Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Clip+ nie będzie już produkowany


mojo_aka_jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

 

Info ze sprawdzonego źródła (z branży). Na Clip+ jest już wyznaczony EOL, czyli sprzęt nie będzie dalej produkowany i ws[ierany.

 

To jest ten moment kiedy trzeba zrobić zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crysis94: no właśnie nie tylko RB, ale ogólną wygodę/logikę obsługi. Mam Zipa i Sporta - o ile ten pierwszy jest w ciągłym użytku jako taki podręczny player, którego mi nie szkoda rzucić gdziekolwiek, to do Sporta przekonać się nie mogę z powodu bzdurek z zakresu ergonomii: a to brak integracji w bibliotece pamięci wewnętrznej i karty, a to odbudowa biblioteki przy każdym włączeniu odtwarzacza, wreszcie dziwne działanie przycisku wstecz, który raz wyrzuca o jeden poziom menu wyżej, a innym razem do menu głównego (wiem, że jest jakaś logika za tym, ale na Zipie nie musiałem nigdy używać przycisku "poprzedni utwór" w roli "wstecz/poziom wyżej", a w Sporcie jest to nieodzowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Jest przecież clip zip. Lepszy od plusa i też można wgrać na niego rockboxa.

A gdzie masz niby Clip Zip, przecież tego kurdupla już dawno wymiotło ze sklepów i zdaję się, że też już nie produkują.

Można? To jestem nie w temacie :|

Tak, można i jesteś bardzo nie w temacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale o co chodzi? Jest przecież clip zip. Lepszy od plusa i też można wgrać na niego rockboxa.

 

 

Hehe clip zip, ile razy się ściągało, dzięki niemu :). Małe poręczne, do tego rockbox, plik w txt i jazda hehe :D. Pamiętam, jak po całej klasie to "cudeńko" latało :D.

 

U mnie zaczęło się od Creative EP-830. Miałem porządne słuchawki, to chciałem porządne źródło.

 

Pamiętam, jak jeszcze zapłaciłem grubo ponad 100 zł, za te słuchawki. Pamiętam swoją "pierwszą" odtworzoną muzykę na nich, to było coś.. "coś", co mnie przykuło i wszystkie "badziewne" słuchawki oddałem "potrzebującym" :)

Edytowane przez Artiis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sport będzie lepiej brzmiał, z większą mocą. Do słuchawek takich jak KSC75 niemal idealny. Intuicyjność obsługi jednak zauważalnie gorsza niż w plusie, który był/jest najwygodniejszym odtwarzaczem jakiego posiadałem i pewnie ciężko będzie czemukolwiek się do niego zbliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się do Sporta przyzwyczaiłem. Słucham z niego 4h dziennie, a ładuję raz na tydzień. Może i RockBox był upgradem, ale ja jakoś nauczyłem się bez tego żyć i Sport w 100% spełnia swoje zadanie.

Do tego jeszcze trochę plusy i zipy w sklepach powiszą. Jak ktoś nie może bez tego żyć - to przecież grosze. Dwie sztuki na zapas i jest spokój na kilka lat. A w tym czasie pierdylion hajpów na inne DAPy i słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport byłby kapitalny, gdyby nie brak gapless, przynajmniej jak flaki testowałem.
Clip+ gra ciut gorzej, ale jednak obsługowo dzięki Rockboxowi wymiata.

Ktoś jest w stanie Sporta łeb w łeb z xDuoo X2 porównać?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem podaję główne różnice pomiędzy odtwarzaczami Sansa Clip Zip i Sansa Clip Sport, taką zbiorczą informację (generalnie pokrywającą się z naszą wiedzą i spostrzeżeniami) uzyskałem od jednego ze sprzedawców:

 

Sansa Clip ZIP:
- mniejszy rozmiar,
- mniej nowoczesny wygląd,
- w komplecie słuchawki douszne,
- większa awaryjność,
- możliwość zainstalowania RockBoxa,
- dyktafon,
- krótszy czas pracy baterii.

Sansa Clip Sport:
- większy rozmiar,
- bardziej nowoczesny wygląd;
- w komplecie słuchawki dokanałowe,
- mniejsza awaryjność,
- brak obsługi RockBox,
- brak dyktafonu,
- dłuższy czas pracy baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

to ja może zacznę od trochę innej strony ;)

 

Od ponad dwóch lat używam Sansy Clip Zip'a i ten mały odtwarzacz dostarczył i nadal dostarcza mi napradę mnóstwo frajdy.

Zanim uległem namowom moich kolegów Kostka i Michała†, na zakup zip'a, sporo czasu spedziłem na czytaniu (jako "guest") zawartych tutaj wypowiedzi, nie tylko na temat tego odtwarzacza.

 

Chciałem podziękować kolegom z forum mp3store.pl za wszystkie recenzje, testy, cenne uwagi i bezcenną pomoc z jaką można spotkać się na tym forum :)

 

Dowiedziałem się sporo nowych dla mnie rzeczy, na różne tematy.. z technologii audio, sprzętu, produktów. W sumie lubię posłuchać bardzo różnej muzyki, ale dopiero kupno zip'a spowodowało to, że z dnia na dzień przerzuciłem się niemal całkowicie z mp3 na flac'a. I słuchawki, i drugie jeszcze - też po lekturze tego forum ;)

 

Niestety zip'a już nie produkują, clipa+ też, bardzo liczyłem że Sandisk wypuści trochę ulepszony, może trochę jeszcze dopakowany odtwarzacz który godnie zastąpi serię Clip'ów. Nie miałem jeszcze możliwości posłuchania wersji "sport", ale na razie podchodzę bardzo spcetycznie do tej nowości.

Możliwe że odkupię gdzieś zip'a, może nawet któregoś refubrished, ale bardziej prawdopodobne że poszukam lepszego, i rzecz jasna nieco droższego odtwarzacza. Seria Clip była o tyle super, że w dobrej cenie można było kupić dobrze grający odtwarzacz. Jak dobrze? Bazując na opiniach zawartych tutaj, kupiłem lepsze słuchawki (SoundMagic E10) i dopiero wtedy okazało się jak rewelacyjnie gra zip. Słuchawki fabryczne - są słabe, do tego stopnia że można się rozczarować zakupem. Wrzuciłem również rockboxa, po paru dniach oswajania się z rockboxem i wiary w to że jest lepszy niż fabryczne menu, okazało się że dla mnie rockbox jest nie do zastąpienia.

 

W skrócie o zip'ach i clip+ można powiedzieć:

- świetnie grające odtwarzacze, ale żeby je docenić _konieczna_ wymiana sluchawek

- obsługa formatu flac - w zasadzie po wymianie słuchawek... odjazd.

- gniazdo karty SD - polecam kupic dużą i szybką kartę SD

- możliwość wgrania rockboxa, w zasadzie _koniecznie_.

- bateria 10h+ wystarczająco długo.

- bardzo małe urządzenie.

- polecam kupić niedrogie etui żeby nie uszkodzić odtwarzacza i słuchawek.

- fajne było to, że jest kilka opisów w sieci, jak wymienić baterię.

- cena/możliwości.

 

Póki co rozglądam się za czymś w miejsce zip'a, ale już wiem na co patrzeć przy zakupie i napewno warto posłuchać sobie w sklepie czy u kogoś przed zakupem.

 

ok. pozdrawiam

Marcin ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności