Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ipod touch 5g vs 6g


Balsam1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Domyślam się, że znajdą się na forum ludzie którzy posiadają ww. sprzęt Apple. Czy jest znaczna różnica pomiędzy Ipod-em touch 5g, a 6g ? Czy są to raczej małe zmiany i producent je robił na "siłę", aby wprowadzić nowy model na rynek i odnotowywać kolejne zyski ? 5g touch można znaleźć w przystępnych cenach w stanie bdb/idealnym, a do 6g jednak już sporo trzeba dopłacić nawet 2x tyle, bo używek 6g jest tyle co nic. Dla porównania - mam ofertę 5g za 530 zł w stanie idealnym, na gwarancji itd., a 6g to koszt ~1200 zł przy tej samej ilości pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie posiadam i nie posiadałem żadnego z w/w sprzętów ale byłem ciekaw nowego toucha 6G i coś tam o nim czytałem. Generalnie poza lepszym aparatem i prockiem jak w Iphonie 6 ( niżej taktowanym ) to innych różnic raczej nie ma. Co do dźwięku to bardzo rzadko ktoś o tym pisze. Generalnie w 6G masz szybsze i płynniejsze działanie systemu no i raczej dłuższe wsparcie jeżeli chodzi o przyszłe wydania iOS. No i jeżeli Cię to interesuje to odpalisz znacznie lepsze i bardziej wymagające gry dzięki lepszemu prockowi. Czy warto dopłacać dla tych bajerów musisz sobie odpowiedzieć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5G i wszystko śmiga bez problemowo. Rzeczywiście upgrade do 6 ma sens tylko wtedy, jeżeli będziesz często grał w wymagające gry.

Co do wyjścia audio - nie ma sensu przypuszczać żeby Apple coś zmieniało. Ale (przynajmniej wg testów syntetycznych) wyjście w 5gen wymiata.

 

Rzuć okiem na te testy.

http://www.kenrockwell.com/apple/ipod-touch-5g/audio-quality.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z iTunes mam do czynienia przy okazji iPada zony- nienawidze tego szczerze, z resta ze wzajemnoscia i jest to w moim przypadku raczej nieuleczalna choroba. Kazdy ipod jakiego mialem mial albo rockboxa albo jakies inne cuda :) Stad moje obawy. Ale nie zmienia to wszystko faktu, ze na radarze majaczy taczka i a15. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez iTunes czyli jak? Ten tuneshell obsługuje foldery?

 

Tak, jak najbardziej foldery (tagi też) i generalnie to tak dość rozbudowany program. Sam się zdziwiłem jak zobaczyłem "bajer": automatyczne ściąganie tekstów piosenek i wyświetlanie ich zgodnie z rytmem utworu. Wracając do tematu, używałem taczki jako odtwarzacz offline (tuneshell) + do online/streaming miałem inne aplikacje - zero używania wbudowanych apek i "mechanizmów", bez synchronizacji itd - przyjemnie, bez "problemów" itd.

ps.

Sam czasem myślę o nowej taczce, ale te funkcje przejął mój telefon (android) + usb-dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez iTunes czyli jak? Ten tuneshell obsługuje foldery?

 

Tak, jak najbardziej foldery (tagi też) i generalnie to tak dość rozbudowany program. Sam się zdziwiłem jak zobaczyłem "bajer": automatyczne ściąganie tekstów piosenek i wyświetlanie ich zgodnie z rytmem utworu. Wracając do tematu, używałem taczki jako odtwarzacz offline (tuneshell) + do online/streaming miałem inne aplikacje - zero używania wbudowanych apek i "mechanizmów", bez synchronizacji itd - przyjemnie, bez "problemów" itd.

ps.

Sam czasem myślę o nowej taczce, ale te funkcje przejął mój telefon (android) + usb-dac.

 

Ile CI bateria przy takim słuchaniu bez zabawy trzymała w taczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile CI bateria przy takim słuchaniu bez zabawy trzymała w taczce?

 

Bez zabawy to nie wiem, bo zawsze korciło. Poza tym używałem tylko z pha3 po usb. Niedawno wymieniałem baterie, jeszcze nie testowałem czasu grania "offline".

Myślę że te "nowe" taczki 5/6 z oryginalnymi bateriami, w offline to pograją dłuuuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z iTunes mam do czynienia przy okazji iPada zony- nienawidze tego szczerze, z resta ze wzajemnoscia i jest to w moim przypadku raczej nieuleczalna choroba. Kazdy ipod jakiego mialem mial albo rockboxa albo jakies inne cuda :) Stad moje obawy. Ale nie zmienia to wszystko faktu, ze na radarze majaczy taczka i a15. :)

Ja się do iTunes przekonałem i znalazłem w nim prawie wszystkie funkcje w dość wygodnej formie. jedyne czego w nim nie znalazłem to kopiowane muzyki z ipoda na dysk komputera.

 

Muzykę da się wrzucać nawet metodą drag and drop :)

Ale osobiście ipoda używam tylko do muzyki, nie wrzucam na niego PDF'ów, aplikacji czy gier. Tylko mp3, alac, aac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze temat troche zszedl na inny tor %). Podsumowujac - brac wedlug Was touch-a 5g ? Zalezy mi na dobrej jakosci zdjeciach, dobrej jakosci dzwieku oraz na tym zeby od czasu do czasu w cos popykac na nim ;).

 

Moim zdaniem lepiej kup tę używkę 5G. Jak się nie spodoba, to bez problemu sprzedasz dalej. A 6G patrząc po specyfikacjach niekoniecznie poprawia coś w dźwięku, który w taczkach 4G i 5G już jest naprawdę na wysokim poziomie.

 

Więcej dodawać chyba nie trzeba. Sprzedać 5 bez strat będzie łatwiej niż 6 gdybyś stwierdził że aż tyle bajerów jest Ci nie potrzebnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopie temat - jak zassać Tuneshell na iPoda ? iTunes mówi,mi ,że to tylko w USA dostępne.

 

Czy T6g cenowo jakoś spadł, czy dalej to spory wydatek ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności