylu Tonekinga, ale ciut “chudsze” przez co minimalnie lepiej leżą w moim uchu. W odróżnieniu od Tonekinga metalowe sitko, a nie plastik.

Bazą recenzji był odsłuch na "golasa" z earhooksami, a dopiero dodatkowo modyfikowanie gąbkami, jak coś mi w dźwięku nie banglało.

Bas - umiarkowany w ilości z tendencją do bycia skąpym. Można gąbkami modyfikować.

Średnica - o ile niższa średnica względnie dobra to już czym wyżej tym bardziej krzykliwie i zaczynały się gubić.

Wysokie - kontynuacja wrażeń z wyższej średnicy. Dla mnie za zdecydowanie ostro. Przy cichym słuchaniu nie było źle, ale już przy umiarkowanie głośnym zaczynało się robić nieciekawie. Przy poziomach przy których rywale nadal byli w stanie dać przyjemność z odsłuchu, tutaj była już tragedia. No może z wyjątkiem Monk+, gdzie też robiła się bolesna papka. Na ostrość oczywiście pomagają gąbki, ale ogólnie wtedy mam wrażenie, że coś nie tak nadal jest ze spójnością przekazu.

 

Podsumowując:

Budowa sprawia dobre wrażenie - jak z półki +200 zł. Dźwiękowo jestem rozczarowany. Dla mnie warte maksymalnie 100 zł, jeżeli ktoś dobierze ciepłe źródło i słucha cicho. Ze względu na budowę i funkcjonalność (mmcx) można je wziąć do 100 zł lub w lucky bagu, ale za pierwotną cenę 75 dolarów ???... chyba upadli na głowę w tym Yinyoo :) Zresztą wyczaiłem na hedfaju, że Yinyoo jest “company non grata”. Jest ban i traktowani jak Lord Voldemort -“He-Who-Must-Not-Be-Named" :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż gąbki gęste (białe) z otworem  od Monkow i posłuchaj jeszcze raz. Te gąbki dobrze uszczelniają i dźwięk się zmienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 08:08, wiatrak napisał:

 

@pierotero

Silver Plated Copper SPC, niby lepsze, ale tam wie :)

 

A mniejsze korpusy to wlasnie seria Lite.

 

cholirka, jak piszą to biere! 😃

Qiany 39 jakoś siedziały mi w uszach na styk mimo że duże, sprawdzimy i laity - mam ochtę na ML120 po tym co piszą hmm.

 

W dniu 12.02.2019 o 18:48, Play napisał:

Panie i pany, jedyne w swoim rodzaju, Monki BT! Made by @Perul

IMG_20190212_184650.jpg

 

Noo super, jak znalazł dla młodej! A wiela takie mod-cudo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 17:49, Jaro54 napisał:

Załóż gąbki gęste (białe) z otworem  od Monkow i posłuchaj jeszcze raz. Te gąbki dobrze uszczelniają i dźwięk się zmienia 

Próbowałem VE gęste z otworem, gęste bez otworu, rzadkie. Różnie to brzmiało, ale żaden wariant nie był dla mnie akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u mnie te białe z otworem fajnie doszczelniają i jest w porządeczku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 10:54, k4mil napisał:

Jakie polecacie zamienniki gąbek na pchły żeby się nie rozpadały w rękach, a trochę posłużyły?

Te z zestawu Monków lite 120 ohm są super. Zapytaj Marasa czy można je dostać osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Marek ma to nazywa się Extended pack 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 15:37, Play napisał:

Acz tą lżejszą wersję. 120 ohm jest dość ciężka do pełnego wysterowania. Bądź gra tak dziwnie

Co masz na myśli pisząc "dziwnie"😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiatrak napisał:

Co masz na myśli pisząc "dziwnie"😊

Dla mnie grają jak mega zamulone, z masą pogłosów, z wybitym jakimś fragmentem góry i roll offem na jej końcu

Edytowane przez Play
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności