Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK380 + Akcesoria do kompletu - Pełnia szczęścia


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobre pytanie!

Oferowałem próbki dwóch pliki do porównania. Zainteresowania nie było (po włączeniu się do dyskusji Moderatora z tego forum).

 

 

Zawsze możesz iść na skargę do administratora, że wstrętny moderator zaczął zadawać niewygodne pytania odnośnie kwestii legalności plików próbowanych być wrzuconymi na publiczne forum, a na które nie potrafiłeś udzielić żadnej odpowiedzi poza wycieczkami odnośnie "kolegów z kliki".

 

A zainteresowania nie było być może dlatego, że Astell i uczestniczenie w pseudo-promocyjnych dyskusjach na jego temat mało co obchodzi większość osób z tego forum. Bo jakiejś porządnej merytoryki w tym temacie dawno nie było.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulkan i Evil prosił bym o spokój ;) To że zapytałem to nie powód by się kłócić. Tym bardziej że racja leży po środku :P

Gdyż nie powinno się udostępniać utworów łamiąc prawo i dobrze że ktoś tu tego pilnuje.

Ale i trzeba zrozumieć rozgoryczenie że czyjaś praca/chęci poszły w ten sposób na straty w sumie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy zaglądam do wątku związanego z AK tyle razy pierw się śmieję a później zastanawiam czy nie powinienem płakać. Jako iż na ten temat trafiłem dopiero dziś odniosę się do kilku postów które mnie zainteresowały. Możliwe że było to już poruszone co napisze(wtedy proszę o naprowadzenie i upomnienie). Zaznaczam też że przestałem czytać gdzieś w okolicach 4-5 strony bo już pupa zaczynała boleć od tego co niektórzy twierdzili :)

 

Jeśli tańsze napędy w jakiś sposób gubią dane podczas zgrywania płyt to ok, można uwierzyć (i sprawdzić). Tylko jakim cudem uciekają akurat te bity z powietrzem? Nieszczelności w obudowie? Jak z telewizji satelitarnej jest kiepski sygnał, to obraz nie traci plastyki/ostrości/głębi itd., tylko się po prostu nie wyświetla.

Hmm,nie do końca tak jest. Wystarczy zobaczyć jakie różnice w obrazie występują w złączach HDMI a tam w sumie ino 0 i 1 lecą. Mimo to głupi kabel wpływa na nasycenie kolorów itp

Grubbby - z tym wzbogacaniem, jakby to umieli, to faktycznie i pół bańki bym dał za taki riper co to mi idealnie te co trzeba bity podmienia :) - to już musi być cholernie zmyślny algorytm. Dużo łatwiej załatwić to algorytmem....marketingowym.

Zenku to wzbogacenie akurat nie było by takie trudne, taki riper wzbogacający na bazie dobrego otwartego algorytmu EQ mogę ci zbudować za jakieś 600 złotych i skrzynkę piwa ;) Gdyż wystarczy mi do tego Orange Pi + napęd DVD + czas na zaimplementowanie któregoś z algorytmów wiszącego w sieci. Kiedyś takowych szukałem i powiem Ci że jak się chce to tylko czasu trzeba aby wybrać ten dający najciekawsze efekty ;) Nawet Audacity potrafi wprowadzić zmiany, a tu wystarczy po prostu zapewnić sobie sprzęt zapisujący coś w pamięci podręcznej obrobić i zapisać na player/PC ;)

 

Także myślę że takie obróbki pasma i ripper to robiący jestem w stanie złożyć :)

grubby a to nie jest tak, że wystarczy, że będą różniły się tag-i , imo samo to spowoduje różnice w sumach kontrolnych.

Nie lepiej zrobić wizualizację pliku w audacity, drugi obrócić w przeciw fazie, odjąć od siebie i zobaczyć czy coś zostanie (jakaś różnica)?

 

 

czy ktoś mógłby opisać jak dokładnie wygląda takie zrzucanie do plików za pomocą tego napędu?

Ma to wifi na pokładzie? Do jakich plików zrzuca, jak się to konfiguruje?

Tak, tagi wpłyną na sumę kontrolna. Dlatego raz wywalił bym tagi i nagłówki z plików przed porównaniem. Dwa nie generował żadnych sum kontrolnych funkcjami skrótu, a porównał w hex edytorze jakimś pliki. Mając dokumentacje danego formatu można określić które ewentualne różnice mają wpływ na dźwięk, a które są nie istotne ;)

 

Przykładem rzeczy w sumie nieistotnych są często ostatnie bity w plikach, które często używane w steganografii do ukrywania treści w plikach mp3 dla słuchacza są nie wyłapywalne ;)

 

Co do całej ideologi lepszości ripów z PC a z tego ripera to nie wierzę aby bez użycia algorytmów "wzbogacających" dało się wyłapać jakieś różnice. No chyba że biorąc pod uwagę efekt placebo i naszą psychikę. Jedyną zaletą tego urządzenia od AK jaką widzę może być wygoda i brak konieczności włączania PC

 

I mam jeszcze pytanko, robił ktoś w końcu porównanie tych plików z AK'acza a z PC'ta?

O to się nie zrozumieliśmy. Tu jest meritum mojego wywodu - gdyby eq wpływał na głębię, separację, substancjonalność, to nic tylko bawić się korekcją i wędrujesz od low endu do high endu :)

To raz.

Dwa - Majkel i Chickenek uświadomili mi w jaki sposób implementacja daca może zaburzać sygnał analogowy na jego wyjściu. Stanęło na tym że lepszy kabel usb może wręcz sytuację pogorszyć, bo lepiej przeniesie zakłócenia.

Ale rodzaj płyty, albo napędu, skoro mamy bit perfect? Bez jaj.

 

 

Aha zapomniałbym - różnica między hdmi na tym samym protokole?

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulkan i Evil prosił bym o spokój ;) To że zapytałem to nie powód by się kłócić. Tym bardziej że racja leży po środku :P

 

Jestem bardzo spokojny i nie potrzebuję uspokajania w tym wątku, jeśli nie zauważyłeś po wcześniejszym jego przebiegu. Mój post proszę traktować jako komentarz do zarzutów formułowanych przez szacownego użytkownika pod adresem moim i urzędu, jaki staram się na forum sprawować.

 

 

Tu jest meritum mojego wywodu - gdyby eq wpływał na głębię, separację, substancjonalność, to nic tylko bawić się korekcją i wędrujesz od low endu do high endu :)

 

W niektórych sytuacjach wpływał na głębię sceny i jej percepcję. Były to jednak tylko sporadyczne przypadki. Bez dobrego sprzętu nie da się i to jest tu tak naprawdę problemem we wszelakim naciąganiu dźwięku na swoją modłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadamy i gadamy... faktycznie zróbcie z Wojtkiem ślepe testy. AK380 z 240, starym 120 oraz z dx90, X7 itp. Wulkan będzie zapisywał co mu się bardziej podoba.

 

Przy okazji. Lubię AK120. Ale lubiłbym go bardziej gdyby był większy, miał real line out, większy ekran.

Niestety wtedy AK było za malym HighEndem :(.... ;)

 

Robiliśmy testy. Pierwszy zakup to wcale nie AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdehe-> Najprawdopodobniej instrukcji obsługi rippera w Internecie nie ma, bo ja również szukałem.

Zrobiłem zdjęcia z instrukcji obsługi. Z góry przepraszam za ich słabą jakość, ale coś tam się odczyta ;)

 


Instrukcji obsługi AMP-a również w Internecie nie uświadczycie.

Gdyby to Was interesowało, poniżej macie również i ją :)

 

IMAG0573.jpg

IMAG0574.jpg

IMAG0575.jpg

IMAG0576.jpg

IMAG0578.jpg

IMAG0583.jpg

IMAG0584.jpg

IMAG0590.jpg

IMAG0591.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up. Czy przy ripowaniu plików urządzenie AK miałeś włączone wifi? W instrukcji widzę, że z automatu są dodawane tagi z jakiejś strony. To w plikach z obsługą tagów zmienia sumy kontrolne plików.


ed. ok, coś czytam, że robiłeś chyba wav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar-> Wi-Fi było aktywne podczas rippowania. Dodawane są tagi z, o ile dobrze pamiętam (bo kilka dni nic nie rippowałem z uwagi na brak czasu), Gracenote'a.

Robiłem WAV-y (dla porównania) z dwóch lapków (z tego drugiego na prośbę Grubbby'ego) i z rippera od AK380.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo ślepy testy nie są dostosowane do sposobu w jaki pracuje nasz mózg i układ nerwowy i zmysły.

Powiedz to sommelierom, że oszukują w pracy.
Nie tylko sommelierom. Większość produktów spożywczych wprowadzana do sprzedaży na świecie jest poddawana - zwykle bardzo szczegółowym i kosztownym - ślepym testom osobno konsumentów i ekspertów w danej kategorii.

 

Caly swiat nauki na tym polega Panowie

Nie przejdzie nic bez slepych prob, czesto podwojnych +/- dalsze udziwnienia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem na Headroom w londku 2 tyg temu to na stoisku AK byly rozlozene sztaby z roznych procesow wycianania w nich od kawalka aluminium do finalnego produktu.

 

sluchalem ktoregos modelu 320 badz 380 ale jakies dziwne przestoje byly podczas odtwarzana utworow , co bardzo mnie zdziwilo za taka cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego drogi Wulkanie o gustach się nie dyskutuje.

88db1b0153b3d2d0e8d2e1fe5c3499d8.jpg

779e3130e9569cea07f635ab8e17236b.jpg

 

A tak by the way, ciekawe czy złoty iphone wysadzany brylantami działa szybciej i lepiej brzmi z dziurki. Bo, że obdarowana nim dziurka lepiej brzmi, to jestem pewien.

Edytowane przez hafis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan lubie, ale ta miedz to wyglada fatalnie, im wiecej zdjec widze tym bardziej sie przekonuje :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

W pełni się zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności