Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern T8iE by Beyerdynamic


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

No wiesz :) Tutaj każdy inaczej liczy swoje PLNy. Ale są też kwestie, które wyróżniają dany produkt.

 

póki co nie zamierzam sie przesiąść do autobusu tylko dlatego, że dojazd będzie tańszy -dużo tańszy ^_^ - nawet biorąc pod uwagę, że nie będzie tłoku i zawsze będę miał miejsce siedzące i dojazd będzie trwał tyle samo albo krócej - to bardzo mnie to ogranicza

 

no a Ci którzy latają pierwsza klasa w rejsach pomiędzy krakowem a warszawa ? - praktycznie ja nie widzę różnicy poza ceną - ale jakieś aspekty dla tych ludzi są

 

albo Ci co płacą 100 000 USD za noc w hotelu w Dubaju ? A w sumie na pewno można taniej i porównywalnie dobrze.

 

Czasem te różnice dają do myślenia, he..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie rozumiesz klu... placisz duzo wiecej a jakosci wiekszej nie otrzymujesz.

Tak jak bys malucha zapakowanego w ladne pudelko kupil po cenie mercedesa. No cos nie halo jednak.

wymien co daje AK w swoim produkcie T8iE czego nie mam w shure 846 ktore uwazam za lepsze, w CA Ei.3 ktore uwazam za lepsze i podobne charakterem, w LE3SW kotre uwazam za inne ale obiektywnie lepsze i LEA ktore tez nieco odmienne ale miazdzaco lepsze...

czego nie daja mi te sluchawki, wszystkie tansze od AK, za co musze w AK doplacac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz :) Tutaj każdy inaczej liczy swoje PLNy. Ale są też kwestie, które wyróżniają dany produkt.

 

póki co nie zamierzam sie przesiąść do autobusu tylko dlatego, że dojazd będzie tańszy -dużo tańszy ^_^ - nawet biorąc pod uwagę, że nie będzie tłoku i zawsze będę miał miejsce siedzące i dojazd będzie trwał tyle samo albo krócej - to bardzo mnie to ogranicza

 

no a Ci którzy latają pierwsza klasa w rejsach pomiędzy krakowem a warszawa ? - praktycznie ja nie widzę różnicy poza ceną - ale jakieś aspekty dla tych ludzi są

 

 

 

Nie ma takich bo zadne linie nie oferuja pierwszej klasy na trasie KRK-WAW. Najwyzsza oferowana klasa to biznes (i to w scisle europejskiej definicji "ruchomej zaslonki"). Roznice sprowadzaja sie do ilosci zajmowanego miejsca i posilku. A co do porownan to niestety uzywasz blednych - ta sytuacja odpowiada raczej zakupowi biletu autobusowego w cenie wynajecia samochodu. Za ta sama cene mozesz miec cos duzo lepszego a porownywalna usluge mozesz miec duzo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bronię tutaj oczywiście marki AK bo nie mam w tym interesu. Dla mnie ważne jest abym ja czuł, że mam produkt, który zaspokaja moje potrzeby.

Może i ich polityka wzbudza kontrowersje, ale uwierz mi, że gdyby to były produkty, na które sporo ludzie jest sobie w stanie spokojnie pozwolić, nie było by takich gadek.

 

 

masło maślane :)

Tu wielu ludzi stać na niego a mimo to takie gadki są. Po prostu niektórzy nie dadzą sobie wcisnąć urządzenia które jest absurdalne w swojej cenie. Są pewne granice gdzie coś ma sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest absurdalny to produkt cenowo uwzgledniajac jakosc dzwieku, ktory oferuje. Jakbym mial go ocenic jest to przedzial sluchawek w katalogowych cenach 1000 - 2000pln. I raczej z tych nizej. XBA-H3 stawialem na rowni, A3 juz stawiam wyzej, abstrahujac od preferencji barwowych, bo maja nieco inny charakter.

I oczywiscie ze trzeba patrzec przez pryzmat ceny i klasy.

Mazda 6 w swojej klasie i w cenie do 150kpln jest samochodem bardzo dobrym i godnym polecenia. Ale jakby kosztowal 300k pln to nie umywa sie do BMW5 czy Audi A6 - momo ze producent sobie na ten segment wycenil.

Nie patrzac przez przymat ceny mozna polecac beatsy jako bardzo dobre sluchawki. Bo sa - moze jakby kosztowaly 50pln. Ale patrzymy przez pryzmat ceny dlatego uwazamy je za slabe - bo nie w tej klasei sie je pozycjonuje co faktycznie soba prezentuja. I fanow beatsow nie brakuje. Dlaczego? Bo znaczek... inne pobudki (tam gwiazdy i cool, tu prestiz audiofilkski) ale ta sama filozofia i nakrecanie sie...

Tak ... wlasnie przyrownalem AK do Beatsow - i serio widze wiele analogii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując lekko.

 

Dla mnie sprzęt za 15.000 zł musi grać takim dźwiękiem jak zestaw stacjonarny w tej cenie (np. 2 x 7500 zł, amp + cd). Dlaczego? Bo to nie są standardowe ceny sprzętu przenośnego (kwestia kto ile zarabia nie ma tu żadnego znaczenia). Nie ma też takiej wartości dodanej, która uzasadniałaby taką cenę.

 

Z moich doświadczeń wynika, że wydanie 15.000 zł na klocki stacjonarne gwarantuje już bardzo dobry dźwięk, który nie jest dostępny w żadnym sprzęcie mobilnym. Dlatego wątpliwości zgłaszane przez Grubbego są bardzo zasadne - bo skoro urządzenie za 15.000 zł gra jak urządzenie za 2000 zł a reszta to cena za poczucie luksusu, wyjątkowości, no to sorry...Możemy to przyjąć do wiadomości, ale trudno też zaprzeczyć, że taka koincydencja ma miejsce, bo ma.

 

Nie piszę tego, bo jestem zielony z zazdrości i ze względu na niedostatek. ;o)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z produktów iRivera słuchałem AK100 w obu wersjach, ak120 w wersji pierwszej i 240tkę.Wszystkie poza najwyższym były dla mnie bardzo przyzwoite. Nawet w kontekście trochę wygórowanej ceny ( ale cena nie uciekała przed jakością. ). Zdecydowanym liderem dla mnie jest AK100 w wersji 2. Zdecydowanie najsłabiej dla mnie grała 240tka. A cena cóż - na poziomie fajnego zestawu stacjonarnego i przenośnego. Problemem jest to, że w tej chwili mamy jednego zdecydowanego lidera jeśli chodzi o jakość wykonania i dźwięku. Plenue. I tu z starej wojny iRiver - iAudio zwycięsko wychodzi ten drugi. Na chwilę obecną z produktów AK rozważałbym wyłacznie Juniora. Bo tylko on daje szanse na zdrową wycenę technologii z odrobiną podatku od luksusu.

Do tego jak koledzy piszą strojenie pod słuchawki tego producenta - cóż nie będę tego komentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z ta cena. Dla jednego miesięczna pensja dla drugiego 5 dni pracy. Cena jednym z kryteriów może być ale nie patrzmy na wszystko poprzez jej pryzmat.

Nikt nie mówi to o samej cenie tylko jej stosunku do jakości - za ta cene można kupić lepszy produkt niezależnie od tego ile czasu zajmuje zarobienie na niego

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczygiel-> Grubbby ma trochę rację. T8iE tego pełnego oddechu przestrzennego, rozciągnięcia góry i kontroli na basie brakuje - w bezpośrednim porównaniu do np. AKR03 RoXanne. Bez takiego porównania moim zdaniem T8iE są miodzio :)

Bo akr03 sa po prostu lepsze. Mam o nich notatki i takich brakow rozdzielczosci, kontroli, nienaturalnego przesuniecia wszystkich pasm w dol czy scenicznych tam nie wytykalem. A punkty odniesienia w postaci h3 czy le3sw mialem identyczne.

Tez niesa dla mnie idealne ale od t8ie lepsze.

 

A kwestai zarobkow nie ma nic do rzeczy. Nawet bogaci maja rozsadek... Dlatego sa czesto bogaci. Wiec nie zaplaci za gorszy produkt wiecej. Chyba ze wyniknie toz zachcianki czy braku czasu. Bo tez tak mozna. Ale jak bogty porowna to nie wybierze gorszego czy drozszego bo go stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby sens istnienia sprzętu stacjonarnego jakby grał identycznie z przenośnym? Ma grać tak blisko jak się da, ale nie jest realne aby zagrał identycznie. Cos za coś - portable v stacjonarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nie rozumiem... bo nie tak dawno mowiles ze AK380 gra lepiej niz stacjonarki :)

 

czy uzwyaliscie comply na tych T8iE ? bo ja mam znow kurde problemy...

na Mkach czuje jakby nie do konca dobry fit - i dzwiek mocno sie rozjasnia i wysusza.

Na Lkach jak lapie pelen fit to muly strszne... wala z armaty jak szalone :/

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby sens istnienia sprzętu stacjonarnego jakby grał identycznie z przenośnym? Ma grać tak blisko jak się da, ale nie jest realne aby zagrał identycznie. Cos za coś - portable v stacjonarka.

 

A niby dlaczego ma nie zagrać, skoro kosztuje tyle co porządny zestaw stacjonarny (amp+cd)? A może jednak nie zagra - bo to portable i nie ma siły, żeby tak zagrało. No to logicznie nasuwający się wniosek jest taki, że chyba to portable cenowo jest nieco przeszacowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrari/lub inne luksusowe auto kosztuje tyle co ciężarówka - nie powinno być tańsze? Przecież jest mniejsze ma mniej koni i tyle rzeczy nie przewieziesz.

Jak schowasz swój sprzęt stacjonarny w kieszeń lub chociaż do saszetki/małej torby - to spoko masz racje.

 

Pisałem może grać porównywalnie - nigdy nie pisałem lepiej.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z Wojtkiem sie zgodze - za miniaturyzacje, nawet kosztem jakosci po protu placimy (vide wydajnosc tablet vs notebook vs stacjonarka w podobnych cenach).

Ale to jasno stawiajmy sprawe - ze ak380 za 15k pln spokojnie moze dostac w dupe od stacjonarki za 2kpln. A z moich doswiadczen i odsluchow wychodzi ze dostaje od stacjnarki za 700pln + modyfikacje drugie tyle - czyli moj smsl sd650.

 

Po drugie z AK jest problem taki ze nie placisz tylko za miniaturyzacje - bo konkurencja potrafi zrobic rownie dobrze a czesto lepiej i za mniejsze pieniadze. Nie patrzac na cene w wielu konfiguracjach zagra lepiej X5, dx90 czy P1... i o to sie rozchodzi. I nie ze mowia to testerzy zieleni z zazdrosci bo ich nie stac na AK ale tez uzytkownicy czy byli posiadacze AK380. To jest cholernie zwykly DAP, zadna rewolucja. Ma cechy bardzo dobre co go wyroznia (barwa srednicy) ale ma i cechy ktore sa slabsze od w/w (holografia, separacja instrumentow, brak neutralnosci). Nie ma zadnych rpzeslanek aby stawiac go wiec wyzej od tych DAPow, a ja stawiam nizej.

Wiec za co placimy? To jest wlasnie zagadka czasow kapitalizmu :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna zagadka. Płacisz za znaczek. Tak samo jak płacisz za noszenie reklamy na spodniach butach koszuli czy kurtce. W czym płaszcz za 40k od barbery jest lepszy od tego za 4 stowki z hm?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy targetem dla astella i już. A że sprzęt przenośny ma grać jak stacjonarny bo kosztuje podobnie to równie nietrafne porównanie jak cesna do ferrari albo przytoczone ciężarówka do osobowego.

 

Nie bronie AK tylko ponownie wskazuje że 1 świat ma za dużo pieniędzy z którymi nie ma co robić. Polska to 3 świat dla korporacji " i nic tego nie zmieni.

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nei wiem bo nie znam ;)

wiem ze buty lacoste czy ecco za 400pln sa lepsze od tych za 150 bo wytrzymuja mi po x lat a nie jeden sezon :)

ale wlasnie o to chodzi mi od poczatku dyskusji zarowno o ak380 jak i tutaj co sie okazalo po odsluchach. Jakosc dzwieku jest na poziomie sluchawek duzo tanszych , gdzie po prostu nei ma takiej marzy znaczkowej.

Poki Klient to akceptuje i swiadomie wybiera to nie mam nic przeciwko. Ale nie siejmy bzdur o jakosci tych urzadzen wartych tych pieniedzy.

 

Ale konczmy OT... mnie interesuje kwestia comply wiec powtorze:

czy uzwyaliscie comply na tych T8iE ? bo ja mam znow kurde problemy...

na Mkach czuje jakby nie do konca dobry fit - i dzwiek mocno sie rozjasnia i wysusza.

Na Lkach jak lapie pelen fit to muly strszne... wala z armaty jak szalone :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna zagadka. Płacisz za znaczek. Tak samo jak płacisz za noszenie reklamy na spodniach butach koszuli czy kurtce. W czym płaszcz za 40k od barbery jest lepszy od tego za 4 stowki z hm?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie miałem pojęcia, że iriver jest taki prestiżowy.

 

Natomiast odnośnie moich uwag: od dx90 nie wymagam brzmienia zestawu coplanda, to zrozumiałe, bo zapłaciłem za niego tyle, ile urządzenie mobilne standardowo kosztuje. Gdybym miał za portable zapłacić 15.000 zł musiałbym dostać wartość dodaną. Teraz się dowiaduję, że jest nią znaczek irivera. Jakby to był jakiś biedermeier. Wolne żarty.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z comply problemu nie miałem ale mki poza zestawowe miałem t400. Właśnie na comply czułem ten charakter armaty i zaniechałem zakupu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Żadna zagadka. Płacisz za znaczek. Tak samo jak płacisz za noszenie reklamy na spodniach butach koszuli czy kurtce. W czym płaszcz za 40k od barbery jest lepszy od tego za 4 stowki z hm?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie miałem pojęcia, że iriver jest taki prestiżowy.

 

Natomiast odnośnie moich uwag: od dx90 nie wymagam brzmienia zestawu coplanda, to zrozumiałe, bo zapłaciłem za niego tyle, ile urządzenie mobilne standardowo kosztuje. Gdybym miał za portable zapłacić 15.000 zł musiałbym dostać wartość dodaną. Teraz się dowiaduję, że jest nią znaczek irivera. Jakby to był jakiś biedermeier. Wolne żarty.

W krainie slepych i jednooki królem.

Jaka jest prestiżowa firma robiąc dapy?

I river to masowka, AK to prestiż.

PR czyni cuda.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prestiz to sony - bo w takich czasach sie urodzilem i tak mi w glowie zostalo :)

A AK to dla mnie zloty lancuch na klacie z wielkim wisiorkiem DG. Czyl iswieci, markowe, ale z daleka widac ze ni stylu ni gustu. Design zadny a wycenione 50x wartosc kruszcu. Gdzie ta wartosc kruszcu to dla mnie wlasnie SQ.

 

Co do comply - no wlasnie przy zlapaniu fita poteguja ich masywnosc i braki w kontroli dolu. Nigdy do zadnych dokow nie uzywalem tak duzych tipsow jak musze w T8iE. Wchodza dosc plytko - nauczylem sie tak je aplikowac aby byly mega wygodne i nie wypadaly. Ale wlasnie wiaze sie to z dobrym dopasowaniem = armata .

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dowolna firma na rynku produkująca dap'y z dnia na dzień może wejść w ten "prestiż". Wystarczy podnieść ceny, a to potrafi każdy. Myślę jednak, że inne firmy mają więcej szacunku do klienta. I myślę, że kwestia szacunku lub jego braku, jest clue polityki irivera wobec klienta.

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni ale zarazem zaznaczam ze AK jest pierwsze i mnożenie ceny x2 swietnie im się sprawdziło. Teraz audeze widzę zaczyna iść ta droga. Sony z zx1 do zx2 tez magicznie cenę pomnożyło przez numer modelu :D zx3 stawiam pewnie w okolice 2k euro wskoczy.

Ta polityka cenowa jest straszna ale skuteczna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności