Skocz do zawartości
  • 0

Otwarte do ok. 300zł. Sansa Clip+, metal i rock.


joker718

Pytanie

Jako, że Superluxy HD681 zakończyły swój żywot trzeba mi czegoś nowego. Słucham głównie szeroko pojętej muzyki ciężkiej. Źródło to Sansa Clip+ i żadnych zmian w tym względzie na razie nie przewiduję.

 

Przez ostatni rok słuchałem na Superluxach HD681 i byłem bardzo zadowolony, brzmiały jak na ten pułap cenowy świetnie. Porównywałem je z Retro DJ i były od nich znacznie lepsze.

 

Nie bardzo znam się na opisywaniu dźwięku, ale powiem, że zacząłem używać dokanałowych Brainwavz Delta i o ile pod wieloma względami jest dużo lepiej niż na wcześniej używanych SHE3590, tak np. gitary jak dla mnie za bardzo schowane. Basu trochę odejmuję w Rockboxowym equalizerze, ale nie jest to aż taki problem jak w SHE3590, gdzie zależnie od utworu ustawiałem "Bass" na -5, -6 czy nawet -7 (mówię tu o tym najprostrzym equalizerze, bez żadnych zaawansowanych ustawień). Brakuje mi w Deltach też trochę dynamiki, chociaż fakt, że jeszcze się nie osłuchałem, słuchawki też długo jeszcze nie grały. W każdym razie wynika mi z tego, że dynamika, dobra średnica i raczej dynamiczny, nie misiowaty bas to to, czego szukam.

 

Generalnie w porównaniu z innymi Superluxy wydawały mi się właśnie dynamiczne, wszystko miało odpowiednią moc ale i klarowność.

 

Tu dochodzimy do sedna: powiedzmy, że mam do wydania max. 300zł. Brać znowu Superluxy? Może któreś z droższych tej firmy? Coś zupełnie innego? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widziałem je w ogłoszeniach tu na forum, więc to raczej ktoś stąd. Przy recablingu raczej wiele popsuć nie można, więc oferta raczej spoko, tylko nie radzę brać tych słuchawek w ciemno. To jednak nieco specyficzne granie i nie ma żadnej gwarancji, że wpasuje się w twój gust, choć do opisu pasują.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci, że nawet nie wiem czy w Lublinie jest jakiś sensowny sklep, w którym mógłbym posłuchać, a w Media Markcie i podobnych Grado nie widziałem :)

 

Piszesz, że zagrają z ziemniaka? Widzę trochę sprzecznych opinii na ten temat, nie wszyscy zgadzają się, że łatwo napędzić. Zobaczę jeszcze, co o tych SHP9500 piszą.

 

Generalnie w ogóle do Sansy Clip+ jakiś niedrogi wzmacniacz miałby sens? Nie wiem, czy jest tu co wzmacniać, czy lepiej już się skupić na ewentualnym lepszym źródle w przyszłości.

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.meloman.lublin.pl/sluchawki.htm - może tu będzie możliwość odsłuchu? :)

 

Co do napędzania, to jasne, że lubią Grado trochę więcej prądu. Każde słuchawki praktycznie lubią. :) Natomiast potrzebują stosunkowo niewiele żeby porządnie zagrać. To jednak nieduże słuchawki z oporem 32 Ohm. Clip+ powinien w zupełności wystarczyć. Ma wbrew pozorom całkiem spory zapas mocy.

 

Co do łączenia Clipa i wzmacniacza - ja bym sobie darował. Jakkolwiek jest to genialny plejerek w swojej klasie, a funkcjonalnością mało co jest mu w stanie dorównać, tak ma pewne braki jakościowe, których się po prostu nie przeskoczy (lekko zmulone basy, przygaszona góra). Na twoim miejscu myślałbym raczej o jego zmianie w dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności