Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
Blx

Pomoc z lutami przewodów w Superlux HD681

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Wczoraj w moich superluxach przestała działać prawa słuchawka więc postanowiłem sprawdzić co dzieje się z lutami w środku , po rozkręceniu zauważyłem, że jeden lut jest zerwany , a drugi zerwał się po minimalnym doknięciu bo też był naruszony, teraz mam problem bo nie jestem pewien co do czego przylutować, jeżeli ktoś pomoże będę wdzięczy. W życiu może ze 2 razy coś lutowałem i to kilka lat temu , jeżeli spieprzę luta to może coś się stać ? Niżej wrzucam foty prawej i lewej słuchawki .

QWiO9ZE.jpg?2ihXtckq.jpg?2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok , dzięki za pomoc , na dniach , albo jeszcze dzisiaj napiszę jak mi poszło i czy słuchawki znowu działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kostekzg
      Cześć, szukam otwartych/półotwartych słuchawek wokółusznych, do słuchania wyłącznie w domu po ~7h. Superluxy brzmieniowo mi odpowiadają, ale mam dość mocno odstające uszy i po kilku godzinach nie potrafię w nich wysiedzieć, potrzebuję czegoś z profilowanymi w środku muszlami (uprzedzając porady: próbowałem już sporo modów poprawiających wygodę, jest lepiej ale nadal nie idealnie).
      Słucham głównie Aphex Twin, Nine Inch Nails, Boards of Canada i innej elektroniki, ambientu, czasem gitary, więc szukam raczej brzmienia rozrywkowego. Nadaję jak na razie z integry, ale chcę również rozejrzeć się za jakimś DAC. 
      Mogą być używane.
    • Przez krzysiekdtg
      Budżet: do 200zł
      Typ: nauszne/wokółuszne (najlepiej otwarte/półotwarte)
      Źródło dźwięku:
      -P9 Lite 2017 (telefon),
      -GA-B85M-D3H (Realtek ALC892)
      Preferowana tonalność: naturalne, mniej neutralne; wolałbym, żeby miały mniej basu, niż poprzednie Superluxy, ewentuanie “płynniej przechodzącego”
      Gatunki muzyczne: wszystko (najwięcej - electro house, rock; w ogóle - rap, disco polo)
      Dotychczas posiadany sprzęt:
      -Superlux HD681 EVO
      -Sony MDR-V150
      Własne propozycje:
      -BossHiFi B8
      -Somic v2

Witam.
      Jako, że moje Superluxy się zniszczyły, to poszukuję nowych słuchawek. BossHiFi B8 mają pełno pozytywnych recenzji, ale nie mogę znaleźć dokładnych porównań względem Somic v2 czy innych Superluxów w tym przedziale cenowym. Może Wy macie jakieś doświadczenie z nimi i możecie mi je opisać? Są jeszcze jakieś inne modele za ok. 200 zł, które mi umknęły?
      Wolałbym konstrukcje otwarte lub półotwarte, bo dużo siedzę w słuchawkach i szukam czegoś co jak najmniej zmęczy uszy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady.
    • Przez Tony Halik
      Witajcie,
      Szukając słuchawek dla siebie, obudziłem potrzebę zakupu nowych słuchawek "na miasto" u mojej żony.
      Potrzebne zastępstwo dla Superlux HD661, które dźwiękowo bardzo żonie "leżą". Brzmienie raczej bez zalewającego basu, ważniejsza jest góra i środek -  więc dość jasne.
      Dobrze, gdyby grały w miarę szeroko, przynajmniej nie tuż przy głowie, co nie będzie łatwe, z pewnego powodu: słuchawki muszą być zamknięte - mają dobrze tłumić odgłosy otoczenia (bardzo ważny parametr).
      Konstrukcja zatem raczej wokołouszna, choć na drobne, kobiece uszko (nie musi być duża muszla). Z krótkim kablem lub odłączanym, typowe portable.
      Grały będą głównie z Xduoo X2, żona słucha sporo muzyki alternatywnej, indie, pop, czasem jakiś rock "młodzieżowy",  remixowanej klasyki a'la Lindsey Stirling.
      I teraz najważniejsze: słuchawki muszą być ŁADNE. Oczywiście za cholerę nie pojmuję co w kobiecym mniemaniu jest ładne, bo BossHiFi B8 uznała za brzydkie paskudztwa, zachwycając się z kolei Sennheiser HD 4.30. Podejrzewam więc że chodzi o pewien minimalizm, nietuzinkowość w wyglądzie. Kolor inny niż czerń i srebro metalu, to jest przecież takie oklepane
      Co byście polecili, jakie modele warto pokazać żonie, bo będą wpisywały się w charakterystykę brzmieniową, nie będą gorsze od HD661 i mogą się spodobać wizualnie?
      Zaintrygowały mnie modele firm BossHiFi czy MSUR, ale prawie zero opinii czy opisów co to jest i jak to gra. Cenowo nie chcę wydawać więcej niż 250 zł, bo też wiem, że sprzęt będzie ciurany i trochę niedoceniony - żona audiofilem nie jest, ma po prostu być niegorzej niż dotychczas (HD 661).
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

• Przez Tony Halik
      Witajcie,
      Szukam słuchawek: stacjonarne (do laptopa), ale z możliwością zapakowania bez przeszkód w podróż. Budżet około 300 zł, gdy warto nieco dopłacić do dużego skoku jakości - mogę rozważyć większą sumę.
      Domyślnie nauszne bądź wokołouszne, z tym, że te drugie nie mogą za bardzo grzać uszy.
      Nie mogą być też za duże lub za ciężkie - miałem kiedyś JTS HP-535, grały spoko, ale były ogromne, z kablem ważącym tonę. 
      Nie muszą izolować dźwięków z zewnątrz. Dobrze, żeby potrafiły się rozpędzić nawet na słabym źródle - lapek z jakąś kartą dźwiękową usb/DAC (w cenie podobnej jak sluchawki). Może czasem Xduoo X2. Mogą być brzydkie, byle były wygodne.
      W kwestii jakości wykonania byle nie było tragedii, w postaci skrzypiącego plastiku czy rozpadających się wtyczek.
      W kwestii dźwięku: nie przepadam za basem - nie lubię jak mi się rozlewa na pasma ani łupie we łbie, przypominają mi się bezsenne noce z akademika. Lubię szeroką scenę i dobrą separację dźwięków. Miałem okazję porównać bezpośrednio 3 pary słuchawek: Marshall Major, Philips SHP 5401 i Superlux HD661.
      Marshalle zupełnie mnie nie porwały muzycznie, do tego dziwnie leżały na uchu (kształt obudowy + moje spore, nieco odstające uszy). SHP mam i użytkuję, grają bardzo przyjemnie, choć w porównaniu do superluxów brakuje mi właśnie sceny i separacji, te ostatnie  wydają się nieco bardziej jasne, co mi odpowiadało. Z kolei dźwięk wydawał mi się nieco za zimny, choć to może tylko kwestia źródła. Podsumowując, raczej średnie i wysokie tony, szczegółowość, scena.
      Do czego? Głównie rock z lat 80-2000, nowszy głównie alternatywny lub indie, epizodycznie jakiś lżejszy metal; dużo staroci z zeszłego półwiecza, trochę elektro w klimatach syntezatorowych; czasem jakaś klasyka w formie soundtracków z gier czy filmów.
      Jakieś propozycje?
      Dziękuję za informacje i pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności