Skocz do zawartości

Feliks Audio Espressivo-E czy little dot III


m@tys

Rekomendowane odpowiedzi

heja

Dopiero zaczynam przygode z lepsza wersją dzwieku na glowie..

W tej chwili posiadam AKG K701 oraz fiio e10.

 

Chcialbym kupic lampe do tego zestawu, lecz musi posiadac rowniez fukncje przedwzmacniacza, poniewaz pol na pol uzywam rowniez monitorkow aktywnych Krk, ktore chcialbym miec przepuszczone przez lampe.

Przyszlosciowo pewnie bede chcial kupic planary np hifiman he-400 lub podobne.

W tej chwili jako dac bede uzywac wyzej wymienionego fiio, ale w przeciagu dwoch miesiecy bede kupowac osobnego dac pod usb.

 

Ktos porownywal moze te dwa wzmacniacze Feliks Audio Espressivo-E oraz little dot III? Oba chodza mniej wiecej w podobnej cenie... Uzywek raczej nie ma..

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lampowy-wzmacniacz-sluchawkowy-little-dot-iii-i5629583657.html - dopiero był

 

A Espressivo-E często się używki trafiają.

 

 

Ja bym chyba na WBA się skusił ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie szkoda kasy na lampę do słuchawek niskoomowych trudnych do napędzenia. Albo tranzsytor wtedy albo lampa z trafem na wyjściu, ale wtedy tania nie będzie.


Kup Headonica albo Corda Meier Jazz.

 

Albo jeśli koniecznie musi być lampa to zamów u Pana Feliksa z transformatorami Sowtera lub innymi super jakości - bo tanie utną górę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Słuchałem w sklepie swojego felka z tymi AT (w audio forte kilkanaście minut). Według mnie super granie.

Ciekawe, bo imo Felek słabo radzi sobie z niskim oporem, miałem go rok.

 

 

AT są wyjątkowo łatwe do napędzenia. Taka ich uroda. I tez byłem tym zaskoczony w przypadku 900-tek. Ale potem słuchałem też 1000x i też było świetnie. Lampa i ta podkręcona średnica w AT dają sporo wrażeń i nadal nie męczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w sklepie swojego felka z tymi AT (w audio forte kilkanaście minut). Według mnie super granie.

Ciekawe, bo imo Felek słabo radzi sobie z niskim oporem, miałem go rok.

 

AT są wyjątkowo łatwe do napędzenia. Taka ich uroda. I tez byłem tym zaskoczony w przypadku 900-tek. Ale potem słuchałem też 1000x i też było świetnie. Lampa i ta podkręcona średnica w AT dają sporo wrażeń i nadal nie męczą.

Zupełnie nie o to chodzi. Lampy są zbyt słabo obciążone co negatywnie oddziałuje na niższe rejestry, Felek na prawdę lepiej radzi sobie z wyższym oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem w sklepie swojego felka z tymi AT (w audio forte kilkanaście minut). Według mnie super granie.

Ciekawe, bo imo Felek słabo radzi sobie z niskim oporem, miałem go rok.

 

AT są wyjątkowo łatwe do napędzenia. Taka ich uroda. I tez byłem tym zaskoczony w przypadku 900-tek. Ale potem słuchałem też 1000x i też było świetnie. Lampa i ta podkręcona średnica w AT dają sporo wrażeń i nadal nie męczą.

Zupełnie nie o to chodzi. Lampy są zbyt słabo obciążone co negatywnie oddziałuje na niższe rejestry, Felek na prawdę lepiej radzi sobie z wyższym oporem.

 

 

Wiem co mówią liczby, ale AT są tutaj wyjątkowe. Ja z Fostexami T50 - tymi z lat 70-tych też nie miałem problemu z wystarowanie, bas pięknie nisko schodził.

Słuchawem więc wiem co mówię.

Potwierdzam też to że z większą ilością niskoomowców OTL gra źle. Ale np TH600 napełnił wybornie, bez szumów i brumu przy ich 99dB. To dobry wzmak i bardzo uniwersalny. AT wysterowuje super i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Felek jakoś strasznie nie brumił z Mad Dogami a to 50ohm, ale słychać było ścięty dół.

Planary często lepiej sobie radzą z wyższą impedencją wzmacniacza niż dynamiki. AT i Grado (przynajmniej wyższe) też przeważnie lepiej sobie radzą niż inne niskoomowe.

TH600 to mają 94db/mw chyba, a nie 99, co też może tłumaczyć dobrą współpracę z OTL.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, co sądzicie o połączeniu z hd600. Obecnie mam fcl II, ale kusi mnie żeby spróbować lampy.

Bardzo polecam połączenie. Mi HD600 ślicznie grały z DarkVoice 3322.

Z lamp krajowych polecę standardowo Feliksa, WBA i bardzo polecanego do nich Skoripiona ... ale ten ostatni to używkę, bo imo nowy się nie opłaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 28.12.2015 o 23:58, crysis94 napisał:

Bardzo polecam połączenie. Mi HD600 ślicznie grały z DarkVoice 3322.

Z lamp krajowych polecę standardowo Feliksa, WBA i bardzo polecanego do nich Skoripiona ... ale ten ostatni to używkę, bo imo nowy się nie opłaca ;)

Minęło 5 lat. A ja mam podobną zagwozdkę: espressivo e, little dot mk2, darkvoice, xduoo ta20😁 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego wszystkiego kupilem Eufonikę H7 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki akurat był używany na necie 🤣 a znalazlem: espressivo,darkvoice, little dot mk2, miniwatt 2.5, xduoo TA20, eufonika h7. Jakoś tak projekt wzmakaz jakość użytych komponentów, zagraniczne fora, skłoniły mnie do Eufoniki. No i chyba zamiłowanie do polskiego diy. Pozdrawiam Pana Piotra od Foruma608, Bamboszka i teraz Pana Wiesława 😁👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności