Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2018 o 11:07, wiatrak napisał:

Czy ktoś ma do opchnięcia używane Zen 2.0 ?

Niestety, nie mam takowych na sprzedaż, ale korzystając z okazji:

mam pytanie, czy EB2 się "ułożyły"? Mam na myśli to pojawiające się czasem kłócie o którym wspominałeś 🙂

Jestem ciekawy jak ogólnie wrażenia, po dłuższym odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, matdru napisał:

Niestety, nie mam takowych na sprzedaż, ale korzystając z okazji:

mam pytanie, czy EB2 się "ułożyły"? Mam na myśli to pojawiające się czasem kłócie o którym wspominałeś 🙂

Jestem ciekawy jak ogólnie wrażenia, po dłuższym odsłuchu.

Na razie nie ułożyły się jakbym chciał. Może coś jest z moim słuchem😃 Na forach uchodzą za łagodne na górze, a ja musiałam je przytemperować gęstymi gąbkami od Monków. Teraz dopiero jest fajnie. Kupowałem różne słuchawki uchodzące za neutralne i nawet ocieplone, a dla mnie były za jasne na wszystkich moich źródłach. Słuchanie tanich chińskich doków najczęściej sprawia mi fizyczny ból z powodu górnego pasma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiatrak napisał:

Na razie nie ułożyły się jakbym chciał. Może coś jest z moim słuchem😃 Na forach uchodzą za łagodne na górze, a ja musiałam je przytemperować gęstymi gąbkami od Monków. Teraz dopiero jest fajnie. Kupowałem różne słuchawki uchodzące za neutralne i nawet ocieplone, a dla mnie były za jasne na wszystkich moich źródłach. Słuchanie tanich chińskich doków najczęściej sprawia mi fizyczny ból z powodu górnego pasma.

Mam podobnie. Dlatego swoją uwagę ostatnio kieruje w stronę pchełek. Choć, chyba bardziej w tanich chińskich dokach przeszkadza mi wywalone w kosmos dolne pasmo (jestem raczej po jasniejszej stronie mocy). A może i wypadkowa między dołem a górą, czyli coś co w dłuższej perspektywie męczy. 

Idą do mnie Ry4s, lukam w stronę monków lite w obu omowych wersjach. I teraz owe EB2 mocno mnie zainteresowały. 

Dzięki za tipa z piankami🙂 mam gdzieś cały komplet Expansion Pack od Bigmarasa. 

Byłem kiedyś bardzo zadowolony z monków plus. Niestety dosyć szybko je uszkodziłem. 

Czas na powrót do świata pchełek. ;)

 

P.s.

Może powodem kłucia wysokich jest źródło?

U mnie z nowym fonem szpilę wbić potrafią nawet re400🙄😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matdru napisał:

Mam podobnie. Dlatego swoją uwagę ostatnio kieruje w stronę pchełek. Choć, chyba bardziej w tanich chińskich dokach przeszkadza mi wywalone w kosmos dolne pasmo (jestem raczej po jasniejszej stronie mocy). A może i wypadkowa między dołem a górą, czyli coś co w dłuższej perspektywie męczy. 

Idą do mnie Ry4s, lukam w stronę monków lite w obu omowych wersjach. I teraz owe EB2 mocno mnie zainteresowały. 

Dzięki za tipa z piankami🙂 mam gdzieś cały komplet Expansion Pack od Bigmarasa. 

Byłem kiedyś bardzo zadowolony z monków plus. Niestety dosyć szybko je uszkodziłem. 

Czas na powrót do świata pchełek. ;)

 

P.s.

Może powodem kłucia wysokich jest źródło?

U mnie z nowym fonem szpilę wbić potrafią nawet re400🙄😉

Raczej nie źródło. SMSL M2 i Radsone ES100 są neutralno-ciepłe.

EB2 wyraźnie lepsze IMO od Monk Plus.

@Inszy polecał Monk Lite 120, ale z telefonu może być słabiej.

EB2 z tymi gąbkami gęstymi to na razie mój nr 1 do 200zł. Powyżej to już lepsze były Asura 2.0, które z posrebrzanym kablem grały uporządkowanie i neutralnie. Niezła klasa, chociaż bez efekciarskiego chińskiego efektu wow 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Jak do telefonu, to lepsze będą pchełki 1More.

Mam zamiar zaopatrzyć się w najbliższym czasie najprawdopodobniej w Fiio btr3, jestem ciekaw czy da radę odpowiednio wysterować np. rzeczone Monk lite.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 23:11, matdru napisał:

Mam zamiar zaopatrzyć się w najbliższym czasie najprawdopodobniej w Fiio btr3, jestem ciekaw czy da radę odpowiednio wysterować np. rzeczone Monk lite.

 

Mysle, ze tak. Az takimi glodnymi potworkami nie sa 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypherus Audio podeslal mi cennik.  Czy to juz pchelkowy hajend ? :)

"Here is the price list;
- Blue Darth USD 99 (3.5mm SE) and USD 110 (2.5mm Balance)
- CampFred 2 USD 199 (3.5mm SE) and USD 225 (2.5mm Balance)
- ZoomFred USD 249 (3.5mm SE) and USD 275 (2.5mm Balance)
- Red Dragon custom order based on customer sound preference start from USD 650
All price exclude shipment cost."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 18:59, bigmaras napisał:

 


W związku z nową linią produktów to jest to tak jakby trochę odchudzona wersja. Nowe zeny 2.0 kosztują 358 USD. Stara wersja to raczej to samo co poprzednie pełne zeny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Masz na mysli, ze ZEN Lite to tak jakby Zen 1.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiatrak napisał:

Masz na mysli, ze ZEN Lite to tak jakby Zen 1.0 ?

 

Nie, mam na mysli zen 2.0

 

"The Zen Lite is our solution for audiophiles who loves the Zen 2.0, but require an earbud that is more comfortable for long listening sessions. It is essentially a scaled down version of the Zen 2.0, in terms of shell size and technical capabilities."

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.12.2018 o 18:41, Inszy napisał:

Monki to zwykłe Plusy? Bo Espresso i Bloody Orange grają inaczej, więc wolę się upewnić.

@Inszy czy moglbys scharekteryzowac roznice miedzy tymi trzema odmianami Mniszkow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy, to granie ciemne i spokojne, Espresso (po balansie) są równiejsze, bardziej swobodne, Bloody to już wyższy poziom pod każdym względem, nieco jaśniejsze od Espresso, szybsze, przestrzenne, z lepiej przedstawionymi skrajam, choć dla mnie ciężkie do zaakceptowania pod względem ergonomicznym.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Inszy napisał:

Plusy, to granie ciemne i spokojne, Espresso (po balansie) są równiejsze, bardziej swobodne, Bloody to już wyższy poziom pod każdym względem, nieco jaśniejsze od Espresso, szybsze, przestrzenne, z lepiej przedstawionymi skrajam, choć dla mnie ciężkie do zaakceptowania pod względem ergonomicznym.

 

Dzieki

Zakladam, ze przetwornik ten sam. Nie jest to raczej wyrafinowana konstrukcja. Az dziw ze taki wplyw moze miec Junkosha...Wlasnie zapytalem, bo przy okazji chce tez zamowic custom kabel Junkosha u Venture - krotki z wtykami mmcx pod inne pchly i doki. Jest tez opcja wyboru kabla jak do Espresso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

Jeśli nie jest tak sztywny jak przy BO, to może może być dobrą opcją.

Kurcze chyba jednak bedzie to samo. Pleciony tez podobnie. Mial mi sluzyc do podpiecia Radsone ES100 do kolnieza wiec sztywniactwo jego moze byc przeszkoda.

https://sg.carousell.com/p/venture-electronics-ve-custom-made-junkosha-mmcx-3-5se-1-2m-iem-upgrade-cable-161923508/

przykladowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy rozmiar na plus przy małych uszach, za to przy dużych wypadają. Więc tak jak zawsze, co jednemu pasuje drugiemu przeszkadza. Ale dzięki temu świat jest kolorowy bo są różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności