Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380 + Akcesoria do kompletu - Pełnia szczęścia


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dapa i ampa. Dlaczego tak znakomicie gra Aune B1, ścigając dapy droższe, nawet AK120 ? Może to kwestia tego, że amp w dapie to tylko fragment urządzenia. A jeszcze źródło, dac, oprogramowanie. Czyli płacisz za całość. Czyli więcej. Może się więc zdarzyć, że amp tańszy a sporo wnosi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub może się po prostu zdarzyć, że firma doi swoich klientów ile wlezie wiedząc, że łykną wszystko co im się poda, aż im się odbije oranżadką z komunii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trudno o ampa tańszego od AK380, który mega dużo wniesie :)

Jak chociażby cayin ktòrym się ****tnio hechlok z Fatso zachwycają.

Ciekaw byłbym okropnie wyniku ślepych:

-ekosystem A&K o którym tu mowa

-colorfly/teac/questyle z cayinem/headoniciem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno bylo ze t8 nie maja subwooferowego basu... ze fraja czysto i pieknie zwlaszcza z ak380. a teraz jednak on byl a dopoero nowy amp na to cos radzi...

Lol

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar-> Przepraszam za opóźnienie. Mnóstwo spraw na głowie. Jeśli chcesz, podaj mi swój adres stacjonarny na PW, to w wolnej chwili zrzucę Ci jakąś płytkę CD, pliki nagram na płycie DVD firmy TDK i prześlę listownie. Może np. Patricię Barber "Companion" (lub inną - napisz jaką - może będę miał) w formacie WAV przy pomocy laptopa ASUS G750JH i przy pomocy rippera AK, podłączonego załączonymi do niego w pudełku kablami, które zakończyłem wtyczką sieciową - ładowarką Apple'a (MD836ZM/A).

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Ależżżżż jazda Panowie jest z tym AMP-em! Zabójcza dynamika, olbrzymia chęć do podkręcania głośności.

T8iE nareszcie się otwierają rozdzielczo-przestrzennie. Nareszcie bas przestaje mieć subwooferowy charakter, a brud i podbarwienia z AK380 (na średnicy był jednak nalot, o którym bym nic nie wiedział, gdyby nie AMP!), zostają nareszcie wyeliminowane. Dźwięk staje się czyściejszy, wysokie tony dłużej i precyzyjniej wybrzmiewają, a bas słuchawek T8iE ten AMP trzyma tak za mordę, jak jakiś dobry Krell dobre kolumny głośnikowe :)

Nie wiedzieć czemu z AKR03 RoXanne wolałem AK380 (bez AMP-a)... Na T8iE dźwięk z AMP-em zaczyna mi przypominać wreszcie... Layle. Wcześniej przez wspomniane wyżej uchybienia, dźwięk T8iE odbierałem jako słaby na tle Layli.

Aż strach pomyśleć, co będzie z Laylami II. Myślę, że połączenie AK380+AMP+Layle II to będzie szach i mat dla konkurencji (innych firm, niż Astell&Kern) :)

 

Hmm, tak czytam i nie wiem co o tym myśleć.

Mam co prawda AK320 i AMPa 380, fakt, ze wzmakiem jest lepsza rozdzielczość, holografia, budowanie głębi, ale żeby pojawiła się super moc i extra drive w stosunku do samego wzmaka wbudowanego w AK320, to w życiu tego nie powiem.

Generalnie nie korzystam z doków, raczej podłączam Beyery T51p lub DT1770Pro i jest dobrze, ale już taki Headonic daje tęgie baty wzmakowi Astell&Kerna, i to low gainie.

Ktoś się zapyta, to po co mi ten AMP380, ano tworzy zgrabną kanapkę odsłuchową w biurze lub w delegację :)

 

Tak więc kolego - wybacz, ale ja bym aż tak euforystycznie nie podchodził do tego wzmaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, jak coś, o czym się wcześniej nie wiedziało może zostać "nareszcie wyeliminowane" :P Zakrawa mi to trochę na wymyślanie zalet na siłę, no ale co kto lubi. Jeśli rzeczywiście słyszysz Wulkanie te wszystkie różnice, i te sprzęty AK względem innych Ci tak odpowiadają, to pozostaje życzyć dalszego zadowolenia z obcowania z tą marką, a samej marce pogratulować wiernego klienta ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baele-> Pierwszy lepszy przykład z rzędu - KAZIK (utwór "Maciek, ja tylko żartowałem"). Posłuchaj ;)

Moc i extra drive na AK380 dzięki AMP-owi są obecne :) Bez AMP-a czar tego nagrania pryska, a KAZIK wydziera się jakby mniej naturalnie (z nalotem na wokalu - nieprzyjemną metalicznością i jednocześnie pogrubieniem na niej), przez co głośniej tego utworu słuchać już się nie da, bo ww. anomalia zaczyna przeszkadzać.

Na AMP-ie wokal KAZIKA jest czyściejszy i bardziej namacalny. Różnicowanie instrumentów jest o wiele lepsze; są bardziej żywe i natychmiastowe. Bez AMP-a dźwięk jakby "siada". Być może również przez bas, który wydaje mi się jakby był "jednej nuty" - wolniejszy, bardziej monotonny. Z AMP-em nagranie KAZIKA wyrywa do przodu, a dźwięk jakby staje się bardziej "wyczyszczony".

 

Undertaker-> Komplet AK380+T8iE jest na tyle dobrany, że słuchając przez dłuższy czas (powiedzmy przez miesiąc) tylko jego, generalnie niewiele chciałoby się poprawić lub zmienić. Do czasu aż nie podłączy się AMP-a, czy zamiast T8iE nie zastosuje się np. IEM-ów Layla. Wówczas człowiek przekonuje się, że jednak da się sporo rzeczy zrobić lepiej.......................

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baele-> Pierwszy lepszy przykład z rzędu - KAZIK (utwór "Maciek, ja tylko żartowałem"). Posłuchaj ;)

Moc i extra drive na AK380 dzięki AMP-owi są obecne :) Bez AMP-a czar tego nagrania pryska, a KAZIK wydziera się jakby mniej naturalnie (z nalotem na wokalu - nieprzyjemną metalicznością i jednocześnie pogrubieniem na niej), przez co głośniej tego utworu słuchać już się nie da, bo ww. anomalia zaczyna przeszkadzać.

Na AMP-ie wokal KAZIKA jest czyściejszy i bardziej namacalny. Różnicowanie instrumentów jest o wiele lepsze; są bardziej żywe i natychmiastowe. Bez AMP-a dźwięk jakby "siada". Być może również przez bas, który wydaje mi się jakby był "jednej nuty" - wolniejszy, bardziej monotonny. Z AMP-em nagranie KAZIKA wyrywa do przodu, a dźwięk jakby staje się bardziej "wyczyszczony".

 

Undertaker-> Komplet AK380+T8iE jest na tyle dobrany, że słuchając przez dłuższy czas (powiedzmy przez miesiąc) tylko jego, generalnie niewiele chciałoby się poprawić lub zmienić. Do czasu aż nie podłączy się AMP-a, czy zamiast T8iE nie zastosuje się np. IEM-ów Layla. Wówczas człowiek przekonuje się, że jednak da się sporo rzeczy zrobić lepiej.......................

Bardzo mi się podoba ten tok myślenia/słyszenia :huh: Zaczynam się w tej chwili zastanawiać się ile razy słyszałeś Kazika na żywo? Znaczy, wiesz z jak on namacalnie brzmi?

Edytowane przez MGH
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi wiec ze ak380 to dno, zwlaszcza sekcja ampa.

To wulkan nie powinienes miec juz watpliwosci w to co mowilem... ze dx90 plus aune b1 zmiata podloge ak :)

 

Ile razy byles na koncercie Kazika?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi wiec ze ak380 to dno, zwlaszcza sekcja ampa.

To wulkan nie powinienes miec juz watpliwosci w to co mowilem... ze dx90 plus aune b1 zmiata podloge ak :)

 

Ile razy byles na koncercie Kazika?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

tu wystarczy jakikolwiek produkt z polskiego DIY (rapcio, czarna perła itd.), żeby tego wzmaka posłać w diabły - poraz kolejny płaci się za marketing, design i komfort użytkowania. Mój AMP 380 wytrzymuje max 5 godzin (!). Podczas gdy Headonic na akumulatorze wytrzymuje spokojnie 40 godzin (!). O jakości dźwięku w ogóle nie ma co mówić, bo wyrób Majkela przy tym wytworze marketingowców z AK to po prostu czysty HI END !!!

 

Kolego Wulkan,

rozumiem, że możesz być fanem brandu, ale zachowaj odrobinę zdrowego rozsądku, proszę :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów z bateria AK spokojnie wystarcza mi na 8h grania, pod warunkiem, że odpowiednio i do pełna ją naładuję. Poziom volume na dużych słuchawkach w okolicach 90 pliki flac 24 i wyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak naładuję przy pomocy lapka (przy wyłączonym AK380 - to ważne!), to sam AK380 (bez AMP-a) wytrzymuje mi nawet około 10 godzin (poziom głośności 80, "zwykłe" pliki WAV). Wszystko to być może kwestia słuchawek. Z firmowymi słuchawkami jest właśnie tak, jak piszę. Z innymi - niewykluczone, że czas działania może być krótszy (tak, jak pisze Baele).

 

Zainwestuj Baele w ładowarkę Apple'a (12W USB Power Adapter) i ładuj AMP-a (z Twoim AK320) właśnie nią (ma ona parametry: 5,2V, 2,4A). Tak mi radził przesympatyczny Koreańczyk z iRivera.

Najbardziej jednak zastanawia mnie Baele, że jeśli tak psioczysz na markę Astell&Kern, to czemu masz odtwarzacz (z AMP-em) tej marki w wykazie odtwarzacza, którego używasz?

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak naładuję przy pomocy lapka (przy wyłączonym AK380 - to ważne!), to sam AK380 (bez AMP-a) wytrzymuje mi nawet około 10 godzin (poziom głośności 80, "zwykłe" pliki WAV). Wszystko to być może kwestia słuchawek. Z firmowymi słuchawkami jest właśnie tak, jak piszę. Z innymi - niewykluczone, że czas działania może być krótszy (tak, jak pisze Baele).

 

Zainwestuj Baele w ładowarkę Apple'a (12W USB Power Adapter) i ładuj AMP-a (z Twoim AK320) właśnie nią (ma ona parametry: 5,2V, 2,4A). Tak mi radził przesympatyczny Koreańczyk z iRivera.

Najbardziej jednak zastanawia mnie Baele, że jeśli tak psioczysz na markę Astell&Kern, to czemu masz odtwarzacz (z AMP-em) tej marki w wykazie odtwarzacza, którego używasz?

Bez obrazy, ale stwarzasz wrazenie jakbys mial problemy z czytaniem i rozumieniem po polsku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patricia Barber zrippowana :) Zaraz Wam wrzucę nagranie nr 2 na Sendspace i sobie porównacie (cokolwiek chcecie ;)).

 

Nagranie zrippowane przez laptop dla ułatwienia nie będzie miało nazwy. Zostało zrippowane w dniu dzisiejszym przez napęd HL-DT-ST DVDRAM GT80N, poprzez program Exact Audio Copy V1.1 (z dedykowanymi ustawieniami dla tego napędu).

Nagranie zrippowane przez ripper Astell&Kern zostało zrippowane w czasie rzeczywistym (tryb normal) w dniu dzisiejszym. Plik posiada tytuł.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patricia Barber zrippowana :) Zaraz Wam wrzucę nagranie nr 2 na Sendspace i sobie porównacie (cokolwiek chcecie ;)).

 

(...)

 

Rozumiem że na rozpowszechnianie utworu została udzielona pisemna zgoda wykonawcy lub producenta nagrania?

 

 

Czekałem na to pytanie :) Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności