Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Inszy napisał:

Ja tam na Shanlingu M0 jednak słyszę różnicę czy muzyka idzie po kablu czy przez BT z telefonu mimo obecności LDAC. Nie jest to duża różnica, ale jednak zauważalna.

Masz BTR-3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko rozróżnić przy dobrych plikach. Sprawdzałem na M0 i LG V30. W obu przypadkach gra rewelacyjnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 23:59, Inszy napisał:

Wczoraj otrzymałem, dziś posłuchałem niezbyt tanich Penon BS1:

https://penon-official.com/product/bs1-official-version/

 

Uwagę na pewno zwraca gruby, ale wygodny kabel - hybryda, 8 żył. Do tego piękne drewniane etui. A jak nacieszymy oczy, to dociera do nas octowy smrodek z pudełka, który przesiąknął do słuchawek... Cóż, wietrzę...

 

A brzmienie? Godzina słuchania i w słabych warunkach, bo wymęczył mnie dziś ból głowy, więc percepcja słuchowa jest trochę wczorajsza i odbiór może się zmienić, ale... Jest rewelacyjnie. Dynamiczne, zwarte, lekko ocieplone, z fajnym zróżnicowanym basem o dobrym zejściu i rozciągniętą, ale nienachalną górą. Na pierwszą linię wysunięte wokale, ale jest poczucie wielowarstwowości sceny.

 

W tym momencie do Ostry KC08 dokładam drugi model pchełek w których niczego mi nie brakuje. Za nimi idą OURART Ti7 oraz Monk Lite 120ohm, ale to już kawałek dalej.

 

Czy Penon ma magazyny w Europie, żeby ominąć cło i VAT ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Inszy napisał:

Ja tam na Shanlingu M0 jednak słyszę różnicę czy muzyka idzie po kablu czy przez BT z telefonu mimo obecności LDAC. Nie jest to duża różnica, ale jednak zauważalna.

A m0 rozbujał Monki lite 120? Jak na razie czekam na test Btr3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiatrak napisał:

 

Czy Penon ma magazyny w Europie, żeby ominąć cło i VAT ? :)

Nie, ale wysyłają chyba przez Estonię, dzięki czemu z reguły nie ma podatków.

 

7 godzin temu, Play napisał:

A m0 rozbujał Monki lite 120? Jak na razie czekam na test Btr3

Na M0 jest ok, ale bardziej mi się podobają z X3 II. Na Shanlingu jak dla mnie jest trochę za gęsto i nieco brakuje mocy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 22:21, Inszy napisał:

Ja tam na Shanlingu M0 jednak słyszę różnicę czy muzyka idzie po kablu czy przez BT z telefonu mimo obecności LDAC. Nie jest to duża różnica, ale jednak zauważalna.

 

Też dostrzegam różnicę na minus :(

Po kablu słucham na  Final Audio E3000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na BTR3 ale w kwestii BTR1 to nie do końca tak, że zmienia się jakość. To jest AMP z własnym kodekiem i zmienia on sygnaturę dźwięku. Jeżeli masz dobre źródło to będzie lepsze niż BTR1, jeżeli słuchasz muzyki z telefonu (jak w moim przypadku podstawowa wersja LG G6 bez dedykowanego DACa) to różnica jest kolosalna na korzyść BTR1. Jeśli natomiast porównuję BTR1 do AP60II to różnica jest spora ale nie na korzyść żadnego z nich, po prostu grają zupełnie inną sygnaturą ale każdy dobrze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiatrak napisał:

@bigmaras czy warto przeskakiwać z Asura 2.0 na Zen Lite ? Napędzane np. z Fiio BTR-3.

 

Zdecydowanie zeny to półka wyżej, no ale normalnie to też kosztują prawie dwa razy tyle 78 USD vs 148 USD

Teraz u nas jest jeszcze końcówka w promocyjnej cenie a od następnej dostawy wraca na swój pułap.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Zdecydowanie zeny to półka wyżej, no ale normalnie to też kosztują prawie dwa razy tyle 78 USD vs 148 USD

Teraz u nas jest jeszcze końcówka w promocyjnej cenie a od następnej dostawy wraca na swój pułap.

Aha. Myślałem, że Lite to odchudzona wersja, która nie ma jednak startu do "pełnych" Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily się  ciekawe pchelki,  NiceHCK EB2, mlodszy brat modelu EBX,  ktorego cena krazy w rejonie  100USD,  EB2 do wzięcia  za 26,99USD ze zniżką dla forumowiczów z headfaja:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/2018-NICEHCK-EB2-Earbud-HIFI-Metal-Earphone-14-8mm-Dynamic-Driver-Headset-NICEHCK-Second-Flagship-Earbud/1825606_32917468583.html

 

Procedura standardowa,  wrzucić  do koszyka,  wybrac inne opcja płatności w komentarzu wpisac "head-fi" i nie finalizować transakcji,  poczekac na obniżkę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Myślałem, że Lite to odchudzona wersja, która nie ma jednak startu do "pełnych" Zen.


W związku z nową linią produktów to jest to tak jakby trochę odchudzona wersja. Nowe zeny 2.0 kosztują 358 USD. Stara wersja to raczej to samo co poprzednie pełne zeny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sir Nick napisał:

Pojawily się  ciekawe pchelki,  NiceHCK EB2, mlodszy brat modelu EBX,  ktorego cena krazy w rejonie  100USD,  EB2 do wzięcia  za 26,99USD ze zniżką dla forumowiczów z headfaja:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/2018-NICEHCK-EB2-Earbud-HIFI-Metal-Earphone-14-8mm-Dynamic-Driver-Headset-NICEHCK-Second-Flagship-Earbud/1825606_32917468583.html

 

Procedura standardowa,  wrzucić  do koszyka,  wybrac inne opcja płatności w komentarzu wpisac "head-fi" i nie finalizować transakcji,  poczekac na obniżkę. 

To ciekawe, bo jakoś obiło mi się o uszy, że Nice-HK to jeden z najbardziej objeżdżanych sklepów na HF będący na tamtejszej czarnej liście miejsc, gdzie nie należy robić zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych fanów pchełek pozostał wierny pierwszym pchełkom jakie kupił ? Ja mam nadal Monki pierwsze, Tomahawki ale słucham głównie Monków Espresso i Memt T5. Czasem do Tomahawków wracam.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czy ktoś z szanownych fanów pchełek pozostał wierny pierwszym pchełkom jakie kupił ? Ja mam nadal Monki pierwsze, Tomahawki ale słucham głównie Monków Espresso i Memt T5. Czasem do Tomahawków wracam.

Ja dalej tylko pierwsze Monki mam i nic mi tak nie leży jak one. Trochę teraz wypadłem z obiegu bo rzadko używam pchełek przez infekcję ucha z zeszłego roku ale nadal wolę stare Monki od AKG Y30, których obecnie używam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Czy ktoś z szanownych fanów pchełek pozostał wierny pierwszym pchełkom jakie kupił ? Ja mam nadal Monki pierwsze, Tomahawki ale słucham głównie Monków Espresso i Memt T5. Czasem do Tomahawków wracam.

 

Tak ale oprócz K's 64 żadnych nie kupiłem. Ostatnio nawet jacka wymieniłem ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Czy ktoś z szanownych fanów pchełek pozostał wierny pierwszym pchełkom jakie kupił ? Ja mam nadal Monki pierwsze, Tomahawki ale słucham głównie Monków Espresso i Memt T5. Czasem do Tomahawków wracam.

 

Toporki for life!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Vedia SRS 200 i 300 oraz SRS 200 BT :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze pchełki do rapu i rnb do 100 zł - chciałem kupić duże beyery, ale budżet nie pozwala. Widzę, że często pojawiają się monki - pytanie które z nich będą odpowiednie? I drugie pytanie - bierzecie je z Ali czy z Pl? Bo potrzebowałbym ich szybciej, ponieważ czekam na moje TRN v80. No i żeby były na poziomie lub lepsze od v80 :) Czy może trochę dołożyć i kupić Creativy Aurvana Live? 

Źródło: Meizu Pro 6 Plus

Edytowane przez Adrian97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

Pierwsze pchełki kupiłem jakieś 25 lat temu i zdecydowanie ich już nie mam ?

Z tego co pamiętam, choć ledwo co przestałem się na stojąco pod stołem mieścić to pchełki w tamtych czasach były uważane za ujmę na honorze audiofilów.  Moje takie pierwsze, pierwsze pchełki kupiłem kilka lat później i kosztowały 3.50zł w kiosku. Ale to był syf, nawet jak na tamte czasy. :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności