Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

bose sound true/sound sport - nie tego nie słuchałem.

 

A u mnie tam nic nie zastępuje nauszników. Jedynie uzupełnia, towarzyszy. trzeba się dobrze bawić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Hi-Z 650 są u mnie dzięki uprzejmości jednego z naszych forumowiczów. Jeszcze nie są w pełni wygrzane, ale właśnie się grzeją. Naprawdę czuć w nich klasę, słychać że to pchełkowy top. Bardzo szybkie nastawione na analizę, a przy tym z fajnym wypełnieniem.

IMG_0475.JPG

Moja opinia czy pseudorecenzja już niebawem :)

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku - Urbanista Ibiza.

 

Kupiłem najpierw nauszne portable tej szwedzkiej firmy.

Mimo dosyć dziwnego wyglądu, wykonanie całkiem ok - szczotkowane aluminium,skóra, fura i komóra ;)

Przetwornik 40 mm. Brzmienie jak na portble całkiem spoko.Słuchawki i firma nieznane, ale ja jestem spod znaku kota i lubię sobie chodzić własnymi ścieżkami.

Dziś wpadły mi w łapki pchło-doki Ibiza za całe 60 zet.

 

Na razie powiem, że system mocowania à la ear hooks całkiem dobrze trzyma je w moim uchu.Same nie wypadną, a żeby je wyjąć trzeba się nieźle postarać.

Czy one sonicznie są warte tyle ile kosztują na amazonie (47-50$) to nie wiem.

Chwilę je porównałem z Monkami+ które wydały mi się przy nich lekko zmulone i ciemne, Monki znaczy.

Jestem dziś padnięty, po zarwanej nocy i nie mam siły słuchać.

 

Sprawdziłem pilota, który ma działać z iOS, andkiem i WM - z dwoma ostatnimi chodzi.Z iOS nie mam jak sprawdzić.

Jak będę bardziej świeży to się wsłucham, bo na razie to mam podwójne widzenie i ze słyszeniem może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Google wynika, że to system zbliżony do Bose / JBL, czyli takie "uszczelnione" pchły, z silikonowym lejkiem wchodzącym w początek kanału, ale nie uszczelniającym totalnie.

Mnie taki system pasuje, ma wszystkie zalety pchełek na których mi zależy (czyli nie izoluje) i sporo zalet doków (więcej precyzji, lepszy bas, dobre trzymanie się w uchu, zwłaszcza w wersji z hakami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie w jakiej dorwał je Paratykus (60 zł) mogą być fajne.

5485db20-c01c-11e5-a699-002590968ba8-urbanista-ibiza-b2e9t-fotovelke.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gołych do ucha nie wsadzisz.

No nie bardzo, bo albo będą luzy albo krwawe smugi ;) od "dzyndzelków :P

Próbowałem normalne tipsy zakładać, ale kiepsko, bo nie chcą współpracować.

Wychodzi na to, że to zamknięty systemik ;)

 

Na razie wygrzewają się na zapętlonym "Tron Legacy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka obiecanych słów o Urbanista Ibiza, grzały się 2 doby, wystarczy.

Kupiłem je, bo gdzieś w necie wyczytałem, że są "przebasowione" więc ciekaw byłem, ale nie, nie są.

Trudno byłoby mi też powiedzieć, że grają V-ką, raczej góra jest trochę podbita, ale nie dół.Z nimi jest dziwna sprawa, bo w pierwszej chwili jak założyłem to od razu pomyślałem : acha, vałeczka. Spodziewałem się wycofanych wokali w nagraniach (czego nie cierpię), ale nie, są ok.

 

Za sprawą tipsów a la doki bardzo dobrze trzymają się uszu ( ciągnąc je w dół nie mogłem ich wyrwać, znaczy pewnie mógłbym ale masochistą nie jestem)

Dźwięki trafiając bezpośrednio do kanału słuchowego dają dobry szczegół.Pchełki dzięki temu grają precyzyjnie, dźwięki nie idą "w luft" jak mawia Ecik tylko tam gdzie iść mają.

 

Dla mnie są po jaśniejszej stronie mocy, jaśniejsze niż Monki +

 

Porównałem je właśnie z Monkami i MX985.

 

Gdybym miał je teraz poukładać w kolejności przyjemności odsłuchowej to :

 

-MX985

-Urbanista Ibiza

-Monki+

 

Ibiza wygrywa natomiast tym, że trzyma się w uchu jak gekon na szybie i obecnością pilota z mikrofonem.

W sumie to miałem je jutro oddać do sklepu, ale jak teraz słucham z DX80 to pewnie zostaną.

Zresztą, mam jeszcze 3 tygodnie na zwrot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je kupiłeś?

Znalazłem na aledrogo

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je kupiłeś?

Znalazłem na aledrogo

Ja "wynalazki" to wyszukuję w TK Maxx, ceny niewysokie, modele raczej dosyć egzotyczne, czas na zwrot 28 dni.

Tak więc można się pobawić tanim kosztem jak "zakupowa chcica" przychodzi ;)

 

Na alle są za 189 zet i to jest mniej więcej cena zagraniczna, choć i po dwadzieścia kilka dolców też widziałem.

Tak do stówki to można się pobawić, więcej chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności