Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Naprawa / Rekabling dokanałowych Sound Magic PL30


Tony Halik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od kilku lat użytkuję słuchawki dokanałowe Sound Magic PL30. Jjakiś czas temu zaczęły przestawać grać, oczywiście obwiniałem za to kabel przy jack'u, (końcówka już raz była wymieniana na nieoryginalną), ostatecznie jednak okazało się, że kabel wyrobił się na łączeniu ze słuchawką.

Jedyną opcją wydaje się rekabling tego małego ustrojstwa - jest to w ogóle możliwe? (czy da się w miarę cywilizowanie taką konstrukcję otworzyć?)

Oraz czy jest to sensowne i opłacalne? (modyfikacja nie ma na celu poprawienia jakości brzmienia, a jedynie renowację i nie upośledzenie w miarę przyzwoitej jakości dźwięku)

Polecacie jakiś sensowny kabel do takiej operacji?

A może znacie kogoś, kto wykona rekabling za niedużą kasę?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat PL30 jest dość łatwo rozebrać - wciskasz nóż w szczelinę obudowy i podważasz. Można wcześniej je podgrzać (np suszarką), żeby klej trochę zmiękł. Kiedyś tak rozbierałem jedne, bo nie działał jeden kanał, jednak to przetwornik okazał się uszkodzony a nie kabel.

Co do kabla to może ktoś zna (i napisze) jakie są niedrogie słuchawki z dobrym kablem, ja niestety w dokanałowych słabo się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel jest już trochę dojechany - nosiłem często słuchawki podczas pracy fizycznej, najpierw na jack'u się uszkodził, teraz przy słuchawce. Ciężko mi stwierdzić, czy gdzieś po drodze jeszcze nie jest na tyle wyeksploatowany, żeby z czasem robić mi kolejne problemy - dlatego zapytałem o nowy ;)

 

Ech, rozebrałem słuchawki żeby upewnić się, o z nimi jest nie tak i problem okazał się poważniejszy: w jednej słuchawce odkleił się układ scalony, zrywając cienkie jak włos kabelki idące do membrany.

Słuchawki do wywalenia?

Edytowane przez Tony Halik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności